Bestie z BsB szarżującym na 33"??

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stachu
Kradziej
Posty: 929

Bestie z BsB szarżującym na 33"??

Post autor: Stachu »

Ok.
Nie chciałem zaśmiecać tematu o zasadach i mam do was, graczy obeznanych z chaosem bardziej niż ja pytanie, które jeśli jest słuszne może być obiecującą taktyką ( no dobra, na pewno już ktoś to wymyślił tylko ja jak zwykle nic o tym nie wiem więc muszę sie spytać :wink: ).
Więc.
Mamy Wargor'a dajemy mu heavy armour sztandar, mark of tzeentch, The goretooth i the dark heart. Na shamanach i great shamanie wybieramy zawsze steed of shadows.
Tu mamy wiele wariantów od krycia się Bsb po polu bitwy i w między czasie gdy przeciwnik ma lepsze rzeczy do dispell'owania rzucamy bears anger a gdy zużyje wszystkie scrolle rzucamy 3 razy z 3 kości steed of shadows na wargora, który ma już 6A z S6 i T5 na Ws5, po wystawienie sie na pałę w pierwszej turze i rzucania 3 razy steed of shadows licząc, że przeciwnik nie zdispeluje, będzie wolał zużyć scrolle na coś mocniejszego lub my rzucimy if'kę za którymś razem.
No i wracając do pytania. Czy robiąc szarżę ze steed of shadows ("if successfully cast, the model can make a normal flight move, which may be a charge(the charged unit gets its normal charge reactions).. )
to czy The Dark Heart dodaje mi jeszcze D3" szarży ( "...the character & tany unit led by him adds +D3" to their charge move...").
czy jest to przedmiot one use only, bo z opisu wynika, że zawsze dodaję d3", ale mogła jakaś errata wyjść czy coś...

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Cóż, na pewno nie było intencją twórców AB, żeby Dark Heart mogło dodawać cali szarżom innym niż piechotna i rydwanowa (wskazuje na to fakt, że ten przedmiot mogą brać tylko bestie, które nie mogą wleźć na żadne latające łajtajstwo ni jeździć na niczym poza rydwanem), ale imo to zasady się tu nie gryzą. Czar pozwala na wykonanie charge move, a Dark Heart dodaje D3 do tychże właśnie, żadnych restrykcji nie ma. Nie powoduje nawet problemów ze spaloną szarżą latacza, bo w takim wypadku po prostu się tych cali nie dodaje.

IMO - dodaje.

I nie jest one use only.
Uerph.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Nie znam sie na chaosie tak bardzo. Ale jesli nie pominales zadnego zapisku, to te zasady rzeczywiscie chyba sie ze soba nie gryza. Wogole fajny motyw z wykorzystaniem steed of shadows z bestii. Jednak D3 do zasiegu szarzy przy szarzy na 20 cali roznicy juz wielkiej nie robi ;-)

Awatar użytkownika
Stachu
Kradziej
Posty: 929

Post autor: Stachu »

Robi. I to dużą.
Np w akcjach typu:
Moja wielka krowa zaraz rozgniecie twoja maszynę po przeciwnej stronie stołu( stoję na 12" idę na 10, lecę na 20 + statystycznie 2" =stoimy na 44" ). Poza tym przydaje się jak masz np 21" do celu. A wtedy to już trudniej wymierzyć ( i w ten sposób w poniedziałek wszarżowałem sie w kowadło, było 20 i pół cala odległości......)
No a taki bsb co ma A6, S6, T5, Ws5 i jest hatred ( bears anger z goretooth) to runelorda rozkręca w max 2 tury :twisted:
A jak wyleci poza zasięg steed of shadows( bo tylko na 1 turę jest) to +d3" też sie przydają...

Wogóle shadow jest moim zdaniem świetny ale ma wysokie progi czarów ( popychaszka na 11 ale na tyle ile masz ruchu a nie losowo, pit of shades na 12), oprócz steed of shadows (5+)

Raistlin_Meyere
Wałkarz
Posty: 67

Post autor: Raistlin_Meyere »

to stchu rozklepałes w piątek po mnie kube?:D

ODPOWIEDZ