zasady euro

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: zasady euro

Post autor: Jankiel »

swieta_barbara pisze:
Eltharion pisze:Ale prawda jest taka ze euro ogranicza niektóre armie za bardzo (np. DE lizaki ) a wycofuje sie z dobrych pomysłów banowania i tak PG armi jaka sa VC :|
G. prawda.
Eltharion, Ty rozpami bez ograniczeń przegrywasz z rozpami na Euro. Twoje słabe wyniki to nie kwestia ETC, tylko braku skilla :P
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Arbiter Elegancji pisze:choć prawda jest taka że na czystą 8ed. też większość graczy grałaby na jednym najmocniejszym buildzie (tak jak to było w 7ed.)
A w 5 ed. na przykład nie... Przez kilka lat 5 ed. ani razu nie zagrałem z tak samo złożoną armią (a grałem wtedy bardzo dużo na różnych turniejach). Wina graczy czy systemu? Wtedy ludzie umieli myśleć samodzielnie a teraz nie?
To wszystko wina internetu, telewizji, Mc Donalda, cyklistów no i wiecie kogo... :wink:

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Wtedy było mniej graczy, a gracze mieli mniej figurek i rzadszy dostęp do internetu.

Teraz jest mniej więcej tak:
- Przynoszę na master rozpę DE, którą sobie wymyśliłem
- Słyszę, że ta rozpa jest beznadziejna, od paru osób
- Wygrywam master
- Na następnym masterze gram mirrora z przeciwnikiem wyposażonym w niemal identyczną rozpę... przeciwnik się oczywiście grzecznie przyznaje do copy&paste :)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Oj Zbyjszku, raz Ci sie fartnelo beznadziejna rozpa turniej wygrac, nie ma czym sie szczycic.

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Tak samo było w grach karciankach, też wraz z coraz lepszym obiegiem informacji coraz więcej rozwiązań było kopiowanych a mniej autorskich, po prostu nie wszystko trzeba teraz wymyślić samemu.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

To jest aktualnie Final AR ? Czy na coś jeszcze dla aktualnych armii możemy czekać ? (dziś wbiłem na TWF i w ostatnim doszło przycięcie magusek DE )

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Jankiel pisze:
swieta_barbara pisze:
Eltharion pisze:Ale prawda jest taka ze euro ogranicza niektóre armie za bardzo (np. DE lizaki ) a wycofuje sie z dobrych pomysłów banowania i tak PG armi jaka sa VC :|
G. prawda.
Eltharion, Ty rozpami bez ograniczeń przegrywasz z rozpami na Euro. Twoje słabe wyniki to nie kwestia ETC, tylko braku skilla :P
Obrazek
:mrgreen:


Barbarossa pisze:Wtedy było mniej graczy, a gracze mieli mniej figurek i rzadszy dostęp do internetu.

Teraz jest mniej więcej tak:
- Przynoszę na master rozpę DE, którą sobie wymyśliłem
- Słyszę, że ta rozpa jest beznadziejna, od paru osób
- Wygrywam master
- Na następnym masterze gram mirrora z przeciwnikiem wyposażonym w niemal identyczną rozpę... przeciwnik się oczywiście grzecznie przyznaje do copy&paste :)
A Ty dzięki skillowi i ograniu rozpą wygrywasz, jak dla mnie super układ :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Ten myk że czarki DE moga uzywać maks 6 kości do castowania to wchodzi w jakims konkretnym euro, czy to tylko taka plotka?

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Czy jak Ci odpowiem to się popłaczesz czy wzniecisz flame?

http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 18&t=86186

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

:D

Może mi tylko ktoś wyjaśnić, czemu cofnęli nerfa VC?
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Czy w takim razie czarodziejka DE może użyć 6 kostek plus jedną z daggera czy tylko 5 plus jedną?
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Uściślenie LS powoduje że ta kostka jest normalnym power dice'm więc u nas nie, aczkolwiek uściślenia euro mogą to zmienić. Ciężko się będzie przestawić na dwa rodzaje uściśleń.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Lidder - po jednym tylko zamrożeniu liczby shadów wyraziłem lekkie zdenerwowanie, a chciałem wiedziec bo gram z DE czasem moimi Bestiami, które notabene z drafta na draft lepsze są ; p i dzieki za link ; )

Cofneli nerfa VC bo tak pojechało te armię, ze granie nią miało taki sobie sens. Przynajmniej imo VC na starym drafcie były zbyt słabe, a nie gram nimi tylko z nimi i swoje klepy oberwałem ; )

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

w zasadach euro:
- Any item that auto-dispels a spell counts as generating 1 DD each magic phase.
Dwarves: Each spellbreaker/spelleater rune counts as +1 DD. Grudge Throwers are a 0-2 choice; May generate Max. +4 dispel dice instead of +2

skoro zapisek jest zdublowany, to rozumiem, że za każdego spelleatera/spellbreakera jest 1+1=2DD?

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

nie do końca, dwarfy nie mają itemów tylko runy.
na jednym "itemie" dwarfickim mogą być np. 3 spellbreakery...
Obrazek

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

na zasady ogólne ofc, ale na euro?...

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

gerald_tarrant pisze:na zasady ogólne ofc, ale na euro?...
ja ciągle pisze o euro.

3 spellbreakery (runy na talizmanie) na runelordzie to 3 DD a nie 1 DD - po to ten dodatkowy zapisek.
Obrazek

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

runa to nie item. Każda runa liczy się jako 1DD kropka.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

gokish pisze:To jest aktualnie Final AR ? Czy na coś jeszcze dla aktualnych armii możemy czekać ?

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Trwa głosowanie kapitanów - jutro się kończy.
Po nim podejmą zapewne ostateczną decyzję.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

ODPOWIEDZ