kilka pytań początkującego 3

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Re: kilka pytań początkującego 3

Post autor: Myzu »

Muthare pisze: Secundo: Świat fantasy musi być "wewnętrznie spójny" czyli logiczny według swoich praw, nie naszych. Dyskryminowanie logiki bo jest magia jest po prostu zamykaniem swojego umysłu.
Swieta prawda.

Morsereg pisze:AS tracisz bo przy domku nie walczysz na wierzchowcu. schodzisz z niego i walczysz na piechote, a to siedzenie na nim zwieksza AS.
Jest w RB, jest zgodne z logika wiec jest ok.

Ale juz:
Morsereg pisze:dlatego, ze jest to jeden model dlatego posiadasz T i W najwyzsze w modelu
Wcale Cie nie razi? Walczysz w domu, a wierzchowiec przez okno nadstawia tylka zeby w niego bic. Tak?

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

oczywiscie, ze mnie razi. jak i wiele innych rzeczy w tej grze ale na to nie mamy wplywu ;)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

dajcie spokój :) dyskutować braku logiki w tej grze można w innym temacie, zaraz jakiś mod przylezie ze swojej jaskini i potnie posty, po co go wywabiać :D

W sumie mam uprawnienia moda, więc zakończmy tą dyskusję.

kudłaty
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
DrRet
Plewa
Posty: 5

Post autor: DrRet »

mama pytanie nie wiem gdzie to słyszałem ale czy jest armia w uniwersum WFB: army of cracov ? (husarze etc.) i jak by mógł mi ktoś źródło podać

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Wedle zasad nie ma, najbliższy słowiańskim klimatom jest kislev i to tam właśnie występuje husaria. Dodatek był dostępny w 6 edycji WFB w postaci dodatku do gazety white dwarf. Legalność turniejowa tego jest żadna, natomiast figurek można z powodzeniem używać w imperium.

Awatar użytkownika
Niltag
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: WWA

Post autor: Niltag »

mam pytanko, czt kazdy model musi byc na podstawce? Chodzi mi dokladnie o bolce DE. Jaka czesc bolca/ jego podstawki musi byc na gorce zeby liczyl sie ze jest na gorce? Jakies odnosniki do BRB bylyby mile. Z gory dzieki
"The best defense is a good offense." -Gen. George S. Patton

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

ogólnie to maszyny nie wymagają podstawek (chyba, że zostały wydane z takową), jeśli o górkę chodzi, to wg mnie ponad 50% modelu powinno znaleźć się na górce, ale w RB nie jest to nigdzie napisane, to raczej przez analogię do normalnych oddziałów,
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Niltag
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: WWA

Post autor: Niltag »

Czyli 50 % maszyny musi byc na gorce zeby liczyla sie ze stoi na gorce ... swietnie kolejny walek Suchego ktory przeszedl ... widze ze grajac z nim trzeba w RB sprawdzac wszystko co mowi ...

Rozumiem ze maszyny musza normalnie pivotowac i maja standardowe LOS (do przodu)?
"The best defense is a good offense." -Gen. George S. Patton

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

#-o
cmon guys gdzie w RB jest napisane, że 50% maszyny musi byc na górce, może to wydaje się naciągane i nie zgodne z duchem gry, może nie logiczne, może nie realistyczne na prawdziwym polu bitwy, ale plis [-o<

jeśli czegoś nie wiecie to nie piszcie tu odpowiedzi, bo ktoś początkujący czytając takie wypociny nabiera przeświadczenia o jakiś wałach etc

tak maszyny piwotują jak w RB i mają normalny LoS (true, simple, virtual) jaki tam akurat ustalicie sobie przed grą
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Niltag
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: WWA

Post autor: Niltag »

Dzieki Misha za wyjasnienie, chodzi o to ze "ta osoba" postawile jedna noge bolca na gorce i upierala sie za caly na niej jest, a jak widac nie jest, eh coraz wiekszy niesmak czuje do tego pana :(
"The best defense is a good offense." -Gen. George S. Patton

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Tu trzeba rozróżnić 2 sprawy. Jeśli bolec stoi samym narożnikiem na górce to:
1. jego LoS liczy się tak jakby był cały na górce
2. nie dostaje bonusów które wymagają, aby 50% oddziału stało na górce (tzn. gdyby mógł szarzować to nie dostałby +1 do cr za szarżę z górki, ale np. już dostaje hard cover na SLoS bo ma 50% za górką)
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Niltag
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: WWA

Post autor: Niltag »

Ok dzieki za odpowiedz.

Jeszcze jedno pytanko:

Czy na turniejach master/local dozwolone sa unit fillers ? Jesli tak to jaka czesc odzialu moze byc unit filler zeby nie bylo przegiecia?

Chcialem convertowac corpse carta i dac go na podstawke 3x3 (albo troche inna zobacze ile tego wyjdzie) dozucic do tego troche zombie i zrobic z tego filler to unitu zombie.

Czy nikt mi sie do tego nie przyczepi?
"The best defense is a good offense." -Gen. George S. Patton

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

nie ma do tego zasad, weź pod uwagę wygląd, dopasowanie do oddziału, praktyczność (usuwanie strat)

bylebyś nie przegiął :) 3x3 jest spoko a kawałek wózka się tam ładnie zmieści
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Niltag
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: WWA

Post autor: Niltag »

Sadze ze Corpse cart w unicie zombie z jakimis dodakowymi zombie bedzie pasowal, chodzi mi bardziej zeby ktos mi nie poweidzial ze nie ge tego wystawic po tym jak bede sie z miesac ponad bawil zeby to zrobic.

A jesli chodzi o praktycznosc i tak zombie umieraja/powstaja masowo wiec nie bedzie problemu z zdejmowaniu/dokaldaniu 9 figsow na raz :)
"The best defense is a good offense." -Gen. George S. Patton

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

lepszy taki corpse niż pusta podstawka :)
są też nagrobki na przykład, lwy z rydwanu HE jako filler w White Lionach, więc bez paniki maluj sobie go i wystawiaj
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Niltag
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: WWA

Post autor: Niltag »

Nagrobki z wychodzacymi szkieletami zamiezam uzyc jako filler to unity szkieletow, do zombie bardziej mi pasuje corpse cart :D

Ok, koncze off topick, dzieki za pomoc
"The best defense is a good offense." -Gen. George S. Patton

Awatar użytkownika
Konrad
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Żary

Post autor: Konrad »

Mam pytanie odnośnie robienia rozpiski. Czy jak dana figurka ma powiedzmy 50 punktów to dodatkowe rzeczy dolicza się do tej puli(np. figurka 50 punktów+ miecz 5=55 punktów) czy one są już zawarte?

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

dolicza się wszystko do bazowego kosztu bohatera (tak jak opisałeś w przykładzie - bohater kosztuje w rozpisce np 60pkt, dokupujesz mu miecz za 15 - koszt bohatera wynosi 75)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

ironhead
Chuck Norris
Posty: 458

Post autor: ironhead »

Jeśli chciałbym wymarszować bohaterem z oddziału to sprawdzam czy nie ma wroga w 8calach od oddziału czy od bohatera ?

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

Konrad pisze:Mam pytanie odnośnie robienia rozpiski. Czy jak dana figurka ma powiedzmy 50 punktów to dodatkowe rzeczy dolicza się do tej puli(np. figurka 50 punktów+ miecz 5=55 punktów) czy one są już zawarte?
jeżeli w army booku jest napisane że masz 50 pkt na przedmioty magiczne, dary i co tam jeszcze- to jest to tylko na te rzeczy, dokupienie konia, tarczy itd nie wchodzi w ten limit.

Zablokowany