Transformation of Kadon

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Re: Transformation of Kadon

Post autor: Lidder »

Furion pisze:
Azurix pisze:Jest napisane przy opisie tego czaru. Rany przechodzą pomiędzy przemianami. Jak dostanie 6 woundów jako Chimera, to w momencie powrotu do postaci Maga umiera.
Nie. Bycie "sobą" pod to nie podlega. Jest napisane "pomiędzy przemianami", brak przemiany (czyli brak efektu czaru) to jakby odwrotność tego zapisu.
Tak przynajmniej ja to rozumiem.
Nawet nie wiem co tu jest napisane. To w końcu wg. Ciebie umiera czy nie? Nadawałbyś się do pisania zasad, Furion :D

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Inaczej:

Mag ulega transformacji kiedy rzuci czar "transformation of kadon".
Mag który nie rzuca / nie jest pod wpływem "transformation of kadon" nie jest "między transformacjami" (ang. between transformations)

Tym samym rany są przenoszone po potworach z ominięciem postaci maga.

Mag zamienia się w smoka, dostaje 3 rany, czar rozproszony, zamienia się znowy w chimerę i ma w chimerze 3 rany wbite.
Proces "between transformation" jest na lini potwór - potwór, nie na lini potwór - postać maga - potwór.

pozdrawiam
Furion

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3135
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Pewnie też bym to tak interpretował, chociaż można się zastanawiać, bo opis czaru (nie fluffowe pierdzenie kursywą) mówi, że czarodziej przechodzi transformację zamieniając się w potwora, więc rany otrzymane przed zamianą przechodziłyby na bydlę (wizard to wizard, a nie wizard after becoming a monster). Tym bardziej, że jest kwantyfikator "any wounds suffered by the wizard".

EDIT: w ramach dalszych rozważań - transformacja oznacza proces przemiany, a nie jej efekt, ten argument też powinien być brany tutaj pod uwagę.

Tyle RAW, potem można by się jeszcze zastanawiać czy, choć nie ma tego ujętego wprost w tekście, po rozproszeniu czaru mag przypadkiem nie przechodzi kolejnej transformacji, ale to już RAI, jak sądzę nieprzydatny w pewnym gronie ludzi ;-)
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

aha czyli krótko.

rany nie przechodzą jak się mag odmienia.

fajnie.

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

Transformujesz sie z postaci maga w postac smoka/chimery, a potem w druga strone.
Rany przechodza podczas transformacji wedlug opisu czaru.

Interpretacja o nie przechodzeniu jest moim zdaniem mocno wydumana i na sile.

Wujek Wojtek
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Wujek Wojtek »

Czyli jak masz maga, któremu zadano dwie rany i zmieni się on w smoka, to ten smok ma też dwie rany mniej?

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

Tak.
Nie wiem na ile warseer jest przez nasze battlowe srodowisko uznawany za miejsce gdzie ludzie "dobrze kminia", ale tutaj na przyklad wlasnie tak tlumacza zasady tego czaru.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Skoro rany przechodzą między formami to tak :P . Zawsze może być gorzej, np. zdrowy mag zmienia się w smoka, smok obrywa powiedzmy 4 rany, to jak czar się skończy to mag umiera, chyba, ze miałby więcej ran
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Domino
Falubaz
Posty: 1490

Post autor: Domino »

Ja byłem pewny, że tak jest :D

ODPOWIEDZ