Book of secrets

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Łosiu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119

Book of secrets

Post autor: Łosiu »

Mam takie pytanie: Po co komu na bohaterze book of secrets? Może pytanie wydaje sie głupie, ale naprawdę jakoś nie mogę sie dopatrzeć sensu w tym przedmiocie :oops:

Pozdr,
Łosiu
Nie pamiętam kto : "Jasiu co to jest miscast na 9?"
Jasiuuu: "Twoja stara puszcza się z listonoszem"

Dawid
Chuck Norris
Posty: 608
Lokalizacja: Pomiechówek [*]

Post autor: Dawid »

Jedna kość dispella no i mozna wylosowac flaming sworda z fire'a(i tak bym nie ryzykowal bo misscast moze byc), choc nie wiem sam jak to jest z tym czarowaniem u zwyklego lorda. Ja tam bym tego nie brał, ale to tak na moje oko, bo niektórzy grają na to.

Awatar użytkownika
Izo
Falubaz
Posty: 1112
Lokalizacja: Front Wyzwolenia Pragi

Post autor: Izo »

Book of secrets naprawdę daje radę - jedna kość dispella jedna powera a jak nie sword to jakiś magic missle z large targeta. No i jaka jest szansa rzucenia na dwóch kościach miscasta? Jakaś jest, ale bardzo mała no i kto nie ryzykuje ten nie żyje :) O to chodzi przecież, o fun no nie?

Awatar użytkownika
Esco
Chuck Norris
Posty: 619
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Esco »

Przedmiot nie jest sam w sobie zly bo daje tego dispela, ale jak dla mnie troche przydrogawy w punktach jak na to zastosowanie (porownujac z kosztem Dispell Scrolla).

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

IMHO przedmiot jest do dupy :) Jest wiele innych przedmiotów na które warto wydać pkt :)

Awatar użytkownika
Siemek
Chuck Norris
Posty: 479
Lokalizacja: :P

Post autor: Siemek »

moze i przydrogawy,ale jakos sie tam trzeba chronic przed ta magia,a nie kazdy ma duzo kornikow
pzdr

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Shakin' Dudi pisze:IMHO przedmiot jest do dupy :) Jest wiele innych przedmiotów na które warto wydać pkt :)
jak nie masz pkt na dodatkowych khornikow a chcesz miec 6DD to warto wydac, nie jest do dupy

owszem 40pkt dla 1 DD to duzo.. ale dla mnie 6DD to mus i jestem w stanie sie poswiecic... mam wtedy 6 dicow 2 scrolle, czyli optymalna ochrone anty magiczna

oczywiscie nigdy czarow nim nie rzucam, chyba ze jestem zdesperowany... co by dwoch 1 a potem nastepnych dwoch 1 nie wyrzucic..

zreszta ostatnio zawsze mi starcza na 2gich khorniko wiec wystawiam ekonomicznego lorda :)


pzdr

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

ja tam jeszcze nie używałem i jest ok , zawsze 6dd wyciągam

Awatar użytkownika
Esco
Chuck Norris
Posty: 619
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Esco »

Ja tak samo jak Jaaasiu.

Pewna zaleta tej ksiazki jest jednak jeszcze to, ze daje ona takze 1 Powera, a zatem latwiej jest z nia potem zdispelowac w swojej rundzie ewentualne czary typu RiP. A Khorne tego nie daje.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Ja tam jade na 5 i wystarcza na 90% armii :)

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

trikk pisze:Ja tam jade na 5 i wystarcza na 90% armii :)
u nas na lokalu na np 24 osoby sa 4-5 armii HE na 3-4 magach i chuj wie ilu seerach... + pare razy orki na 4 magach oraz szczury, Pomorze to zaglebie magiczne :) tutaj bez 6 DD sie z domu nie ma co ruszac ;)

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

thurion pisze:
trikk pisze:Ja tam jade na 5 i wystarcza na 90% armii :)
u nas na lokalu na np 24 osoby sa 4-5 armii HE na 3-4 magach i chuj wie ilu seerach... + pare razy orki na 4 magach oraz szczury, Pomorze to zaglebie magiczne :) tutaj bez 6 DD sie z domu nie ma co ruszac ;)
Ja tam smoka wprowadzam w 2 turze do walki, reszte armii też, 1 DD na wiele się nie zda :D A HE to niech się modlą, żebym ja na magii nie przyjechał, bo jak mam Lorda na smoku+ 2 magów, to chłopaki płynąć zaczynają :D

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

to dobry jestes jak wprowadzasz smoka do walki w II turze grajac z 2-3 beast cowerami ;) rispekt :P

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

thurion pisze:to dobry jestes jak wprowadzasz smoka do walki w II turze grajac z 2-3 beast cowerami ;) rispekt :P
2 scrolle, dispel na 4+bound, śmieci wpuszczam :D

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

arcy mag ma 20% szansy na Ifke a ostatnio modny z książką 50%
mag channeler ma jakieś 13% szansy na ifke :) jak zdecyduje się że postoisz smokiem to raczej postoisz

a jak w 2giej turze masz czystą szarże smokiem to znak że twój przeciwnik nie umie grać na smoki albo ma plewną ropse :wink: pograj z Lithem kiedyś to zobaczysz o co mi chodzi

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Jasiuuu pisze:pograj z Lithem kiedyś to zobaczysz o co mi chodzi
albo rzuc kiedys challenge Kowalowi albo Choremu ;)

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Jasiuuu pisze:arcy mag ma 20% szansy na Ifke a ostatnio modny z książką 50%
mag channeler ma jakieś 13% szansy na ifke :) jak zdecyduje się że postoisz smokiem to raczej postoisz

a jak w 2giej turze masz czystą szarże smokiem to znak że twój przeciwnik nie umie grać na smoki albo ma plewną ropse :wink: pograj z Lithem kiedyś to zobaczysz o co mi chodzi
OK, ale nadal nie rozumiem, jeżeli wszyscy ciskaja IFki, to co mi da 6 kostka...

Btw, sorry, ale w HE NIE ma jednostki, ktora przyjmuje choas smoka...

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Trikk ale pamiętasz, że w WE niema jednostki, która kosztuje tyle co Twój ziom na smoku :)
Magia to wielka niewiadoma - tzn częściej czar wychodzi niż nie ale różnie z tym bywa.
Czasami jest tak, że ktoś rzuca czar na 2 kościach i wali średnio 10-11 :) a Ty na 3 rzucasz 6-7 :(. W końcu to element losowy z tym, że ta cholerna magia naprawdę wpienia i trzeba się jakoś zabezpieczyć.
Ja mam w rozpisce na MB 5DD i 2DS z armiami defensywnymi 3-4magów, strzelania kupa i to cała filozofia gry takiej armii mogę mieć problemy. Jednak chroni mnie rada 13stu i mam all w... jadę do przodu a wyjadę drugą stroną :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

rada 13stu ? a co ty skaven jakiś jesteś ? :P

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Aro pisze: jadę do przodu a wyjadę drugą stroną :)
tego zazdzorszcze Tobie czy Wojtasowi ;) ja zawsze za duzo mysle i rzadko kiedy jade na pale.. a czesto to sie sprawdza :)

na MB jak zagram z HE na 4 seerach albo z czyms rownie wirtuoezerskim to sproboje sie przelamac :P

ODPOWIEDZ