Szarże

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Re: Szarże

Post autor: Furion »

Wujek Wojtek pisze:Pytanie odnośnie szarży, a raczej spalonej szarży. Czy mag jak spali szarżę może czarować, czy nie? Nie mogę tego znaleźć w zasadach.
Jak nie możesz czegoś znaleźć, to najpewniej znaczy że takiej zasady nie ma.

Mag po spalonej szarży może normalnie czarować.

Wujek Wojtek
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Wujek Wojtek »

Dzięki! Jeszcze jedno. Czarodziej pali szarżę, strzelać już nie może bo szarża spalona, ale co z czarami - magicznymi pociskami? Jest napisane, że działają tak jak broń strzelecka, ale odnośnie pola widzenia, nie odnośnie możliwości ich użycia.

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Czytaj, co Furion napisał. Ze zrozumieniem.
Obrazek

Awatar użytkownika
TomashWwl
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: BeefTown / WaWa

Post autor: TomashWwl »

Witam, chciałem się upewnić czy dobrze zrozumiałem lekcję, której udzielił mi Morsereg odnośnie szarż ;)

:shock:
:shock:
:shock: ->
:shock:
:shock:

........................^
............ :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

1) :evil: deklaruje szarże na :shock: , rozumiem że mierzę odległość X między najbliższymi :evil: i :shock: , kulam i wystarczy że wyrzucę X aby cały :evil: robiąc max 90st wheel zetknął się z całym (bo maksymalizując robię to zarówno po swojej jak i przeciwnika stronie, am i right?) unitem :shock: ?

2) :evil: to harcerze, odległość mierzę przed "zbiórką" czy po?

I jeszcze jedno:

:shock:
:shock:
:shock: ->
:shock:
:shock:

.........:!:
.......................^
.............. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

3) :!: to domek/impass, odległość X z poprzedniego przykładu nadal mierzę po najkrótszej linii między :evil: i :shock: ? Czy mierzenie w takiej sytuacji się zmienia?
Remo pisze: Ja bym tabelkę miscasta też usunął bo czasem komuś Wampira wsysnie i jest to smutne i niesprawiedliwe i w ogóle brak balansu... :roll:

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

1) tak
2) po
3) nie zmienia się

ODPOWIEDZ