Weryfikacja turniejów

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Weryfikacja turniejów

Post autor: KrzysiekW »

Tak sobie jak co tydzień klikam i klikam aktualkę i naszła mnie taka refleksja.
Lubię sobie czasem kliknąć z ciekawości (lub w celu weryfikacji :mrgreen: ) link na stronie ligowej prowadzący do tematu z turniejem. I czasem okazuje się, ze link prowadzi donikąd, a na BP czy znanych mi lokalnych forach tematu o turnieju nie ma. Niby nic, ale konieczność podawania tego mogłaby nieco utrudnić tworzenie widmowych turniejów. Owszem, mogę pisać PMki z pytaniami do uczestników, ale ten etap wolałbym przerabiać już po stwierdzeniu jakichś nieprawidłowości we własnym zakresie, np. właśnie w temacie turnieju.
Daję pod namysł i dyskusję, jakby był pozytywny feedback to proszę o stosowny wpis do regulaminu.
Z góry dziękuję,
Wasz Koordynator :)

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Regulamin w ogóle powinien być trochę bardziej rygorystyczny w kwestii turniejów i zgłoszeń na LL. Mam dwie propozycje:
- wpisuje się jednego organizatora/klub, żeby było wiadomo, komu dany lokal zaliczyć na poczet miejsca na LL
- nie wymienia się brakującymi turniejami, ani nie łączy lokali z kilku klubów, żeby uskładało się choć na jeden głos
- oczywiście prawdziwy link do regulaminu turnieju to też dobry pomysł go popieram
Zmiany oczywiście od przyszłego sezonu, ale podyskutować można już teraz.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

jestem zdania, że powinno się KAŻDY turniej ogłaszać na BP. To prosta metoda, dzięki której podejrzane turnieje bedzie widać jak na dłoni
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Może nie na bp - od czegoś są fora lokalne. Mnie nie interesują lokale w Szczcinie czy w Olsztynie, a graczy z Gdańska turnieje w Oświęcimiu czy Raciborzu. Po co nimi obligatoryjnie zaśmiecać BP? I tak dyskusje o nich toczą się na forach lokalnych.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Dodajmy zapis, że warunkiem zaliczenia turnieju do ligi jest podanie linku do regulaminu na forum nie wymagającym rejestracji by go przeczytać. Miałem w tym sezonie już akcję "jadę w Polskę" i mój zapał opadł po tym jak jednego linku nie było, drugi prowadził na tajne forum a trzeci nie działał wcale. BP też jest pewnym rozwiązaniem ale jeżeli to będzie jakieś jawne forum, nie wymagające logowania by przeczytać temat to dużej różnicy to nie robi. Obecnie na 10 zgłoszonych 3 nie mają linków do regu (uwzględniłem że niektóre są podwójnie zgłoszone)

Natomiast to co Jankiel napisał też można w pakiecie dorzucić.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

racja, jakis link do ogólnie dostępnego forum byc musi jednak. I uważam ze warto rozwiązać problem Members only turnament. IMO, turniej, który nie jest otwarty dla wszystkich chętnych nie może być ligowy. Przykłady: jakas osoba ma od właścicela sklepu bana na wejscie (zdarzało sie u nas). Nie wyobrazam sobie tez turów not member = 100zł wejściówka
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

KrzysiekW pisze:Tak sobie jak co tydzień klikam i klikam aktualkę i naszła mnie taka refleksja.
Lubię sobie czasem kliknąć z ciekawości (lub w celu weryfikacji :mrgreen: ) link na stronie ligowej prowadzący do tematu z turniejem. I czasem okazuje się, ze link prowadzi donikąd, a na BP czy znanych mi lokalnych forach tematu o turnieju nie ma. Niby nic, ale konieczność podawania tego mogłaby nieco utrudnić tworzenie widmowych turniejów. Owszem, mogę pisać PMki z pytaniami do uczestników, ale ten etap wolałbym przerabiać już po stwierdzeniu jakichś nieprawidłowości we własnym zakresie, np. właśnie w temacie turnieju.
Daję pod namysł i dyskusję, jakby był pozytywny feedback to proszę o stosowny wpis do regulaminu.
Z góry dziękuję,
Wasz Koordynator :)
Tych turniejow nie jest az tak duzo, zeby argumentem przeciw oglaszaniu na BP, bylo zasmiecanie. Metoda najprostsza i najszybsza do zweryfikowania.

Btw, Krzysiek, wez no tam uskutecznij to cotygodniowe klikniecie :)
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Mnie by satysfakcjonowało jakiekolwiek rozwiązanie dające wgląd w temat turnieju - czy to ogólnodostępne forum lokalne, czy BP.

Dmitrij też poruszył w sumie ciekawy temat - zamknięte turnieje, a wyniki w lidze. Fajny sposób na podbicie pozycji "swoich" o kilka miejsc. ;)
Rince pisze:Btw, Krzysiek, wez no tam uskutecznij to cotygodniowe klikniecie :)
Uskutecznione, z godzinę temu. :)
Najpierw zrobiłem aktualkę, a dopiero potem wlazłem na forum wylewać żale. Porządek i hierarchia zadań muszą być! ;)

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

tylko z drugiej strony jak zabronić robienia turnieju otwartego z wpisowym na przyklad 1000zł, a dla klubowiczóe 99% zniżki (akurat znizka dla klubowiczów jest ok, tak uważam)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Część turniejów organizuję sklepy, a nie gracze, a takiego gościa nawet nie obchodzi czy turniej będzie zgłoszony do ligi; dodanie wymogu wrzucenia linka na BP, który to jest dla takiego organizatora zbędny i problematyczny jest tylko potencjalną stratą dla graczy jeżeli turniej miałby być niezaliczony z powodu niespełnienia takiego wymogu. True story z Poznania.

Kolejna sprawa to lokale o ograniczonej liczbie uczestników, przykładowo w Szczecinie przez jakiś czas mieliśmy dostęp tylko do miejscówki na 10 stołów i często robiliśmy tam turnieje zamknięte tylko dla klubowiczów Animosity. W czasach świetności gdy sam klub liczył 80 członków nie było mowy zorganizowania dużego turnieju dla przyjezdnych w tamtej miejscówce.

W obu przypadkach zgłaszanie tego na forum BP nic nie poprawia; albo utrudnia życie organizatorowi, albo graczom którzy szukają jakiegoś turnieju lokalnego w okolicy.

Całemu pomysłowi kontrolowania turniejów nie mówię nie, ale proponowane jak dotąd rozwiązania mi się nie podobają.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

a w czym problem żeby robić zapisy wcześniejsze. się załapiesz, zagrasz - to jezeli masz limit miejsc. Po max 3 takich turach zacznie się szukanie wiekszej miejscówki. Klubowe ONLY turnieje sa wało-genne

Jezeli sklep nie chce robic turniejów ligowych niech ich nie robi. Gracze sami ocenia gdzie wolą zagrać.
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

KrzysiekW pisze:Mnie by satysfakcjonowało jakiekolwiek rozwiązanie dające wgląd w temat turnieju - czy to ogólnodostępne forum lokalne, czy BP.

Dmitrij też poruszył w sumie ciekawy temat - zamknięte turnieje, a wyniki w lidze. Fajny sposób na podbicie pozycji "swoich" o kilka miejsc. ;)
Rince pisze:Btw, Krzysiek, wez no tam uskutecznij to cotygodniowe klikniecie :)
Uskutecznione, z godzinę temu. :)
Najpierw zrobiłem aktualkę, a dopiero potem wlazłem na forum wylewać żale. Porządek i hierarchia zadań muszą być! ;)
Jest jakis delay na stronce ligowej?
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Część turniejów organizuję sklepy, a nie gracze, a takiego gościa nawet nie obchodzi czy turniej będzie zgłoszony do ligi; dodanie wymogu wrzucenia linka na BP, który to jest dla takiego organizatora zbędny i problematyczny jest tylko potencjalną stratą dla graczy jeżeli turniej miałby być niezaliczony z powodu niespełnienia takiego wymogu. True story z Poznania.
To akurat mały problem, bo wystarczy że choćby po zgłoszeniu jakiś gracz podeśle mi linka. Doklejam do ogłoszenia i gotowe. :) Gracze czasem poprawiają czy wręcz robią wyniki za innych (też true stroy, też z Poznania ;) ), więc tym bardziej z linkiem dadzą radę.
Jak napisałem powyżej - osobiście uważam, że może to być jakiekolwiek ogólnodostępne forum.
Rince pisze:Jest jakis delay na stronce ligowej?
Odpowiedź dałem w "moim" temacie. :)
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?p=842954#p842954

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Pomysł z koniecznym linkiem do strony turnieju jest dobry.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Thain
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Thain »

Rince pisze:Jest jakis delay na stronce ligowej?
Jeszcze nie wyprzedziłeś kalafiorka, więc po co te nerwy.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Jankiel pisze: - nie wymienia się brakującymi turniejami, ani nie łączy lokali z kilku klubów, żeby uskładało się choć na jeden głos
Myślę że akurat w tej kwestii punkt 2.2 regulaminu jest jasny i jeśli coś jest nie tak to jest to błąd ludzki a nie niedopatrzenie regulaminu.

Proponowałbym też wymóg aby jako organizatora wpisywać klub a nie osobę – jeżeli turniej ma się liczyć w kontekście miejsca na LL – w końcu osoba na niej zasiadająca powinna przedstawiać opinie klubu jako części środowiska a nie pojedynczego gracza (już i tak mamy problem z bardzo dużymi różnicami w wielkości klubów i siły ich głosu ale ciężko to jakoś sensownie rozwiązać)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Część turniejów organizuję sklepy, a nie gracze, a takiego gościa nawet nie obchodzi czy turniej będzie zgłoszony do ligi; dodanie wymogu wrzucenia linka na BP, który to jest dla takiego organizatora zbędny i problematyczny jest tylko potencjalną stratą dla graczy jeżeli turniej miałby być niezaliczony z powodu niespełnienia takiego wymogu. True story z Poznania.
Ktoś te wyniki zbiera, wysyła do ligi, a wcześniej zgłasza turniej. Może równie dobrze założyć temat o turnieju, z punktami, adresem, terminarzem, wejściówką. Choćby w szczątkowej formie.
Tych turniejow nie jest az tak duzo, zeby argumentem przeciw oglaszaniu na BP, bylo zasmiecanie. Metoda najprostsza i najszybsza do zweryfikowania.
Imo bez sensu z wyżej podanych powodów. Dla dużej części graczy BP nie jest podstawowym forum o wfb. Po co Poznaniacy czy my mamy wrzucać info na BP, skoro wszyscy potencjalnie zainteresowani korzystają z lokalnego forum? A spora część z nich nawet na BP nie wchodzi? Wystarczy, jak na stronie ligi jest link do regulaminu.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Thain pisze:
Rince pisze:Jest jakis delay na stronce ligowej?
Jeszcze nie wyprzedziłeś kalafiorka, więc po co te nerwy.
Nie no ja trzymam, trzymam. Do ślubu!!! :D
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

hmm też tak mam z długim tekstem...
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Ni w ząb nie widzę problemów z wrzucaniem tematów o turniejach i późniejszej ich edycji.

Jednak co do meritum - imo wystarczy link do regulaminu na forum które każdy chętny, nie zarejestrowany, może sobie swobodnie przeglądać.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

ODPOWIEDZ