Booxi maluje

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Booxi maluje

Post autor: Booxi »

Obrazek

To moje pierwsze modele od półtora roku na razie się uczę, ale droga do doskonałości nie jest łatwa -.-
Ostatnio zmieniony 7 sty 2012, o 23:49 przez Booxi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

E, wcale nie jest źle :) Podobają mi się te ogniste brody. Skóra jest całkiem ok, tylko nakładaj nieco mniej tego najjaśniejszego koloru.

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

dzięki, tak będę robił. Bałem się, że brody mogą być nieco kontrowersyjne, ale chciałem troszkę ożywić stół :D

Doman-
Wodzirej
Posty: 775
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Doman- »

fajne:)
metaliki bym poprawił i oczywiście podstawki :wink:

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

no właśnie na podstawki nie mam żadnego pomysłu :/ wszystko stoi na takich niepomazianych i obawiam się, że brak inspiracji oznacza, że jeszcze dłuuuugo tak postoją

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

Daj znac kiedy moglbys byc w Vana dam Ci kilka fajnych porad co i jak z podstawkami :D Byle po 16 :)
Krasnale spoksik, będzie sie przyjemnie grało! Zabójcy powinni właśnie tacy być ;)
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

Podoba mi się skóra, zwłaszcza na twarzy jednookiego. Brody też bardzo fajne =D> Daj czarny wash na metaliki, a potem trochę chainmail lub mithril silver na krawędzie i będzie świetnie :wink:
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Porób dłuższe, ale cieńsze rozjaśnienia z tego najjaśniejszego pomarańczowego. Co do podstawek, to normalnie: piasek, ciemnobrązowa farba, kilka rozjaśnień, jakieś kamyczki i trawka. Poza tym bardzo ładnie. Właściwie jedyne dobrze wyglądające staro edycyjne figurki to krasnoludy. Cała reszta to jakieś pokraczne plastusie. Mógłbyś tylko pocisnąć trzonki i obowiązkowo wash na metaliki.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Jak wyżej, podaj jak robiłeś skórę. Krasnale fajne, do wykończenia. Też akurat maluję slayerów, jak skończę to zapodam fotki.

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

skórę maluje na białym podkładzie, zaczynam od warstwy scorched brown a później stopniowo dodaje dwarf flesh (około 3 warstw) później czysty dwarf flesh i na koniec dodaje do dwarf flesha troche skull white (2 warstwy) to tyle. mam tylko problem z wybraniem powierzchni na które nakładam kolejne warstwy jaśniejszej farby

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Booxi pisze:mam tylko problem z wybraniem powierzchni na które nakładam kolejne warstwy jaśniejszej farby
Muszą być coraz bardziej wystające... patrz gdzie pada światło :)

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Fajni, wyraziści, mnie kolą w oczy jedynie bielusieńkie, błyszczące zęby tego drugiego :) jak u jakieś modelki.
Vae victis!

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Zapowiadaja sie dobrze, przede wszystkim schludnie i starannie - co imho jest najwazniejsze.

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4457
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Fajne brody, ale dodałbym nieco cieni w szczeliny dla zwiększenia kontrastu. Tak czy inaczej dobrze się zapowiada =D>

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

Dzięki, właśnie dotarły kolejne modele więc na nich już będę się stosował do waszych porad :) obiecuję, że będzie lepiej :d

Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Cormagh »

6 warstw... kurka wodna... ja już przy trzeciej zaczynam wymiękać i tracić cierpliwość :?
Jak już pisałem wcześniej, jeśli to są początki, to wielkie gratulacje. Strach pomyśleć, co będzie, kiedy się rozkręcisz. Rakso i QC poczują twój oddech na plecach... :mrgreen:
A z uwag, to faktycznie mocniej wycieniowałbym brody. W końcu to najbardziej spektakularna część brodaczy. I może faktycznie parę odcieni więcej na toporze (bo młot idzie już w NMM, jeśli mnie oczy nie mylą), wtedy dużo fajniej się prezentuje. I już wyłącznie w ramach czepialstwa (albo zwykłej zazdrości) poprawiłbym drobną nadlewkę farby na czole :wink:
Nic tak nie przekona w dyspucie, jak dwie stopy krasnoludzkiej stali między łopatkami. Trudno zignorować tak celny argument.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mam w sobie taki potencjał, że gdybym tylko chciał, rzuciłbym do swych stóp cały świat. Na szczęście dla świata jestem na to zbyt leniwy...

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

Dzieki, jednak wątpie by rakso i QC poczuli cokolwiek z mojej strony na plecach :P młotek miał być próbą NMMu, ale na tym się skończyło, niestety jestem matołem i mi trzeba coś pokazać tak idealnie a nie po prostu powiedzieć czy kazać przeczytać. Brody tak jak już mówiłem będę się starał cieniować, niestety nadal ogranicza mnie nie zdana mikroekonomia -.-

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

:( walczyłem troche z aparatem i oświetleniem, ale niewiele z tego wyszło :( oto modele, które pomalowałem przed waszymi poradami, na razie nie będę ich zmieniać.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Nie życzę nikomu malowania tego modelu po prawej stronie jest beznadziejny -.-
Obrazek ostatnie modele które pomalowałem, jestem z nich w sumie najbardziej zadowolony

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Ten model co nie życzysz nikomu właśnie maluję :evil: Brody masz jaśniejsze od moich...
Niezbyt podobają mi się topory - przydałoby się zaznaczyć słoje na styliskach i trochę pocieniować/ rozjaśnić ostrza.

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

metale są zrobione, mój przedwojenny aparat poprostu tego nie może uchwycić, a co do słojów na toporze ? poradzisz jak je malować ? bo właśnie sam stwierdziłem, że tak trzeba.

ODPOWIEDZ