Wszelkie krasnoludzkie rozważania przy piwku

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Re: Wszelkie krasnoludzkie rozważania przy piwku

Post autor: Quaki »

Dobra, skoro jest luźniejszy temat a poprzednia "wymiana poglądów" raczej zakończona, możemy porozmawiac i o piwku :D
Jakie panowie lubicie?
Ja od pierwszej wycieczki do katowickiego Bierhalle jestem wielkim fanem ich wyrobów - szczególnie Pszenicznego i Marcowego. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji spróbować, polecam wyprawę do jednego z tych lokali.
Z piw sklepowych pijam właściwie wszystko co w zielonej butelce ale w porównaniu z wyżej wspomnianymi to raczej druga liga...

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Krzepkie - jeżeli ktoś tego próbował to wie o co chodzi :)
Obrazek

Dźwiedź
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: Dźwiedź »

Ze sklepowych to Żywiec, Tatra mocna, Dębowe Mocne, Żubr. Ogólnie większość piw mi podchodzi, ale do warki np. jakoś przekonać się nie mogę(jakaś taka za słodka i cukierkowa się wydaje)...
ps.
Swoją drogą dębowe ma chyba najładniejszą szatę ze wszystkich piw :wink:

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Dawno temu w sklepie, biorę do ręki dębowe i widzę taki o to napis - "Długo WarZone" - tylko ja to zauważyłem : /?
Obrazek

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

hehe... mój temat :D
no to tak. Każde piwko jest dobre na inną okazję, poszczególne marki mają też swoje lepsze i gorsze serie. Ogólnie pijam dużo piw i staram się testować nowe smaki.
Moi faworyci na sezon zima 2010/2011 to Okocim Mocne i Żywiec Porter.
Latem się przerzucam z zasady na lekkie i jasne piwa :)

Ostatnio też próbuje miodów i powiem Wam, że najlepszy jaki piłem do tej pory to półtorak Jadwiga. Zajedobry :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kubcio
Oszukista
Posty: 810
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: Kubcio »

Królewskie od Zygmunta :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
xaurus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Grodzisk Maz. Milanówek, Podkowa L, Wawa

Post autor: xaurus »

Miodki sa super :D półtoraka nie mialem jeszcze okazji pic ale dwójniaczki tez sa super, raczej do smakowania niz do picia na imprezach. Biorac pod uwage cene na wieksze imprezy polecam trójniaczki :wink:

Ostatnio nawet probuje swoich sił w miodosytnictwie, wstawilem pare litrow miodu i czekam z niecierpliwoscia na rezultaty [-o< niestety miodki zeby byly dobre musza dlugo lezakowac :(

Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Post autor: Filup »

Piwo to ja lubie zlociste z goryczka i dobra pianka... no i wiadomo, koniecznie zimne (chyba ze grzaniec). Wiecej wymagan nie mam ;)

Ale najbardziej to Lech i Zywiec :wink:
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

xaurus pisze:Miodki sa super :D półtoraka nie mialem jeszcze okazji pic ale dwójniaczki tez sa super, raczej do smakowania niz do picia na imprezach. Biorac pod uwage cene na wieksze imprezy polecam trójniaczki :wink:

Ostatnio nawet probuje swoich sił w miodosytnictwie, wstawilem pare litrow miodu i czekam z niecierpliwoscia na rezultaty [-o< niestety miodki zeby byly dobre musza dlugo lezakowac :(
No ja zazwyczaj dwójniaki smakuje, bo faktycznie cena dobrych półtoraków nie zachęca do ich częstego kupna, ale jak już jest okazja ;) Muszę jednak stwierdzić, że między półtorakiem a przeciętnym dwójniakiem (nie wspominając o trójniaku) jest duża różnica.

Według jakiego przepisu robisz miód? Też mam w planach. Zakopałeś beczkę w ziemi jak każe tradycja czy trzymasz miód gdzieś w domu? Najgorsze jest to, że żeby miód był naprawdę dobry to przynajmniej 5 lat powinien leżeć w ziemi... i weź tu miej cierpliwość ;)

Filup - jasny Żywiec jest ok, co do Lecha to znacznie lepszy moim zdaniem jest Lech Pils niż Lech zielony. Ale to już może kwestia smaku.
Obrazek

Awatar użytkownika
xaurus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Grodzisk Maz. Milanówek, Podkowa L, Wawa

Post autor: xaurus »

poki co wstawilem 3 trojniaki po 5l, ( naturalny, maliniak, korzenny) trzymam w domu w szlanych baniaczkach, debowe beczki to troche za droga sprawa.

zajrzyj tutaj http://wino.org.pl/forum/viewthread.php?tid=5388 przed przygotowaniem warto tez zakupic sobie jakas ksiazke chyba ze chce sie robic wszystko na czuja tak jak ja :D mam nadzieje ze cos z tego wyjdzie:>

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

No to już wiadomo czym gasić flejmy. ;]

Piwko, które piję bardzo często to Żywiec, ma moim zdaniem taką fajną goryczkę. Inne piję tylko jak Żywczyka braknie.

A co do piwek "egzotycznych": jestem zakochany w Ciechanie miodowym - jest po prostu takie pyszniutki, że pijąc nie można powstrzymać się od bezczelnego oblizywania i pokazywania całemu światu swojej przewagi. Mniam!

Rakso - jak będziesz kiedyś w Kielcach to polecam odwiedzić taką baro-kawiarnię o nazwie Koffeina. Na Leśnej jest - jak idziesz od Muzem Zabawek w stronę UFO i widzisz Tabakierę - to ta ulica. I poproś tam sobie o piwko Obołoń. Mniam, mniam, mniam! Pszeniczne, niepasteryzowane, z Ukrainy. :D
Moje drugie ulubione piwko.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

cahir pisze:A co do piwek "egzotycznych": jestem zakochany w Ciechanie miodowym
kurde, to tak jak moi znajomi którzy uwielbiają Ciechana miodowego. Ja go nie znoszę, dla mnie piwo powinno smakować jak piwo, bez żadnych dodatków smakowych/aromatyzujących.
Osobiście najczęściej piję Tyskie, ale nie pogardzę też innymi jasnymi pełnymi :wink:

Jako ciekawostkę powiem że najgorsze piwo jakie piłem to było chińskie piwo śliwkowe :shock: . było w puszce jak po słonych orzeszkach, pachniało winem, smakowało jak denaturat i nie miało gazu :-8 najgorsze paskudztwo jakie piłem, nigdy więcej [-(
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Z innych ciekawostek - w czasie pobytu za oceanem miałem okazję wypróbować min. lokalnych nowojorskich wytworów. Jeśli będziecie mieli okazję, polecam Brooklyn Pilsener i Brooklyn Lager.
Jeśli z kolei któryś z was będzie kiedyś w Amsterdamie i wpadnie na pomysł odwiedzenia muzeum Heinekena - odradzam.
W cenie 3 małe piwka a to samo zobaczyć można i u nas (chociażby w Tychach). 15 euro już lepiej spożytkować na muzeum Van Gogha. Albo inne atrakcje z których słynie to miasto ;)
Miodów nie próbowaliśmy ale za to od paru lat robimy w domu wino z własnych, ogródkowych owoców. Efekt, jak najbardziej satysfakcjonujący.

Awatar użytkownika
xaurus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Grodzisk Maz. Milanówek, Podkowa L, Wawa

Post autor: xaurus »

Co do piwka, preferuje Zywiec, Tyskie czasem Warke.

Jak wyjdzie mi miodek to moze poeksperymentuje z winami :)

Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Post autor: Filup »

Rakso Lecha zlotego tez lubie, ale wypije jednego, moze dwa i wracam do zielonego :)
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

piwo z browaru w Lwówku Śląskim.
ewentualnie pszeniczny Piast pędzony na miejscu.

Austriackie piwo pędzone w miejscowości Raach- w prywatnym browarze funkcjonującym od 200 lat.

Wynalazki zza południowej granicy:

Kozel, Gambrinus, Budejovicky Budweiser,

Awatar użytkownika
Gremli
Mudżahedin
Posty: 327

Post autor: Gremli »

W ramach lokalnego patriotyzmu lubię Tyskie. Pilzner mi bardzo smakuje. Do tego zza południowej granicy Kozel i Budweiser.
Ja tu tylko sprzątam.

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Jak dla mnie każde niepasteryzowane:D szczególnie Żywe. Miodziki też pijam szczególnie grzane:)
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Joncek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Joncek »

Ja popijam Łomże Żubry Perły a czasami dla klimatu walne tanie winko (wiśnia mocna)
dla ciekawości powiem że piłem Mamrota :mrgreen:

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Tanie wino \:D/ \:D/
Szczególnie przed metal/punk koncertami ;D
I w pogo!! ^^
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

ODPOWIEDZ