Strategie heksowe

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Strategie heksowe

Post autor: smiejagreg »

Czy ktoś jeszcze gra w strategie heksowe i czy coś możecie polecic. Ja przez dłuugi czas grałem w Panzer Generala Scorched Earth - dla mnie najlepszą strategię wojenną. Nie wiem czemu, ale baardzo mi się podobała. Ale niestety wpierdoliło mi gdzieś grę :( Może ktoś ma i odpaliłby za parę zyli. Chodzi mi jednak bardziej o to, czy ktoś gra w podobne gry i co mógłby polecić.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Ja proponuję Panzer General 2 na Efilu Gustlika. Jak dla mnie oprócz Planescape Torment to gra wszechczasów...

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

East i West Front, kiedyś się w to zagrywałem, były całkiem przyjemne.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »


Trubas
Falubaz
Posty: 1294
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Trubas »

Nie wiem kiedy straciłem 30 min :shock: :D
Jeżus pisze:Trubas okazałeś się mieć większą choppę, więc masz swoją nagrodę:

Zawsze chciałem być w Nemezis :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

ja w to gralem caly tydzien non stop :D

Awatar użytkownika
xaurus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Grodzisk Maz. Milanówek, Podkowa L, Wawa

Post autor: xaurus »

z flashowych gierek hexowych polecam:
http://www.giercownia.pl/gra/14852/hex_empire/

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Grolshek pisze:Ja proponuję Panzer General 2 na Efilu Gustlika. Jak dla mnie oprócz Planescape Torment to gra wszechczasów...
Scorched Earth to właśnie dodatek do Panzer Generala 2 imho lepszy , bo zawiera świetny schemat rozwoju jednostek i praktycznie to gra bez wad - dla mnie też gra idealna.
CZY MA KTOŚ TĘ GRĘ DO SPRZEDANIA? [-o<

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Ale ty zdaje się mówisz o Panzer General III... Kiepskim zresztą do granic możliwości...
http://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=142

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Kurde,już nie wiem #-o to było dość dawno... Wiem tylko, że Scorched Earth był świetnym dodatkiem do kiepskiej gry - pamiętam, że miała dużo mankamentów i zarzuciłem ją szybko. Natomiast SE mnie wciągnął dosyć mocno...

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

Battle for wesnoth jest bardzo fajną darmową heksówką z kilku(nastoma) kampaniami i dobrym multiplejerem.
Fantasy Wars też bardzo przyjemne

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

nadal wychodzą takie gry :D

ja osobiście polecam:

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=16209

Awatar użytkownika
Hurtmaker
Chuck Norris
Posty: 448

Post autor: Hurtmaker »

sprawdź sobie gierki, jakie wypuściła SSI i Blue Byte. panzer general II - to klasyka gatunku- duzo lepszy niż działający w 3D scorshed eath (de facto będący trzecią częścią panzera). niestety w PG 2 prawa autorskie wciąż są chronione -więc nie dostaniesz oryginalnej, legalnej wersji za free. no chyba, że ktoś sciąga gry- ale na tym forum takich pieratów nie ma. pozostają zatem mody do PG 2.

za darmo, legalnie możesz dostać:
od SSI:
panzer general 1,
fantasy general,
star general,
pacific general,
people's general.
od Blue Byte:
cała seria Battle Isle
oraz History Line 1914-1918

część gier działa pod dosem, ale chyba nie wymaga dos-boxa

spróbuj poszukac sobie innych na stronie www.abandonia.com

Awatar użytkownika
Cytrus Kontynentalny
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: Cytrus Kontynentalny »

Bardzo fajną ( dla mnie ) była gra "Emperor of the Fading Suns" oparta na systemie rpg. Niestety może być trochę ciężka do ogarnięcia na początku + komp rozwija się jak szalony. Zabuduje całe planety kompleksami wydobywczymi i stawia takie armie, że bez pogrzebania trochę w plikach gry ( np. zwiększając koszt inżyniera każdemu - czyli zarówno sobie jak i kompom ) jest on praktycznie nie do pokonania.

Gra stara, ale ma ciekawy system. Są znane światy połączone "gwiezdnymi bramami" przez które mogą skakać statki. Cały myk polega na tym, że musisz zostać Imperatorem Znanych Światów :D . Więc zawiązujesz sojusze, atakujesz innych, wymieniasz się technologią, rozbudowywujesz swoją domenę, obsadzasz stanowiska Pałacu Imperialnego ( raz na jakiś czas jest głosowanie na regenta, który to ustala kto włada Imperialną Flotą, kto Cesarskim Okiem, a kto Garnizonem Stygmatu.

Grać można jednym z 5 domów szlacheckich.
Do tego są jeszcze niegrywalne:
- Liga Handlowa ( pozostałość po wspaniałej II Republice - kiedy to ludzi mieli najlepszą technologię i ogólnie wymiatali )
- Kościół ( coś jak międzygwiezdny kościół katolicki z Patriarchą na czele, ale powstały z połącznia wszystkich ziemskich największych religii ). Raz na jakiś czas uznają różne technologie za niegodne ludzkości - np. genetycznie modyfikowanych żołnierzy - jeśli wtedy to wynajdujesz, to kościół posyła na ciebie swoją flotę ( jedną z największych w galaktyce ), zrzuca inkwizytorów z miotaczami ognia i robi Ci z d**y jesień średniowiecza :) .
- Tau ( w grze się praktycznie nie liczą. Mają tylko potężną flotę. Coś jak protossi czy eldarzy. Świetna technologia, ale oni akurat już nie prowadzą ekspansji )
- Symbionci ( kosmiczne robale chcące zeżreć wszystko co istnieje - jedyną obronę przed ich dostępem do Znanych Światów stanowi Garnizon Stygmatu )


Mógłbym się o tym rozpisywać w nieskończoność. Polecam ogólnie cały system RPG bo mym skromnym zdaniem jest idealny. Gra natomiast jest stara i ma wiele niedociągnięć, ale dla kogoś uwielbiającego ten system stanowi wisieńkę na torcie.



Miałem też swego czasu grę Western Front - całkiem fajna była. Realia II Wojny Światowej.

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 930
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Ja ostatnio pykam w Forge of Freedom. Dość dokładnie oddaje klimat wojny secesyjnej. Nawet rozbudowana. I posiada genialną muzykę.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Neuroshima HEX, świetna gra, planszówka przeniesiona na kompa. Gra waży kilkanaście MB i jest darmowa. Wbijać i nakurwiać :D

Download: http://online.neuroshima.org/
Zasady: http://neuroshimahex.pl/zasady/
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

http://www.pegww2.net/Pages/install.htm

Do wyboru do koloru (mi się spodobało American Civil War i Panzer General Forever)


http://www.matrixgames.com/products/399 ... nzer.Corps.

Przeróbka pierwszego Panzer General z dodanymi nowymi bajerami. Szczerze polecam, zagrywam się od lipca. A jeśli ktoś chce sobie pograć w misje z PG przerobione co do joty pod PC to polecam ten mod:
http://www.matrixgames.com/forums/tm.asp?m=2865453


Panzer Corps bardzo łatwa daje się modyfikować. Wystarczy mieć Excela czy coś do niego podobnego.
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Znalazłem !!!

http://opengeneral.pl/index.html

Tu macie najlepszą grę świata...
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

http://www.matrixgames.com/forums/tm.asp?m=2916081

Two new Grand Campaigns are joining the fray on the heels of near unanimous acclaim!

Slitherine, Matrix Games, and The Lordz Games Studio are thrilled to announce that two new extra content packs are headed to their famed next generation strategy game, Panzer Corps. Selling as a download version only for $4.99 each, the extra content Grand Campaign ’39 and Grand Campaign ’40 brings loads of new scenarios and the ability to carry your armies from campaign to campaign. Ultimately, several other extra content packs will combine together to create a full Grand Campaign from 1939 to 1945 which will have around 70 scenarios!

Are you interested in getting an early look at the new content? Sign up to join our beta team and test out the new campaigns before anyone else! Sign up at the Slitherine website.

The Campaign of 1939
September 1st, 1939.

Germany launches its military invasion of Poland, igniting World War 2. Take command of the Blitzkrieg’s spearhead as you battle your way to the heart of the Polish nation, the Capitol of Warsaw, and beyond. This DLC features 14 all new scenarios, improved artificial intelligence scripting, new campaign features, unique objectives such as protecting vital units, destroying enemy supply trains, and securing vital bridges, and the capacity to save your core force file for use in future campaigns!

The Grand Campaign’s are a series of expansions for Panzer Corps and require Panzer Corps. Each campaign can be started with the core force from the previous Grand Campaign, so you can continue Grand Campaign ’40 with your core force that completed Grand Campaign ’39. Alternatively players can start with a preset core force and play each campaign on its own, or jump in to the Grand Campaign at any year. This expansion starts your core from the very beginning of the war, allowing you maximum flexibility to choose and shape the forces that you will take through the next 6 years. The full Grand Campaign from 1939-1945 will have around 70 scenarios!

Scenario List:
Poznan, Danzig Corridor South, Danzig Corridor North, Lodz, Piatek, Wyszogrod, Kampinoska, Forest, Modlin, Warsaw South, Warsaw North, Spoils of War, Oslo, Lillehammer, Narvik


The Campaign of 1940
May 10th, 1940.

The Maginot Line, shield of France and the battleship on land, was supposed to be impenetrable, but the Germans have a secret and daring plan aimed to topple their old enemy! Import your experienced troops from the first campaign, or start with a pre-generated brand new core and lead your forces to victory. This DLC features 14 all new scenarios, recreating historical battles such as the epic of Eben-Emael and the tank battles of Arras and Stonne, improved artificial intelligence scripting, new campaign features, unique objectives such as capturing a French General and forcing the Dunkirk pocket to surrender, and the capacity to save your core force for use in future campaigns!

The Grand Campaign’s are a series of expansions for Panzer Corps and require Panzer Corps. Each campaign can be started with the core force from the previous Grand Campaign, so you can continue Grand Campaign ’40 with your core force that completed Grand Campaign ’39. Alternatively players can start with a preset core force and play each campaign on its own, or jump in to the Grand Campaign at any year.

Scenario List:
Eben-Emael, Albert Canal, The Hague, Sedan, Maubeuge, Arras, Calais, Stonne, Wassigny, Amiens, Dunkirk, Reims, Dijon, Maginot Line

Get more information on Panzer Corps from its official on the Slitherine site or on the Matrix Games site.



Tylko szkoda, że i w tego typu grach są te okropne DLC. Skoro wersja podstawowa kosztuje 40$ to powinno to się znaleźć wcześniej. Choć z drugiej strony te kampanie wydają się bardzo ciekawe. :|
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

ODPOWIEDZ