Multi combat

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Multi combat

Post autor: Jankiel »

Czyli mogę zrobić overrun nawet jak przegrałem walkę? Spoko. Ale nie sądzisz, że powinno to być w uściśleniach, skoro nigdzie nie jest to napisane wprost?
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

Przepraszam jesli sie wtracam, ale czy w opisie overruna nie ma "If the victorious uni charged...it can move 2d6 inches..." ?

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

W opisie tak w zasadach nie. Nie zmienia to faktu że overruna nie można zrobić jak wyszło się z kombatu.

Nie ma zwycięskiej strony jak nie ma wroga.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

klops nie przeczytales wypowiedzi kudlatego.
on nawet wrzucil cytat z FaQ'a
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

nie no.

Cytat Kudłatego odnosi się do sytuacji gdy przeciwnik jest "wiped out" przed fazą Close Combat i jest oczywiste że możesz wtedy overrunować albo zrobić reform from victory.


Pytanie nadal jest nie rozstrzygnięte co jak w wyniku multicombatu oddział wypada z walki.
- jego przeciwnik nie jest "wiped out" tylko się trochę skurczył
- on sam mógł ale nie musiał wygrać combat w tej turze

nie ma na to żadnego faq ani erraty z tego co wiem i mimo że sytuacja jest raczej rzadka to przydało by się uściślić.


IMO powinien móc zrobić reforma automatycznie jeśli wygrał, po teście jeśli przegrał, a overruna niet.
ale to tylko IMO...
decyzja LS by się przydała :)

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

White Lion pisze: IMO powinien móc zrobić reforma automatycznie jeśli wygrał, po teście jeśli przegrał, a overruna niet.
ale to tylko IMO...
decyzja LS by się przydała :)
+0.8 ;)

Z tym jest jeden problem. Bo o ile rany jakie zada wliczaja sie do wyniku calego multi combatu, to ten unit przez to ze wypadl z combatu, nie zdaje ewentualnego breaka, nie? Czy mozna zatem mowic o tym, ze wygral/przegral?
Such units are out of combat for all purposes and can move normally from then on.
Moze zwyczajnie, po wypadnieciu z combatu stoi jak stal i w swojej fazie ruchu moze normalnie wykonac ruch, swift reform itd... ?

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

też jest taka opcja.

Tak jak ja rozumiem RAW to właśnie sobie grzecznie stoi i czeka na swoją turę bez reformów i overrunów.

ale uściślenie by się przydało i basta :)

DragoMir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122

Post autor: DragoMir »

A jeśli jeden z fiioletowych oddziałów postanowiłby zwewac, czy długa kreska green mołaby gonić: przecież,jeśliby tak zrobli, to bu oznaczało, że sobie przebiegli bok i pomiędzy innymi oddziałami zajmującymi drogę. Taa: stoi oddział, biegnie wróg, a oni robia luke i tego wroga grzecznie przepuszczają :D
"Walery: Niech się pan na mnie spuści
Harpagon: A teraz Jakubie, trzeba wychędożyć karocę"
Skąpiec Moliera [Slaaneshyty]

"Czyli to maja najskrytsza fantazja! Już się nie mogę doczekać, aż poznam głębię swego zwyrodnienia."
Król Julian z Madagaskaru

ODPOWIEDZ