Priest czy mag?

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

Rzymek pisze:Dlatego bede brał duzego ksiedza i 3 małych magów. wpada taki w walke i sie nie musi zbytnio przejmowac. 1+ re rollowanego save i mace of helsturm.
Na prieście rerola armour save nie da się chyba zrobić...

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Dawn armour może brać bo nie jest spell casterem(gdyby był to mógłby brac scrolle).
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

raf pisze:
Rzymek pisze:Dlatego bede brał duzego ksiedza i 3 małych magów. wpada taki w walke i sie nie musi zbytnio przejmowac. 1+ re rollowanego save i mace of helsturm.
Na prieście rerola armour save nie da się chyba zrobić...
a to niby dlaczego?! :shock:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

Poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale dawn armour jest full plate armour, a priest nie ma opcji brania fpa, więc zgodnie z zasadami magicznych przedmiotów nie może brać magicznej zbroi, której normalnego odpowiednika założyć nie może... Czy może nadinterpretuję przepisy?...

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

raf pisze:Poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale dawn armour jest full plate armour, a priest nie ma opcji brania fpa, więc zgodnie z zasadami magicznych przedmiotów nie może brać magicznej zbroi, której normalnego odpowiednika założyć nie może... Czy może nadinterpretuję przepisy?...
nadinterpretowujesz :wink:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Może brać dawn armour.
Nigdzie nie jest napisane, że nie może brać.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
Wrubel
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Zad Trolla

Post autor: Wrubel »

Tylko jak zrobisz na nim 1+ sv? Enchanted shielda nie można łączyć z Dawn Armour, a w HtH rydwan ochrony nie daje. Najlepszy re-rolowany sv w HtH to 3+.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Ale w hth nie ma save na 1+ z re-rollem, tylko 3+ z re-rollem (zerknijcie do erraty - w hth bohater na chariocie nie dostaje +2sv za bycie na chariocie, i uzywa swego wlasnego sv).

Ja teraz uzywam arcylektora, priesta i 2 magow, w tym jeden ma rod of power. Sprawdza sie znakomicie.

Modlitwy priestow sa niezle, ale dopiero w hth, bo na odleglosc niewiele robia, choc rzucenie unbreakable czy tez przerzutow na championa outridersow, jest calkiem spoko :) A dzieki masie kostek do dispela, czesto mi cos do roda zostaje :)

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2438
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

Jeśli chodzi o te rydwany i dodatek do Sv to spierdolili totalnie tą zasadę.
Chyba łatwiej uniknąć ciosu chowając się za burtami rydwany niż dosiadając grzbietu konia.

Mniejsza z tym.

Arcykapłan ma wybór albo sv 1+ albo 3+ przerzucany.
Ciężki wybór.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

W sumie późno się tu wypowiadam, ale jakoś nikt za atut nie podał, że teraz mają Hatred, co sprawia, że stają się nieocenieni w takich oddziałach jak Greatswords czy Halberdiers.
Poza tym 2 Priestów + 2 Wizadrów (Lord po dowolnej stronie) prawie zawsze daje nam możliwość tak pokierowania magią, że tam gdzie trzeba wejdzie Niezłamywalność, leczenie czy ward save.

Ale i tak największą ich zaletą dla mnie jest klimat i wygląd :)

Awatar użytkownika
pelcu
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Z Zadupia

Post autor: pelcu »

Unbrekable jest super. Przeciwnicy często wpuszczają, a potem zapominają zdjąć...
Ostatnio polubiłem combo. AoM + Icon of Magnus. W oddziale piechoty z dwurakiem dobrze się sprawdza. Prist może powalczyć i nie dać sobie wbić za dużo ran, a w razie jakiegoś terroryst, to cały oddział np. Great Swords nie da nogi za planszę... dodatkowo hate też mila rzecz...

Aha, czy kapłan na rydwanie ma bonus za dodatkową broń ręczną czy tylko dla piechoty??

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Tylko dla piechoty.

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

A ja mam pytanie czy priest może jak ma na sobie już modlitwę rzucić drugą?? jak można to stronkę z podręcznika bym prosił.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Rzucac moze, jeno poprzednia jesli byla RiP to sie konczy w momencie rzucenia kolejnego czaru (a modlitwa to bound spell, a bound spell to czar).

Strony: strona w ksiazce Empire o modlitwach, i strona w Rule Book'u o czarach RiP.

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

karlee pisze:a modlitwa to bound spell, a bound spell to czar
Powiedz to sędziom na turach, którzy twierdzą że dla potrzeb efektu miscasta umozliwiającego przeciwnikowi rzucić czar modlitwa nie jest takim czarem...

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

karlee pisze:Rzucac moze, jeno poprzednia jesli byla RiP to sie konczy w momencie rzucenia kolejnego czaru (a modlitwa to bound spell, a bound spell to czar).

Strony: strona w ksiazce Empire o modlitwach, i strona w Rule Book'u o czarach RiP.

zależy jeszcze o którego priesta chodzi o małego czy dużego :!: (nikt o tym nie pomyślał :twisted: ) jeżeli duży to może w jednej turze rzucić na siebie dwie modlitwy RiP(nie wliczając war altara), a mały tylko jedną bo jak w następnej turze rzuca to traci poprzednia modlitwę.

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

Kołek pisze:
karlee pisze:Rzucac moze, jeno poprzednia jesli byla RiP to sie konczy w momencie rzucenia kolejnego czaru (a modlitwa to bound spell, a bound spell to czar).

Strony: strona w ksiazce Empire o modlitwach, i strona w Rule Book'u o czarach RiP.

zależy jeszcze o którego priesta chodzi o małego czy dużego :!: (nikt o tym nie pomyślał :twisted: ) jeżeli duży to może w jednej turze rzucić na siebie dwie modlitwy RiP(nie wliczając war altara), a mały tylko jedną bo jak w następnej turze rzuca to traci poprzednia modlitwę.
No tu sie chyba mylisz, rzucenie jakiegokolwiek czaru (modlitwy), nawet w tej samej turze, powoduje że RiP jest zdispelowany...

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

armybook pisze:...An Arch Lector may use two different prayers per turn and a Warrior Priest may use one
To przypadkiem nie znaczy,że duży kapłan może rzucić na turę dwie modlitwy???(jego modlitwy są RiP więc,może rzucić dwa Ripy na turę), jeżeli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu.

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

Może rzucić dwie, tylko nie wszystkie są RIP. Może zatem np. w pierwszej modlitwie rąbnąć d6 S4, w drugiej walnąć modlitwę RIP. Poza tym skąd masz gwarancję, że pierwszej modlitwy przeciwnik ci nie zdispeluje? Wtesy walisz drugą, też RiP...

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

ale,jeżeli chce rzucić sobie dwa RiPy to mogę czy nie bo jasno pisze,że mogę dwie modlitwy rzucić i nie ma napisanego,że to nie mogą być dwie RiP :roll:

ODPOWIEDZ