Arachnarok Spider

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Re: Arachnarok Spider

Post autor: Fluffy »

Ta. 8 gobbo + szaman.

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »

hm napewno? u jaszczurek jest tak ze skink moze miec stegadona jako ridden monster ale wtedy siedzi tam sam. a tutaj jak gdy sa gobo i shaman? bo gobo i pajak to jedno, to czy mozna atakowac wtedy normanlnie tzn albo pajak albo shaman?

i czy wogole mozna atakowac same gobo? bo ze wspolne wspolczyniki to mysle ze nie

Awatar użytkownika
woolfik
Chuck Norris
Posty: 499

Post autor: woolfik »

Bohater zastępuje jednego załoganta. Chyba, że coś się zmieniło

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

W abooku O&G nie ma zdanej informacji, że szaman kogokolwiek zastępuje (jak jest to wyraźnie okreslone w bookach do innej armii).

Awatar użytkownika
woolfik
Chuck Norris
Posty: 499

Post autor: woolfik »

Sory, źle to napisałem chodziło mi o kapłana na stegadonie. Co do a-roka to nie wiem, ale chyba też tak powinno być.

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Ale nie jest. Przy opcji rydwan, jest napisane, że zastępuje załoganta, a przy arachnaroku nie, więc nikogo nie zastępuje.

Awatar użytkownika
Chester22
Chuck Norris
Posty: 476
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Chester22 »

Pozatym wystarczy spojrzeć na zdjęcia w booku, jak jest szaman to goblinki zostają niezmienione. Moim zdaniem największą zaleta pajonka jest to że może robić jako bron psychologiczna, oraz osłona dla wywerny. No i flinger rzucony w dobry odział (np. sword masterów bądx white lionów, gdzie traca ASF, przerzuty na trafienie i walą ostatni) i wjechanie w to np. Savagami z I2 to bardzo fajny interes, bo przy normalnych rzutach możesz zmniejszyć ten odział na tyle że nie będzie cie w stanie boleśnie skontrować.

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Efekt slingera utrzymuje od trafienia do nastepnej fazy strzelania więc nie da się zaszarzować w zsligowany oddział, no chyba bardzo fortunnie po udanej szarży pocisk zniesie
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

A ja sobie troszke na pajonku pogralem i musze przyznac ze sa to dobrze inwestowane punkty. Straszy, słabszy klocek pokroi, wiadomo ze przed unitami z dwurakami musi uciekac, ale ze swoimi zasadami ruchu ma warunki :)
Dodam ze pograłem troche gołym, pograłem pod szamanem i obie opcje są naprawdę fajne (szamański generator kosteczek jest genialny)

Pozdrawiam

Reksio
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Reksio »

Szkoda, że musisz się nim chować w najdalszym zakątku stołu, bo z lordem szamanem na górze, daje Twoim unitom żalową liderkę, z której MUSZĄ korzystać w 18".

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Lol, szkoda ze idzie w centrum armii, wspiera magią oddzialy, i spokojnie wchodzi w kombat :D A jak gram na dwarfy to w tym combacie sie chce znaleźć jak najszybciej...

Buld prosty:

Szaman 4 lev
Talisman of protection,
Potion of toughness,
Power stone
Arachnarok
Cathweb spidershrine
595 pkt bodaj

A ponadto kto powiedział ze szaman ma byc generałem? :mrgreen: :mrgreen:
W rozpie mam black orc big bossa w oddziale bigunów ze sztandaremy dyscypliny, na Ld9 nie narzekam.
I nie, nie MUSZĄ.

Pozdro

Reksio
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Reksio »

Oj muszą :) - strona 107 rb, inspiring presence.

Jeśli BB jest Twoim generałem, to nie ma aż takiego problemu, ale z drugiej strony, łatwiej Ci ubić genka :)

Marek15
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Marek15 »

@ Reksio
a kto powiedział że szaman na pająku ma być generałem? Co go do tego zmusi? Chyba tylko brak innego herosa :lol2: a nawet jak nie starczy punktów na innego lorda, to i tak generałem będzie sobie ork heros - ma większe Ld, więc zgodnie z zasadami to on będzie generałem.

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

totalna musztarda po objedzie ale post nabity, gratulejszyn.

powiem Wam chłopaki że ja go za nic nie jestem w stanie wcisnąć. bije się fajnie ale nie tak fajnie jak inne 290 pktów w czym innym (np. rydwany), plusy do magii niby daje, ale dwóch małych szamanów robi prawie to samo a kosztują o wiele mniej, i jeszcze ciężko go schować. pająk nie jest w stanie pocisnąć tych oddziałów z którymi mam problem a rozkręca to z czym radzą sobie lepiej inne jednostki. ogólnie jestem na nie dla pająka.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Rzecz gustu. Ja wiem ze jest on wybitnie sredni, po prostu mam mase frajdy z modelu na stole i to jedyny powod dla ktorego go wystawiam. Po prostu sie splaca, nie jest bezużyteczny, potrafi coś zabić i postraszyć. I mi to wystarcza, nie musi byc game breakerem :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

po prostu mam mase frajdy z modelu na stole
jest to zdecydowanie b. dobry argument

Marek15
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Marek15 »

Aron_Banalny pisze:
po prostu mam mase frajdy z modelu na stole
jest to zdecydowanie b. dobry argument
A to nie o frajdę chodzi w tym naszym hobby? No, tak, zapomniałbym, dla niektórych ważne jest miejsce na turnieju.
A ja gram dla frajdy, po to by spotkać się w piwnicy w kumplem i zamiast gadać o życiu (jak to na górze w domu robimy) po prostu grać dla przyjemności i piwo pić :mrgreen: Wolę na figurkach spędzić czas niż głupią telewizję oglądać.
Koniec off topu.

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

przecież powiedziałem że to b. dobry argument?

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

@Marek15 ty w ogóle czytasz posty zanim coś napiszesz?

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Marek15 po prostu uznał wypowiedź Arona za ironiczną ;).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

ODPOWIEDZ