Nowe figurki do VC?

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Re: Nowe figurki do VC?

Post autor: Drwal »

Voodoo pisze:Garść blotek z Warseer'a:
TerrorGeist about 50 points more than Vargulf scream attack is 8 inch range must have line of sight to target can do even if marched moved charged etc can scream at target that it is in close combat with. 2d6 plus remaining wounds left then subtract from targets leadership ouch that could hurt no armor saves allowed

has option for poison attacks but not usable when thunderstomping
also option where it explodes into 3d6 st2 bats when it dies agains unit in btb

ws3 st 5 t 6 w 6 I 4 at 4 L 4 only one I am hazy on is I sounds fun

Wraith can be hero choice at about 10 points more than their current cost
has same stats but optional chill attack substitute all reg attacks for 1 attack that if its wounds automatically and allows no armor saves.

Tomb Banshee about 5 points more than she was in old 6th ed book infantry character same rules as she has current found nothing in rules that said she could not join units so cool.

You can still buy these as a rare in the unit nothing said the contrary it said they could be fielded in this manner but all official rules so cool. I liked wraiths in 6th but they were terrible next to other options and were expensive now they are cheaper have more attacks I am sure we can all find uses for them likewise I missed the single banshee floating around causing opponents grief a welcome addition in my books

All in all I am pumped for this release all my sruff already ordered at my local gaming store. No all VC need is cheaper zombies and new plastic kit like corpse cart zombies ( my wish) cheaper skellies ala tomb kings and new plastic black knights and I would be a happy camper. But they don't have to stop there I like what I was hearing regarding the flesh golems sounded cool hopefully it works out eventually. Thanks for the early pics guys from the web hope some of these rules help you all till the white dwarf is in your hands. Cheers Jason
All the rules for the VC are official update to the VC codex not just for Storm of Magic these are here to stay. Rules for the Terrorgeist, Wraith and Banshee provided by Phil Kelly.

hmm. 2d6 +6 -ld może być niezłym straszakiem na jakies pojedyncze modele takie jak GUO czy jakieś latajace gówna typu DE pedzio z pedantem.
Czy już wiadomo jaką to będzie miało podstawkę?
przydała by się temu jakas ochrona w postaci save'a albo jakaś mała regenka czy wardzik.
Bydle jest przeżywalne, ale dość słabo się bije - mogli mu dać chociaż 1 atak więcej.

a wraithy w hero choice beda bardzo ciekawą opcją ;)

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

no przeciez podstawke bedzie miec jak w pudelku... czyli jakas arachnarokowa albo tam 10x10
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

Terrorgeist/Zombie Dragon, Wrajty i Banshee wychodzą w sierpniu. A czy wiadomo coś ze "przestarzałymi" modelami np. Czarnych Rycerzy czy Duchów? :roll:

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

No jeśli terrorgeist ma być na bardzo dużej podstawce, to mimo potencjału zdejmowania pojedynczych modeli, relacja koszt/statsy czynią go baaardzo słabym. Zamiast 30 ghuli model z 4 atakami S5...

No chyba, że ma jakieś hejty/regeny, albo ten atak działa do combatu W FAZIE COMBATU.

Natomiast wraithy czy banshee wchodzące do oddziałów to moc, która może poważnie zmienić metagame. Oddział 20+ szkieli ze spearami i warbannerem w którym pierwszy szereg to 4xwraithy i basia dla ok. połowy armii będzie stanowił totalnie przejebaną opcję. Bohater jak wpadnie, to ugrzęźnie w challenge'ach i przez 5 tur będzie zbierał pokrzykiwania.

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

Barbarossa pisze:Oddział 20+ szkieli ze spearami i warbannerem w którym pierwszy szereg to 4xwraithy i basia dla ok.
Eteryki nie mogą się dołączać w ogóle do Nie-eteryków :-s
Chyba, że coś się zmieni...

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

moim zdaniem głupota totalna.

Sam gram VC ale uważam że stare armie (Bret, WE, Ogry, Dwarfy) powinny dostać nowe booki najpierw.
I jeśli GW chce robić takie dziwne rzeczy jak wypuszczanie nowych jednostek w WD jako oficjanych dodatków to lepiej do tych armii).


Co prawda i tak to czy takie jednostki będą dopuszczane na turniejach jest mocno niewiadome chyba że GW umieści je w oficjalnej erracie na swojej stronie.
Bez tego lokale będą zależeć od chumoru organizatorów a mastery od LS.

W WD zawsze ukazywały się fajne zasady ale nigdy nie był używane jako oficjalne - do stosowania na każdym turnieju.

Cóż wyglada na to że GW za mało wyciąga na cudownych Finecastach i na nowym Storm of Magic i desperacko poszukuje dodatkowych dochodó :)

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

Gdzieś czytałem, że armia wampirów jest jedną z najpopularniejszych do Warhammera, więc nic dziwnego, że GW ją trochę faworyzuje. Ja jako gracz VC mogę się tylko cieszyć, że pojawiły się nowe modele, które są IMO zajebiste, ale z drugiej strony ile można słuchać narzekań bretończyków i leśniaków, że ja mam starego army booka :mrgreen:
Come crawling faster, obey your Master...

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Siriael pisze:
Barbarossa pisze:Oddział 20+ szkieli ze spearami i warbannerem w którym pierwszy szereg to 4xwraithy i basia dla ok.
Eteryki nie mogą się dołączać w ogóle do Nie-eteryków :-s
Chyba, że coś się zmieni...
Skoro wraithy i banshee można kupować jako pojedynczych bohaterów, to może będzie można w jakiś sposób się tak bawić. W innym wypadku - po co mieliby być bohaterami?

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Barbarossa pisze:
Siriael pisze:
Barbarossa pisze:Oddział 20+ szkieli ze spearami i warbannerem w którym pierwszy szereg to 4xwraithy i basia dla ok.
Eteryki nie mogą się dołączać w ogóle do Nie-eteryków :-s
Chyba, że coś się zmieni...
Skoro wraithy i banshee można kupować jako pojedynczych bohaterów, to może będzie można w jakiś sposób się tak bawić. W innym wypadku - po co mieliby być bohaterami?
Dolaczac do zwyklych oddziałow pewnie wciąz nie beda mogli, ale korzysc ze zrobienia z nich herosów to:
- tani eteryk (55 pkt za Wraitha?) albo nawet kilku tanich eteryków (10 pojedynczych Wraithów albo Banszetek? Nice!)
- mozliwość wzięcia magicznych przedmiotów (narazie nawet nie myślę o mozliwych kombosach, ale na pewno kilka sie znajdzie)
-
Obrazek

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

Nie wiem jak z Wrajtami, ale Eteryczny Wampir nie może mieć Magicznych Przedmiotów :wink:
Wydaje mi się, że Wrajty mają tak samo.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

poza tym tak czy siak i tak na EURO są ograniczenia maks 2 eteryczne oddzialy w armii.

Co prawdaw eterykach są na razie wymienione Black Couch, Spirit Hosts i Wraighty ale na pewno te nowe też tam dopiszą :P

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Siriael pisze:Nie wiem jak z Wrajtami, ale Eteryczny Wampir nie może mieć Magicznych Przedmiotów :wink:
Wydaje mi się, że Wrajty mają tak samo.
Powiem więcej - nie mogą brać w ogóle magicznych przedmiotów :roll:

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

bless pisze: Dolaczac do zwyklych oddziałow pewnie wciąz nie beda mogli
Ogarnąłem, że to nieprawda. Eteryczne jednostki VC mają zasadę, że nie mogą dołączać do nich bohaterowie. Dodatkowo bloodline wampira daje mu zasadę, że nie może dołączać do nie-eterycznych jednostek. Poza tym nie ma ograniczeń chyba.

Więc te wraithy i banshee musiałyby mieć specjalną zasadę, że nie mogą dołączać do zwykłych jednostek. Inaczej działają dokładnie tak, jak eteryczny slann w saurusach.

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Dla tych, co jeszcze nie widzieli ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Dzięki :P

No to będziemy mieć Wraithy z regeneracją :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

szczególnie że są 0-1;p
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

wielki nietoperz ma tylko regenkę na 6+, słabo

ps. "these are official rules..." :mrgreen:
Come crawling faster, obey your Master...

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Durin pisze:szczególnie że są 0-1;p
0-1 są jak się je weźmie do paktu ze Storm of Magic.
W normalnych grach takiego limitu nie ma :)

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

1. Czyli wg tych zasad - Wraith / Banshee jako bohatera możemy wsadzić do klocka Grave Guardów ?
2. Rozumiem, że zapis 0-1 oznacza, że możemy wystawić w armii jednego samotnego wraitha i jedną banshee ?
3. Wrighty z banshee jako oddział już rozumiem nie obowiązują ?
Ostatnio zmieniony 28 lip 2011, o 16:28 przez Azgaroth, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

ja p.....e
z tego terrorgeista kicha. Miałem nadzieje, że w końcu wampiry dostaną jakiś grywalny model potworka - myliłem się

podstawka 100x100 czyni, że wyłapujemy od hordy przykładowo 21ataków S5/6?, co przy mizernym ws3 i regenki 6+ powinno stykać by go zabić.

ja już nie będę ingerował i komentował zasad nowo powstałych modeli ale jak na to patrzę to mi się żal robi.
Wypuszczając taki model mogli mu dać jakieś special ataki w stylu abomki skoro nie ma to praktycznie save'a (chociaż coś w cc by robiło)

Tak jak już pisałem wcześniej zastosowanie tego widzę jako krzykacz i trzymanie punktów. Do walki nie radze się tym pchać

ODPOWIEDZ