Tk na 2500

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Tk na 2500

Post autor: Młody »

2.5k Tk 2500 Pts - Tomb Kings Army

1 Tomb King @ 265 Pts
General
Destroyer of Eternities [70]
Collar of Shapesh [25]

1 Liche Priest na Koniu @ 173 Pts
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]

1 Liche Priest na Koniu @ 173 Pts
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]

1 Liche Priest @ 160 Pts
Hierophant
Hieratic Jar [25]
Cloak of the Dunes [20]

2x Klopy z czaszkami @ 110 Pts

2x3 Skeleton Chariots @ 130 Pts
Muzyk

2 Tomb Swarm @ 90 Pts

2x Tomb Scorpion @ 85 Pts

23 Tomb Guard @ 346 Pts
FCG
Icon of Rakaph [40]

6 Ushabti @ 390 Pts

10 Skeleton Warriors @ 90 Pts
Bow; czempion

17 Skeleton Warriors @ 161 Pts
Bow; FCG

Casting Pool: 2

Dispel Pool: 5

Models in Army: 78


Total Army Cost: 2498

Tak gram ostatnio; O dziwo się sprawdza, pomimo kilku dziwnych pomysłów ;)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Calkiem ok :) :roll:

Jedynie pomyslalbym o lataniu dla kinga (wiadomo ,ze teraz ma siedziec w TG ale ciezko moze byc wykorzystac inkantacje ,6 cali ......) .

Wicej lucznikow bym dal .

Uszty wydaje mi sie ,ze 4 to max :wink:


p.s-TG jak rozumiem jest 24 ;)
p.s2-jak ci sie ta fajna kosa (choc droooga) na kingu sprawdza ?? no i te uszaty w liczbie 6 ???
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Nie wiem jakim sposobem Ci się to sprawdza (6 Ushabti, King na piechotę z DoE), ja bym chyba co najwyżej remis uciągnął. Tym bardziej szacun ;)
Chociaż... właściwie od mojej standardowej rozpy różni się kingiem lataczem i trójką Ushabti. Aż mnie zaciekawiłeś.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

szczurek pisze: p.s-TG jak rozumiem jest 24 ;)
p.s2-jak ci sie ta fajna kosa (choc droooga) na kingu sprawdza ?? no i te uszaty w liczbie 6 ???
Tg jest 23, po koszcie nie poznajesz ;) ?
Kosa się sprawdza, koleś jest bardziej miękki od wersji latającej tym, że nie ma 5 woundów, a te da się uleczyć. Za to mam zdecydowanie większy potencjał w walce.
6 ushabti - taka liczba jest w miarę optymalna, i tak stoi 4 z przodu, te 2 z tyłu schodzą na ogół w pierwszej turze walki kiedy ushabti są szarżowane, potem już moge spokojnie się bić. No i jeszcze mogę tam wstawiać herosów i dalej mieć look-outa.(chociaż to tylko teoria, do nich nie są potrzebni herosi ;)).
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

kurde te 6 uszatych na początku mnie strasznie zdziwiło, ale tak sobie pomyślałem że rzeczywiście te grubasy na podstawkach 40x40 jak kroxy minosy etc, po stracie 2 w szarży mogą mnie połaskotac najwyzej. A te uszatki robią za autentycznego blokersa. Podoba mi się rozpa. Kosa co by tu nie mówić słaba nie jest ;) a takie pytanko, nie lepiej jeden licz na piechte i kosztem tego konika wsadzic szkieli do 19?
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Konik dla liczki = jeden szkielet.
Wolę zasięg inkantacji miec większy o 4 cale, niż jeden strzał z siłą 3 trafiający na 5+ :)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

jedyne co mi nie pasuje to muzycy na chariotach, liczki na koniach i fcg na szkieletach (sam champon by wystarczyl)

uszatki w 4->2 formacji? bo chyba nie 3-> 3 ;)

tak troche ich przyduzo... jesli je maja wystrzelac to i tak to zrobia ;)

powiedz co do tego dwuraka... jak ci on wychodzi w starciach z lodami na koniach?

a i liczka na koniu to nie tylko jeden szkielet, ale tak, ze co najmniej +1 fast w styku z toba... a w lesie jezdzisz tak samo ;) (a twoja armia to raczej defens wiec zasieg az tak potrzebny nie jest.. ale to tylko moje zdanie) ;)

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Ej dwurak jest świetny - naprawdę się sprawdza też kiedyś korzystałem - dobry motyw jest gdy korzystasz ze smitinga wtedy za jeden atak masz auto hity bo możesz nawet jeden atak zamienić. Przeciwko typom na mouncie to zawsze jest S7 i KB.
Ja też bym wywalił konie i FCG. No i ushabti... to są 2x3?

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Izo pisze:Ej dwurak jest świetny - naprawdę się sprawdza też kiedyś korzystałem - dobry motyw jest gdy korzystasz ze smitinga wtedy za jeden atak masz auto hity bo możesz nawet jeden atak zamienić. Przeciwko typom na mouncie to zawsze jest S7 i KB.
Ja też bym wywalił konie i FCG. No i ushabti... to są 2x3?
Ushabti są w formacji 4x2.
Głównym atutem tej pały jest to ze inkantacja, gdy king juz w walce siedzi się nie marnuje.
a i liczka na koniu to nie tylko jeden szkielet, ale tak, ze co najmniej +1 fast w styku z toba... a w lesie jezdzisz tak samo Wink (a twoja armia to raczej defens wiec zasieg az tak potrzebny nie jest.. ale to tylko moje zdanie) Wink
Ja liczek nie wystawiam na szarżę fastów także mnie to nie robi specjalnie :).
A mam 6+ sejwa :P, No i mogą mieć ofensywne zastosowanie w postaci szarżowania samotnych magów na piechotę :D
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Ja liczek nie wystawiam na szarżę fastów także mnie to nie robi specjalnie Smile
nie tylko twoja armia ma popychaczki... pamietaj, ze nei zawsze to ty musisz sie wystawic

opza tym taka liczka ci nie wejdzie do domku :P ;) a 6+ save to... ;)

a jak uy ciebie sprawa ze smokami wyglada? bo raczej nie masz zbyt duzo rzecyz mogacych im zrobic krzywde ;)

Awatar użytkownika
Taraś
Chuck Norris
Posty: 428
Lokalizacja: Łęczna-Moria ADF

Post autor: Taraś »

a jak uy ciebie sprawa ze smokami wyglada? bo raczej nie masz zbyt duzo rzecyz mogacych im zrobic krzywde Wink
2x Klopy z czaszkami @ 110 Pts
:wink:

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

no ale one maja scattery... a zazwyczaj jest 1 tura gdzie mozesz ustrzelic smoka zanim przyszarzuje ;) i te 3 - 4 strzaly to moze byc za malo ;)

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Shino pisze:no ale one maja scattery... a zazwyczaj jest 1 tura gdzie mozesz ustrzelic smoka zanim przyszarzuje ;) i te 3 - 4 strzaly to moze byc za malo ;)
A co mają TK co może robić krzywdę smokowi, jeśli nie klopy to nie wiem co :roll:
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Poza DoE na Kingu i 6!!! :shock: Uszatkami - standard.
Nie wyobrażam sobie bym czymś innym mógł zagrać.
Taka faza magii wytarcza.

Polecam GW, latanie, Scorpion Armour i Shapesh.
Jednak zaszarżowana Gwardia ostro się sypie. KIng jeśli ginie, to raczej z CR.
KB za 70 punktów? Hmmm... :roll:

Sam gram 4 Uszatkami, 2 dodatkowe Uszatki to na 2500 faktycznie sprytne.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Ryzykowny manewr to popchnąć na smoka kinga z flail of skulls, ale lejesz po smoku - jak zabijesz (wystarczy trafić trzy i zranić trzy:) tylko:)) to już jesteś w domu: lord cie nie zabije i ucieknie. Ale żeby to wyszło trzeba trochę szczęścia no i przewaga w magii na dodatkowy atak ze smitinga. Niestety mały WS kinga sprawia, że to bardzo ryzykowna zabawa. Jak nie zabijesz smoka smok odda...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Izo pisze:Ryzykowny manewr to popchnąć na smoka kinga z flail of skulls, ale lejesz po smoku - jak zabijesz (wystarczy trafić trzy i zranić trzy:) tylko:)) to już jesteś w domu: lord cie nie zabije i ucieknie. Ale żeby to wyszło trzeba trochę szczęścia no i przewaga w magii na dodatkowy atak ze smitinga. Niestety mały WS kinga sprawia, że to bardzo ryzykowna zabawa. Jak nie zabijesz smoka smok odda...
hmmm pomysl beznadziejny.... juzlepiej w niego wbic 15 kawalerii i liczyc, ze sie zbreakuje... sxzanse pewnie nawet wieksze sa na to... a na smoki sa sposoby ;) tylko trzbea nad nimi troche popracowac ;)

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Kto nie ryzykuje ten nie zyje :)
Kawa? Mówimy o kawie TK? :D Sypną się nawet z elfickim nie wspomne o chaosowym :)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Izo pisze:Kto nie ryzykuje ten nie zyje :)
Kawa? Mówimy o kawie TK? :D Sypną się nawet z elfickim nie wspomne o chaosowym :)
? maja szanse... pierwsza ture spokojnie ustawaja.. niezaleznie z jakim koksowym smokim... i nie ma opcji, ze nie.. ;)

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Nie no jasne że tak ale pytanie jak zabić smoka :D Bo z takiej sytuacji to mozna się wykrecić - chyba, że już sam amok został na stole :) Zresztą dywagować można ale takiego pewnego sposobu to nie ma jak na mój gust - trzeba się nieźle namęczyć.

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Jedy Knight pisze: Polecam GW, latanie, Scorpion Armour i Shapesh.
Jednak zaszarżowana Gwardia ostro się sypie. KIng jeśli ginie, to raczej z CR.
Takie kombo może i działa, ale mi latanie wcale nie potrzebne, to defens. A szarżowana gwardia ostro się sypie ????. To co musi to zaszarżować żeby ostro się sypali :/.
KB za 70 punktów? Hmmm... :roll:
Magiczny KB z opcją 6 hitów z siłą 7 w fazie magii. ;), a nie jednego ataku.
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

ODPOWIEDZ