Zmiany w Uściśleniach przed DMP - rozwinięcie dyskusji LS

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Re: Zmiany w Uściśleniach przed DMP - rozwinięcie dyskusji L

Post autor: Lidder »

No i właśnie tu jest kłótnia. Ja bym tak chciał. Olać front arc, olać LoS itd. zostawić sam wording czaru i kiedy jest napisane "wybierz i zniszcz" to to robisz :)

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Lidder masz w RB napisane, że jeśli w AB jest inaczej niż w RB to AB ma pierszeństwo... to tak na marginesie w opisie czaru masz napisane "że wybierasz jednostkę przeciwnika jeśli jest w 24 calach obrywa" nie ma mowy o żadnym Los'ie czy arcach... więc nie ma co tu kombinować... swoją drogą uważam, żę czary ze starych AB należy zostawić jak są i nie kwalifikować na siłę co jest co... jak w czarze masz, że wymaga losa to wymaga jak nie to nie i koniec po diabła sobie życie komplikować :D

A Lidder jak byś zasędziował Treason of Tzeentch rzucone na abomkę :?:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Przemcio pisze:nie jest directem wybierasz unit przeciwnika w i jeśli jest w 24 calach dostaje bramką :mrgreen: masz wyraźnie napisane w AB do WOCH nic tam nie pisze, że musi być z przodu.
No właśnie wg tego co jest w RB jeśli nie ma nic konkretnego to stosujesz te kryteria z RB właśnie...
Bo to, że ma być w 24" to jest zasięg czaru tylko...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »


Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

Skoro już zmieniamy zasady starych booków to może damy starszym BSBkom możliwość brania tarczy/broni dwuręcznych? W końcu taki trend jest wprowadzony już od dawien dawna.

Strasznie na siłę jest nerfienie Scorcha. Wg army booka: "Place a small round template anywhere within 24".". Dlaczego podpinać, zmieniając zasady, że to ma być we front arcu? Cracks Call czym jest wg tego uściślenia? Nie podpada pod nic, bo jest to: "4D6" in a straight line in any direction in the caster's arc of sight". A arc of sight wcale nie oznacza, że zawsze to musi być front arc.

Czy w przypadku stawiania Focus Familiara mówimy, gdzie jest jego przód?

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Pedros pisze: Strasznie na siłę jest nerfienie Scorcha. Wg army booka: "Place a small round template anywhere within 24".". Dlaczego podpinać, zmieniając zasady, że to ma być we front arcu?
Edycja się zmieniła i ma to wpływ między innymi na: kwestię ASF, ASL, szarżę, oraz milion innych rzeczy, w tym zasady targetowania czarów.

Zmiana zasad to jest wtedy, kiedy scorch nie musi być we front arcu.

Czy w przypadku stawiania Focus Familiara mówimy, gdzie jest jego przód?
Bez opisu ciężko stwierdzić, ale wydaje mi się, że opis stanowi "for LoS and range purposes" albo coś w podobie.

Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

Strasznie naciągasz mówiąc, że opis czaru, nigdzie nie wspominający, że cel musi być w front arcu, ma związek z ASF, szarżą, itp. Drogi Furionie, zmianą zasad jest naciąganie Scorcha jako direct damage, kiedy takowym nie jest.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Tak jak kometa w nowym lore of heavens nie kwalifikuje się pod żaden typ zaklęcia, a ma swój opis targetowania, tak wszystkie czary ze starych ksiąg powinny korzystać ze swojego opisu targetowania, kiedy nie było jeszcze podziału na typy. Skoro nawet nowoedycyjny czar może tak działać, czemu niby nie miałyby starsze, aż do wydania nowych wersji ksiąg armii?

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

To ja mam w takim razie pytanie do Barba, przed DMP czy muszę mieć front arc żeby rzucić gatewaya
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Tak.

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Barb a na czym opierasz twoje twierdzenie???
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Ja też mam pytanie. Jak w końcu traktujemy flejm feniksa? Bo albo coś mi umknęło, albo rzeczywiście nie zostało wspomniane. Jest to dla mnie o tyle istotne, że zaczynam armię HE i nie chcę później niespodzianek na turnieju bo wybrałem nie tego lore'a.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

W Polsce obowiązuje uściślenia listy sędziowskiej, to że nie są doskonałe to wiemy, dlatego też podejmujemy dyskusję. W chwili obecnej jest prosta sytuacja czar ze starego AB zadaje damage, jest direct damagem, a analogia do klatki, która jest hexem jest mocno naciągana i każdy ma dobry powód by akurat jego czar był hexem nie zważając na mniejsze lub większe kolizje ze zdrowym rozsądkiem.

Nie wiem czy zmiana tego stanu rzeczy na niecałe dwa tygodnie przed DMP jest sensowna, aczkolwiek po tym terminie bardzo chętnie bym do tego tematu wrócił.

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Kudłaty ale po co dawać klasyfikacje czarom ze starych AB :?: :?: :shock: w opisach czarów masz wyraźnie napisane czy musisz widzieć czy nie... więc nie wiem po co robić problemy i kombinować... np taka kometa teraz też nie ma żadnej klasyfikacji i nikt jej nic nie podczepia na siłę...
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Dokładnie tak jak w przypadku scorcha już był cytat podany w którym jest napisane, że kładziemy go gdziekolwiek w promieniu. Nie jest napisane, że to dd, hex, augment czy vortex a nawet jeżeli byśmy go sklasyfikowali pod którąś kategorie, podlega pod ...stated otherwise... i imo nie stosują się do niego ograniczenia rzucania we front arcu czy w Los-ie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Lazur pisze:Dokładnie tak jak w przypadku scorcha już był cytat podany w którym jest napisane, że kładziemy go gdziekolwiek w promieniu. Nie jest napisane, że to dd, hex, augment czy vortex a nawet jeżeli byśmy go sklasyfikowali pod którąś kategorie, podlega pod ...stated otherwise... i imo nie stosują się do niego ograniczenia rzucania we front arcu czy w Los-ie.
Argumentacja na podstawie "jaka była intencja twórców 7 edycji, czyli jak scorch powinien być rzucany" jest jeszcze w miarę ok, ale pisanie, że "place within 24" " jest równoznaczne z zaprzeczeniem zdania "unless stated otherwise" to błąd merytoryczny.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Wskaż mi proszę gdzie napisałem, że jest zaprzeczeniem zdania "unless stated otherwise". Napisałem, że właśnie podlega pod ową zasadę co można dlaej argumentować w ten sposób.
Przy opisie scorcha jest napisane "place the small round template anywhere within 24"" przez co nie podlega zasadzie "The target must lie within the Wizard's front arc"
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Czyli będziesz scorch rzucał do hth, bo przecież zakaz z rulebooka nie obowiązuje, skoro jest "anywhere"?
Zakaz rzucania do hth ma tą wagę, co wymóg bycia we front arc.
Gatewaya nie pamiętam, ale w opisie czaru chyba nie ma zastrzeżenia, że nie można go rzucać do hth. Flames of phoenix chyba też nie.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Jankiel pisze: Gatewaya nie pamiętam, ale w opisie czaru chyba nie ma zastrzeżenia, że nie można go rzucać do hth.
Jest takie zastrzeżenie.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

pogubiłem się już w tych waszych wywodach.
Zapytam wprost: czy mogę rzucać do CC Vauls Unmaking?
Obrazek

ODPOWIEDZ