TK na małe punkty

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kharnan
Mudżahedin
Posty: 294

TK na małe punkty

Post autor: Kharnan »

No właśnie...da się?

Jak dotąd w grach 2k+ idzie mi w miarę dobrze, armia spisuje się OK i jest cacy.
W grach poniżej- dostaję regularne masakry. Za mało mnie, brak czegoś do "przywalenia", magia kuleje...stąd więc pytanie jak grać TK na 600, 1000, 1500, itp. ?

Wiem, że trochę doświadczenia niektórzy forumowicze mają- może jakaś mała porada? :)
And he did say "War", and the world did tremble...
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

duzy las w deployu i powinno byc w porzadku...

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

No właśnie...da się?
Na pewno sie da co nie zmienia faktu ,ze jest ch.jowo :wink:
Charioty core i byloby na pewno latwiej :D :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Da się pograć na małe punkty.
Ale od 1500 (ew mniej jak ci dopuszczą 3 herosów).
Siłą Tk jest magia, jak nie masz tych 2 liczek i princa to nic nie wchodzi.
Na taki 1000 pkt ktoś wezmie 2 magów, ty masz 1+ 2 kostki na cast. Jak przeciwnik nie chce, to nic ważnego nie wejdzie.
Na 600 lepiej nie mówić ;)

Tak jak mówię, od 3 slotów hero da się pograć.
2 liczki, princ.
2 skorpy + jakis inny specjal.
Klopa, dużo łuczników ;).
Mi się sprawdzało.

Jutro gram na 1700 bez powtórzeń jednostek (herosów też , ciekawe co sie uda z tą pierdołą IB).
Pewnie szału ta armia nie zrobi, ale zawsze coś można spróbować :)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Gralem czasem na 1500 tym :

TP na wozku
2 x licz (ewentualnie jeden latajcy princ ;))

charioty (z mirazem albo +1 to hit)
2 kloce lucznikow (bodajze 20 z fcg)
swarm albo 2
2 skorpy i gignat

spisywalo sie OK ale bez rewelacji ;) jak wiekszosc TK ponizej 2K :lol: :lol:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Kharnan
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Kharnan »

Haha las w deployu. Dobre. :D

Miałem podobne myśli jak zagrałem na 600 na VC. :|

W sumie trochę szkoda, że na małe i b. małe pkt kiepsko TK wygladają. W dawnych czasach kiedy grałem Space Marines bardzo lubiłem patrole...teraz się to nieco zmienia. :(

Popróbuję trochę na 1,5k na kodeksowych zasadach (3 hero itd.), nie zawsze ma się czas na duże bitwy...może da się coś z moich trupków wycisnąć. :P
And he did say "War", and the world did tremble...
Obrazek

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Grałem dzisiaj na 1700 bez powtórzeń.
Armia mniej więcej prezentowała się tak:
Princ na butach
Liczka na płaszczu
Icona na koniu

3 rydwany warbanner muzyk
22 TG icona
20 łucznikow FCG
2 swarmy
skorpion
klopa
14 kawalerii FCG undying

I bitwa z orkami 10-10.
W sumie dlatego że straciłem "troche" za duzo guardow w jednej turze walki, pewnie byłoby jakies 20-0. Gdyby nie to, popłyneła by kawaleria savagy i gigant by siedział w guardach, a nie wpadł ze squigami w 12 kawalerii z princem i IB, zabijając do spółki ze squigami (3 squigi biły) cały oddział :shock:
Dobrze ze jakies punkty zdazyłem wyszarpac, bo prawie cała armia poza rydwanami , klopa i liczka popłyneła :D
II Bitwa z orkami 20-0
Tutaj szło wg planu ;). Co prawda gigant był po 1 turze przeciwnika na 2 cale od mojej strefy (waagh ;)). I musiałem sie w niego wbijac kawalerią, gigsona zabiły dopiero guardy z princem, którzy wystawili sie tym samym na szarże klocka big unsów od boku, ale do spółki ze skorpem udało się ich wykręcić. Klocek blak orków, a raczej jego resztki zaszarzowałem rydwanami, nie dogoniłem po wygranym kombacie, potem sie zebrał i z ranką mniej, bez sztandaru i gdy rzuciłem trzy x6 na impakty przegrałem kombat o 2 :D:D. Potem w te same black orki dorzuciłem IB i princa i porozkręcałem ich do końca.
III bitwa z lizakami.
Tutaj takie rzeczy odstawiał mój przeciwnik ( i ja zresztą tez). Dobrze ze remis wyciągnąłem
Pare przykładów:
1) pełna kawaleria z IB i skorpion szarzują w 5 cold one z bsb. Skorp zabija 2 kawalerzystów w pierwszej turze jest to wszystko co zdązył zabic przez kolejne 5!!! faz kombatu ;). Oczywiście kawaleria nie robi nic, wysypało się całe w koncu.
2)Pełny klocek TG z princem wpada w 21 saurusów quetzla ;). Mial byc fear outnumber. Przegrałem kombat, princ nic nie zrobił ;/.
3)2 swarmy trzymały 4 kroksigory przez 5 tur walki ;), az w koncu 3 kroksy dobiegły do łucznikow i sie odbiły.
Klopa na szczęscie zdobyła jakies punkty zabijając i biegacza i bsb :)

No cóz, przynajmniej nie przegrałem, najgorsze jest to ze zabijałem szybko magów, a i tak z 2 kostek potrafili mi blokowac magię, co za porażka ;/. Potrzebne są 2 liczki, bez tego nie ma co czarować.
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
Kharnan
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Kharnan »

To znaczy, że coś tam da się ugrać. :P
And he did say "War", and the world did tremble...
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

chyba w to nie watpiles przeciez ;) tk sa dobre na kazde punkty ;) (tylko na duze sa lepsiejsze ;) )

Awatar użytkownika
Kharnan
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Kharnan »

To oby były dobre na małe pkt na krasie, bo mnie to czeka niedługo. :P
And he did say "War", and the world did tremble...
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

sa ;) tlyko z ta magia ciezko ;)

Awatar użytkownika
Kharnan
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Kharnan »

Tak sobie właśnie myślę jak ja dojdę bez popychaczek... :o
And he did say "War", and the world did tremble...
Obrazek

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

To nie idz tylko zrob defa :D :wink: zreszta duzo lepszy .... :)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Kharnan
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Kharnan »

Ja tak mniej więcej gram, tzn. bez masy gigantów, chariotów latających kingów, za to z klocusiami i katapsiami wspieranymi przez haj liczke. Tak myślę, że mogę sobie 2 licza darować, chyba i tak nie poczaruje. :)
And he did say "War", and the world did tremble...
Obrazek

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

2 liczki (oczywiscie jedna z jarem) + TP na piechote (jezeli masz sporo lucznikow) i magia da rade ;):) gorzej jak sa ograniczenia do 2 herosow .... :cry:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Kharnan
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Kharnan »

Gramy na zasadach kodeksowych, do 3 hero, 3 spec, 1 rare. Co również może oznaczać 3 runesmithów, hehe. :P
And he did say "War", and the world did tremble...
Obrazek

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

ja przyznam się,że nie potrafie grać poniżej 2k. poza tym przeważnie ograniczenia są do 2 herosów niestety. w ostatniej lidze za 1300 mialem prince'a na rydwanie (chariot fire,icon),latajacego liche'a ze skrolem i lataniem, wagon z WB,15 lucznikow,2 swarmy,3 gołe rydwany,skorpion,(bylo ograniczenie do 2 speciali)gigant... zająłem 3 miejsce... 7:13 z lizakami ziemka, 20:0 VC, 13:7 VC, 10:10 WE ... w sumie najbardziej zadowolony jestem z mumii na rydwanie gdyż najwięcej klepała.
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

moja rozpa na 1500...:
Princ na rydwanie z wardem na 4+ (ważne aby przeżywał :P )
2xLiczka - hierofantka z jarem i lataniem, druga z 2DS
2x10 łuczników (jeden oddział z chempionem)
15 kawy FCG warbanner
3 rydwany Mirage Standard -180 pkt
2skorpy
katapa
swarm albo dwa nie pamiętam.....

ja tym mordowałem :) .... ;) Szczególnie Krasnale :) , defensy, z Wampirami dobrze szło...Pare WE zmasakrowało...Goblinów pare zjadło...tylko od Bretki i Chaosu na masterze dostałem masakre w tył. Ale to NIE ARMIA, ale GRACZ decydują o losach bitwy :) wiec bądz tak łaskaw i złóż WŁASNĄ ROZPE, SAM zagraj i SAM się zastanów co byś zmienił ;) . Uwierz mi do każdej bitwy osobnej rozpy się nie składa....

Awatar użytkownika
Kharnan
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Kharnan »

Nom zagrałem, fajnie było, wnioski wyciągnięte...ta, kocham skorpy! :D
And he did say "War", and the world did tremble...
Obrazek

Awatar użytkownika
Terael
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 110

Post autor: Terael »

Wczoraj grałem na 1000pts z Lizakami. To dopiero druga moja bitwa TK (w ogóle dużego doświadczenia nie mam) ale i tak źle nie było. Dużych w ogóle nie grałem także nie mam pojęcia jaka może być różnica. Przegrałem co prawda lecz małą wygraną. Być może było by inaczej gdyby: przeciwnik nie miał czaru d6 S4 (to trochę zabolało), miałem 1 DS (potrzebowałem Cloak'a dla bezpieczeństwa), gdyby skorpion, który po wykopaniu się i zaszarżowaniu 3 Kroxigor'ów zadał więcej niż 1 ranę, no i gdyby drugi skorpion wykopał się wcześniej niż w 4 turze ( :? ), do tego wszystkiego klopa w całej grze zabiłą tylko 1 Kroxigor'a przy czym i tak 2 pozostałe pomimo skulls of foe zdały panikę.

Może aż tak wesoło to TK na 1000pts nie wyglądają ale ja po wczorajszym pojedynku jestem nawet mile zaskoczony.

A jakieś wnioski? Tak jak mówiłem nie mam dużego doświadczenia ale przy tych punktach to jednak nie warto brać skulls of foe (odnoszę wrażenie, że jest to oczywiste... ehh...) poza tym to za dużo wykopek wziąłem (oprócz dwóch skorpionów miałem 3 kloce swarma).

ODPOWIEDZ