Na pierdylriad punktów, czyli ustawka gangbang - Kraków

ODPOWIEDZ

Gbob
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35

Post autor: Gbob »

Ja bardzo chętnie o ile przymkniecie oko na nieobeznanie z wszystkimi zasadami :). Podajcie tylko godzine.

Awatar użytkownika
Madog
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Madog »

My byśmy się skupili raczej na walnej bitwie - primo, mamy nie aż tak dużo czasu, secundo - przełożenie nam nawet pasuje, bo się wizualnie przygotujemy do epickiej bitwy (parę figurek wymaga pomalowania). Wiecie jak jest... rozstawiamy się, ktoś podejdzie, powie... "wyborna armia milordzie", na co już tylko starczy "no kurwa" i reszta bitwy to dodatek do lansu i zdjęć ;-)

Na dodatek, da nam to też czas na zapoznanie się z regułami - tak duża bitwa będzie musiała iść sprawnie.

Więc Romendakil - wrzuć zasady jakie chcesz wprowadzić w epica.
Mój awatar to moja dusza.

Uuuuuuu....

Awatar użytkownika
Romendakil
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Romendakil »

Większość już sygnalizowałem, zbiorczo wyglądałyby tak:
1. Stół 96x72 z odległością między strefami wystawień 24-30" i 12" od bocznych krawędzi.

2. Zwiększona pula PD do 4d6 i 2 najwyższe na pulę DD.

3. Kostki PD/DD pochodzące z wiatrów wspólne,
z przedmiotów i channelingu prywatne,
czar dispeluje ten kogo dotyczy korzystając z własnego bonusu.

Punkt 3 jest zmianą względem zasad. Zmiana ta ma na celu uproszczenie zasad rzucania i dispelowania czarów w sojuszach.

To są jednak tylko moje propozycje, nad którymi chętnie podyskutuję.

Awatar użytkownika
Madog
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Madog »

a co to są "Pełne rulesy Storm of Magic" ?
czar dispeluje ten kogo dotyczy korzystając z własnego bonusu.
Nie kumam. Dlaczego nie mogę zdispelować czaru który leci na sojusznika?
Mój awatar to moja dusza.

Uuuuuuu....

Awatar użytkownika
Romendakil
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Romendakil »

Madog pisze:
czar dispeluje ten kogo dotyczy korzystając z własnego bonusu.
Nie kumam. Dlaczego nie mogę zdispelować czaru który leci na sojusznika?
Tutaj chciałem wykluczyć specjalizację sojuszników w stylu "krasnoludy dają kostki, a magowie, np HE, rzucają bo mają największy bonus do rzutu".
Sojusz, sojuszem, ale niech każdy korzysta z własnych kości i bonusu. Większość puli DD i tak ma być wspólna więc ogromnego znaczenia to nie ma.
Zresztą dlaczego miałbyś dispelować za sojusznika, to w końcu tylko sojusznik, a nie część własnej armii.
Madog pisze:a co to są "Pełne rulesy Storm of Magic" ?
Pełne zasady dodatku "Storm of Magic" czyli:
- jeszcze potężniejsze czary,
- jeszcze potężniejsze artefakty,
- jeszcze więcej potworów do wynajęcia dla każdego,
- scenariusz w którym główną rolę odgrywa magia.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

edit:

ups, pomyliłem tematy :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Madog
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Madog »

Zresztą dlaczego miałbyś dispelować za sojusznika, to w końcu tylko sojusznik, a nie część własnej armii.
Bo na tym polega gra zespołowa i dlatego jest sojusznikiem? Jestem przeciwny. Jeśli na jednostkę X lecą gromy i mogę to np. moim farciarskim magiem który uciułał sobie jakoś DD powstrzmać zaklęcie - chce móc to zrobić. Bez sensu kopkę.

Albo wprowadzić ograniczenie obszarowe. Magowie mogą dispelować czary z obszaru docelowego np. 24cali dookoła siebie. To ma w sobie logikę.
"Pełne zasady dodatku "Storm of Magic" czyli:
Niestety, też jestem przeciw. WFB już i tak wystarczająco denerwuje mnie magią, przepakowanymi artefaktami i innymi absurdami. Starczy tego co jest.

Może jakach mechanika urelaniająca? Konnica ma stompa, włócznicy zabijają konnice... nie wiem.
Mój awatar to moja dusza.

Uuuuuuu....

Awatar użytkownika
Romendakil
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Romendakil »

Gra zespołowa oddana jest przez wspólną pulę DD (co w moim podejściu ma odpowiadać wzmocnieniem zasłony antymagicznej tam gdzie jest potrzebna, ale za szczegółowe wykorzystaniem powinien odpowiadać ktoś kto jest na miejscu atakowanego oddziału).
Pomysł z zakresem działania maga natomiast bardzo mi się podoba.

Mimo to im więcej będziemy zmieniać w mechanice tym więcej dyskusji i różnic zdań nas czeka. Pytanie czy warto?
Ostatnio zmieniony 7 lut 2012, o 13:21 przez Romendakil, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Madog
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Madog »

Romendakil pisze: Mimo to im więcej będziemy zmieniać w mechanice tym więcej dyskusji i różnic zdań nas czeka. Pytanie czy warto?
Każde udoskonalenie jest warte zachodu :-) Budowa konsensusu to podstawa społeczeństwa obywatelskiego i miłości międzyludzkiej! :)
Mój awatar to moja dusza.

Uuuuuuu....

Gbob
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35

Post autor: Gbob »

Hmmm a wiecie już finalnie czy przekładacie na za tydzień czy użeracie się ze mną w tą sobotę ? Byłoby miło wiedzieć :)

Awatar użytkownika
Romendakil
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Romendakil »

@Gbob
Jeśli dobrze rozumiem to w sobotę nic nie gramy, więc możemy zagrać przeciwko sobie starcie podjazdu na ile punktów chcesz.

@Madog
Ja osobiście jestem zdania, że w przypadku WFB porządne ulepszenie należałoby zacząć od wyrzucenia zasad do kosza i poszukaniem innego systemu. A drobne ulepszenia robić tak by po prostu grało się szybciej.

Awatar użytkownika
Madog
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Madog »

Romendakil pisze:@Madog
Ja osobiście jestem zdania, że w przypadku WFB porządne ulepszenie należałoby zacząć od wyrzucenia zasad do kosza i poszukaniem innego systemu. A drobne ulepszenia robić tak by po prostu grało się szybciej.
Czekam na propozycje, tak na przyszłość.
Mój awatar to moja dusza.

Uuuuuuu....


Awatar użytkownika
Madog
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Madog »

Można odświeżyć temat.

My gotowi.

Proszę się zgłaszać celem potwierdzenia przybycia. :D

Vanahailm, godzina otwarcia jego.
Mój awatar to moja dusza.

Uuuuuuu....

Awatar użytkownika
Romendakil
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Romendakil »

Zwykłe godziny otwarcia Vanaheim w soboty 11-14, jeśli ma być dłużej to trzeba porozmawiać z załogą, w tygodniu 13-19 reszta jak wyżej.

Jam gotowy na piątek od 16stej i na sobotę cały dzień.

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Ja niestety narazie mam zawalone weekendy :/ Mozliwe ze w przyszlym tygodniu bede mial czas.

Awatar użytkownika
Madog
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Madog »

No to ^Karpiu^, żeś zrobił sytuację. Czekaliśmy tydzień przez Ciebie, po to byś się wycofał... ech.

No to szukamy gracza :)
Mój awatar to moja dusza.

Uuuuuuu....

Awatar użytkownika
Madog
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Madog »

Dobra... nikt się nie odzywa. Do tego w Vanahaim jutro jest turniej.


Więc sprawę stawiam prosto: za tydzień sobota - termin jest ostateczny, dogram sprawę z Vanahaim tak by był czas i stoły.

Planowana bitwa 3vs3, ktoś odpadnie: będzie 2vs2. Jak odpadną wszyscy, to my międzie sobą zagramy i tyle :-)
Mój awatar to moja dusza.

Uuuuuuu....

Awatar użytkownika
Romendakil
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Romendakil »

Jutro na turnieju zgłoszonych jest tylko 6 osób więc stół pewnie by się znalazł.
W następną sobotę z kolei jest inny turniej i tam już limit zgłoszonych graczy został osiągnięty więc wątpię żeby znalazło się miejsce.

Jeśli macie ochotę to ponawiam propozycję na zeszłą sobotę: 1vs2, a jak ktoś wpadnie to może i 2vs2. 4.5k, a jak coś z Vanaheimu uda się wypożyczyć to więcej.

ODPOWIEDZ