zasady euro

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Re: zasady euro

Post autor: Morsereg »

czarki DE znaja swoja zerowke (zwiekszenie PD o k3+1)
czy z ograniczen euro moge sobie dodac tylko +2 PD?
jesli tak to czy moge zdecydowac by dodac tylko jedna kosc?
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

znaja, moga dodac tylko dwie i nie wydaje mi si zeby mogly chciec dodac jedną tylko:P
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Morsereg pisze:czarki DE znaja swoja zerowke (zwiekszenie PD o k3+1)
czy z ograniczen euro moge sobie dodac tylko +2 PD?
jesli tak to czy moge zdecydowac by dodac tylko jedna kosc?
Z ograniczen euro mozesz generowac 2pd na faze, any excess dice are lost. czyli power of darkness zawsze wygeneruje 2 kostki.

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Chyba że masz jakiś przedmiot który zabiera kostkę, wtedy nawet nie opłaca się go rzucać.

Marek15
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Marek15 »

Czy dobrze rozumiem ten zapis: kostki z rzutu + kostki z chanelinga (ile wyrzucić się uda) + max 2 kostki z źródeł takich jak przedmioty, Power od Darness, Lore Attribube Little Waaagh ?

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Tak, poza rzutem i channelem dodatkowe kosci z innych zrodel sa ograniczane. Wszystkich innych zrodel.

qwer
Mudżahedin
Posty: 238

Post autor: qwer »

takie pytanko : czy gdzieś ktoś na tym forum PRZYKLEIŁ temat z najnowszymi zasadami ojro , gdzie są bierzace zmiany itd ??
podpis skasowany-> patrz regulamin -> REGULAMIN ŚMIERDZI

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Najczęściej linki są podawane przy turniejach na których obowiązują.
Zasady:
http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 18&t=88755
FAQ:
http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 18&t=86122
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Euro FAQ nie obowiązuje na turniejach w Polsce.

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

O popatrz, a ja w sob będę na 2 turnieju zgłoszonym do ligi na którym FAQ obowiązuje. Wszystko zależy od decyzji organizatorów.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

LuciusII pisze:O popatrz, a ja w sob będę na 2 turnieju zgłoszonym do ligi na którym FAQ obowiązuje. Wszystko zależy od decyzji organizatorów.
szczerze im to odradź. oni sami nie widzą na co się porywają...

Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

Prosiłbym o opisanie, jak to w końcu jest z dublowaniem magicznych itemków (albo niemożliwością powyższego) w armii Skavenów.

Dotyczy to: Weeping Bladów (DeathRunner/rzy oraz Assasini), Death Globów (Bombardierzy oraz Elektrycy), Warlock-Augmented Weapons (Elektrycy oraz wszyscy herosi z dostępem do magicznych broni), Electro-Whipów oraz Shock-Prodów przy Master Moulderach.

Wszystkie powyższe itemki mogą być brane z puli magicznych itemków (poza rzeczami dla Master Mouldera) oraz dokupowane do wyżej wymienionych modeli, mimo pozornego braku dostępu do magicznych itemków. Sugerując się Warlock-Augmented Weapons, przy którym warlock dokupuje to równocześnie z pistoletem/muszkietem, oznaczałoby to, że są to itemki dokupowane podobnie do tarcz/zbroi, tyle że posiadające działanie takie jak magiczne.

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Nie są to Magic Items tylko Magical Weapons. Różnica polega na tym że Magical Items mają magiczne ataki - i tyle. Możesz je normalnie kupować w ekwipunku.
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Soulferin pisze:Nie są to Magic Items tylko Magical Weapons. Różnica polega na tym że Magical Items mają magiczne ataki - i tyle. Możesz je normalnie kupować w ekwipunku.
No właśnie nie do końca, czytałeś w ogóle armybooka do szczurów?
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

No widać ze nie do końca w takim razie ;).Miałem na myśli Warpstone Weapony. O reszcie sie nie wypowiadam ;)
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

Pedros pisze:Prosiłbym o opisanie, jak to w końcu jest z dublowaniem magicznych itemków (albo niemożliwością powyższego) w armii Skavenów.

Dotyczy to: Weeping Bladów (DeathRunner/rzy oraz Assasini), Death Globów (Bombardierzy oraz Elektrycy), Warlock-Augmented Weapons (Elektrycy oraz wszyscy herosi z dostępem do magicznych broni), Electro-Whipów oraz Shock-Prodów przy Master Moulderach.

Wszystkie powyższe itemki mogą być brane z puli magicznych itemków (poza rzeczami dla Master Mouldera) oraz dokupowane do wyżej wymienionych modeli, mimo pozornego braku dostępu do magicznych itemków. Sugerując się Warlock-Augmented Weapons, przy którym warlock dokupuje to równocześnie z pistoletem/muszkietem, oznaczałoby to, że są to itemki dokupowane podobnie do tarcz/zbroi, tyle że posiadające działanie takie jak magiczne.
Zgadzałbym się z tym wspomagając FAQ, któro mówi o tych przedmiotach, że "Any number of xx may take yy but none may take it more than once". Imho oznacza to, że te przedmioty przestają być unique, ale tylko i wyłącznie kiedy są brane przez wymienione postacie tzn. możemy dać 2x Death Globe dwóm Bombardierom i jeszcze jednemu Elektrykowi, ale już nie kolejnemu Elektrykowi. Spowodowane jest to tym, że w momencie kiedy Death Globe ten bierze Elektryk jest on już unique (ten konkretny Death Globe trzymany przez elektryka).

W skrócie - przedmioty magiczne są unikalne tylko wtedy kiedy nie można ich brać jako ekwipunek dodatkowy, oczywiście RAWu na to nie ma.

Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

Zgadza się, tylko że FAQ opisuje tylko część z w/w przedmiotów: Weeping Blade, Shock-Prod i Electro-Whipów oraz Smoke Bombów. Nic nie jest natomiast wspomniane o Death Globach/Warlock-Augmented Weapons.

szeszej
Falubaz
Posty: 1024
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Post autor: szeszej »

Dlatego właśnie z tego co jest w FAQ staram się wywnioskować intencję autorów ;). Ewentualnie można stwierdzić, że ta nieunikalność odnosi się tylko do tych przedmiotów wymienionych w FAQ, a nie do Death Globe i WAW.

Brygu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Brygu »

Trochę się zamieszałem. Może ktoś podać aktualne zasady euro?

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Linki masz powyżej, w moim poście, na 9 stronie :D
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

ODPOWIEDZ