Pop Quiz - Konkurs!

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Pop Quiz - Konkurs!

Post autor: Lidder »

Pop Quiz

Celem Pop Quiz jest stymulacja warhammerowych komórek. Starałem się, aby pytania były ciekawe. Warto brać udział bo nagroda jest syta! :)
1. Oddział Night Goblinów (Ld5) pod wpływem czaru Doom & Darkness i w zasięgu generała (Ld9) został zaatakowany od boku. Ustał walkę dzięki zasadzie Steadfast, chce przystąpić do combat reform. Jaki wynik na kostkach mu na to pozwoli? (jak kilka osób zauważyło, pytanie nie jest precyzyjne. należy podać wszystkie rzuty, ergo na jakim Ld zdają).

2. Piercing Bolts of Burning trafiło oddział 10 Skink Skirmish w standardowej formacji 5x2. Ile trafień otrzyma ten oddział?

3. Odział piechoty pod wpływem czaru The Curse of Anraheir maszerował po otwartym terenie. Otrzymał dość ran i nie zdał paniki. Wyznacz kierunek ucieczki.

4. Odział 36 łuczników w formacji 6x6 wykonał Swift Reform do formacji 9x4, aby móc oddzać więcej strzałów z zasady Volley Fire. Ile, w tej turze, strzałów (uwzględniając możlowiść Volley Fire) mógł oddać oddział przed reformem, a ile po?

5. Czy będąc w przedniej strefie maszyny można zaszarżować na jej strefę boczną?
Zasady:

Odpowiedzi wysyłamy do mnie na PW. Wygrywa osoba, która jako pierwsza wyśle poprawne odpowiedzi na wszystkie pytania. Jeśli nadesłane odpowiedzi będą błędne, uczestnik otrzyma wiadomość zwrotną i będzie mógł ponownie wysłać swoją odpowiedź. Dopuszczam jedynie raz taką możliwość. Oznacza to, że druga błędna odpowiedź skreśla uczestnika. Dodatkowo, do udzielonych odpowiedzi można dorzucić pytanie dotyczące kwestii zasad. Udział mogą brać użytkownicy tego forum, których konto powstało przed datą rozpoczęcia konkursu.

Nagrody:

Osoba, która jako pierwsza udzieli poprawnej odpowiedzi na wszystkie pytania otrzyma unikatowe zaproszenie na turniej klasy master: Silesian Un-limited (czyt. darmowa wejściówka). Sponsorem nagrody jest znany i kochany KrzysiekW. Nagroda jest indywidualna i nie można jej przekazać.
Osoba, która wyśle mi najciekawsze pytanie otrzyma nagrodę niespodziankę ;)

Powodzenia!

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Zgłosiło się na razie 13 uczestników, ale tylko 5 poległo. Pozostali wciąż mają szanse.

Zapraszam do zabawy bo nie często trafia się możliwość gry za darmo na masterze!

Jedyne co Wam jest potrzebne to RB, FAQ i odrobina wolnego czasu.

Pzdr,
L.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Podbijam bo ucichło.

Myślałem, że znajdzie się do tego czasu ktoś, kto odpowie. Jednak, aby nie przedłużać konkurs kończy się 31.03 lub gdy ktoś zapoda prawidłową odpowiedź. Jeśli nikt nie odpowie poprawnie do końca miesiąca to najwyżej oddam wejściówkę jakiemuś biednemu sędziemu z LS lub wymyślę kolejną serię pytań przed Silesianem.

Osoby, które jeszcze mają szansę:
- Big Pasiak
- Jankiel
- Asassello
- Domino
- Shino
- X.Maciek
- Właśnie TY!

RB i FAQ, 30 min czytania i zarabiasz 40+ zł. Opłaca się? Mi nie, bo zarabiam więcej niz 80zł/h :mrgreen:

pzdr,
L.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Szanowni gracze!

Konkurs uważam za zamknięty ze względu na upłynięcie terminu składania odpowiedzi. Nikt nie udzieli poprawnej odpowiedzi na wszystkie pytania. Jak obiecałem podaję odpowiedzi na pytania konkursowe.

1. Oddział Night Goblinów (Ld5) pod wpływem czaru Doom & Darkness i w zasięgu generała (Ld9) został zaatakowany od boku. Ustał walkę dzięki zasadzie Steadfast, chce przystąpić do combat reform. Jaki wynik na kostkach mu na to pozwoli? (jak kilka osób zauważyło, pytanie nie jest precyzyjne. należy podać wszystkie rzuty, ergo na jakim Ld zdają).
Ld5 (takie odpowiedzi uznawałem, tak samo jak te z konkretnymi wynikami na kostkach). Według zapisku na stronie 55, "reform amid defeat": oddział, który chce przystąpić do reform musi zdać test na unmodified leadership. Niezmodyfikowany współczynnik Ld jest to najwyższy współczynnik Ld w oddziale, nie uwzględniając żadnych bonusów (patrz FAQ RB).
Warto zauważyć, że break test w przypadku posiadania steadfast jest zdawany inaczej niż reform. (patrz FAQ RB)


2. Piercing Bolts of Burning trafiło oddział 10 Skink Skirmish w standardowej formacji 5x2. Ile trafień otrzyma ten oddział?
2D3. Skirmish nie posiada rank tylko w walce (patrz FAQ).

3. Odział piechoty pod wpływem czaru The Curse of Anraheir maszerował po otwartym terenie. Otrzymał dość ran i nie zdał paniki. Wyznacz kierunek ucieczki.
Od środka terenu. W przypadku 25% start oddział ucieka od środka jednostki bądź terenu, który spowodował te straty (patrz FAQ RB).

4. Odział 36 łuczników w formacji 6x6 wykonał Swift Reform do formacji 9x4, aby móc oddzać więcej strzałów z zasady Volley Fire. Ile, w tej turze, strzałów (uwzględniając możlowiść Volley Fire) mógł oddać oddział przed reformem, a ile po?
24 przed, 18 po. Odział po reform, liczy się jako ruszony na potrzeby strzelania czyli nie może skorzystać z zasady Volley Fire.

5. Czy będąc w przedniej strefie maszyny można zaszarżować na jej strefę boczną?
Nie. Wbrew opinii co poniektórych maszyna posiada strefy. Fakt, czasami ciężko je ustalić, jednak to nie było celem tego pytania.

Otwieram wątek i zapraszam do dyskusji :)
Przypuszczam, że wystartuje druga edycja konkursu.
Podobało Wam się? Pytania były za trudne? Nieprecyzyjne?

pzdr,
L.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

A co z pomysłami graczy co do dziwnych sytuacji zasadowych?

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Morrok pisze:A co z pomysłami graczy co do dziwnych sytuacji zasadowych?
wrzucę je do wora razem z tymi, które przyjdą w trakcie drugiej edycji ;)

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Lidder pisze:3. Odział piechoty pod wpływem czaru The Curse of Anraheir maszerował po otwartym terenie. Otrzymał dość ran i nie zdał paniki. Wyznacz kierunek ucieczki.
Od środka terenu. W przypadku 25% start oddział ucieka od środka jednostki bądź terenu, który spowodował te straty (patrz FAQ RB).
czyli jesli dobrze rozumiem to ucieka od srodka stolu, tak?
4. Odział 36 łuczników w formacji 6x6 wykonał Swift Reform do formacji 9x4, aby móc oddzać więcej strzałów z zasady Volley Fire. Ile, w tej turze, strzałów (uwzględniając możlowiść Volley Fire) mógł oddać oddział przed reformem, a ile po?
24 przed, 18 po. Odział po reform, liczy się jako ruszony na potrzeby strzelania czyli nie może skorzystać z zasady Volley Fire.
to pytanie bylo troche nieprecyzyjne. glownie przez to, ze zaznaczyles: uwzględniając możlowiść Volley Fire.
co w sumie mozna zrozumiem, ze nie patrzac na to czy oddzial sie reformowal (po tym jak sam powiedziales nie mozna uzywac volleya) czy nie - podaj liczbe strzelajacych z volleyem (jakby reform nie byl brany pod uwage).
5. Czy będąc w przedniej strefie maszyny można zaszarżować na jej strefę boczną?
Nie. Wbrew opinii co poniektórych maszyna posiada strefy. Fakt, czasami ciężko je ustalić, jednak to nie było celem tego pytania.
jak by co to na ciebie sie bede powolywal ;)
pare razy mowilem ludziom, ze maszyny maja strefy i nie mozna sobie ot tak z pupy szarzowac to za kazdym razem bylem zakrzyczany argumentem, ze nie posiadajac podstawki jednoczesnie nie posiadaja bokow/tylu.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Ad 3.
Od środka terenu. Wiesz... otwarty teren to taki duży placek z dziurami. Należałoby obliczyć środek ciężkości tej powierzchni, aby ustalić kierunek ucieczki, ale to nie dotyczyło pytania ;)
Ad 4.
Hmm, jeśli tak to zrozumiałeś to sorry. Miałem zamiar napisać ile strzelają przed i po uwzględniając VF w oby przypadkach. Nie oznacza to jednak, że w obu przypadkach jest on możliwy. Większość na szczęście zrozumiała ;)

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Hmm, czyli wg Ciebie nie można skręcić przed uderzeniem w maszynę aby overrun poniósł Cię w pożądanym kierunku?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

jesli maszyna nie ma podstawki tak jak jest to zapisane w rb, wg ktorego maszyna moze nie miec podstawki?

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

debelial pisze:Hmm, czyli wg Ciebie nie można skręcić przed uderzeniem w maszynę aby overrun poniósł Cię w pożądanym kierunku?
Tego nie napisałem.
Shino pisze:jesli maszyna nie ma podstawki tak jak jest to zapisane w rb, wg ktorego maszyna moze nie miec podstawki?
:lol2: rozwiń te myśl, Shino.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Debelial jak najbardziej może skręcić, tylko nie bez przesady. Musi wpaść w odpowiednią strefę, dojść do styku, te 2 warunki muszą być spełnione, jeśli sa rób co chcesz
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

#Krasnal#
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Młodzi Gniewni, Poznań

Post autor: #Krasnal# »

Nie jest tak że nie musisz się maksymalizować z maszyną tylko dostawić się jak chcesz, mieszcząc się w max 90 stopniowym wheelu w ciągu całej szarży ??

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Szarża na maszynę różni się tylko tym, że nie domykasz szarży.

Brygu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Brygu »

Fajnu quiz, ale mimo jednej odpowiedzi błędnej...
Jeśli nadesłane odpowiedzi będą błędne, uczestnik otrzyma wiadomość zwrotną i będzie mógł ponownie wysłać swoją odpowiedź.
... nie otrzymałem nic zwrotnego.
No nic może następnym razem.
:)

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Brygu pisze:Fajnu quiz, ale mimo jednej odpowiedzi błędnej...
Jeśli nadesłane odpowiedzi będą błędne, uczestnik otrzyma wiadomość zwrotną i będzie mógł ponownie wysłać swoją odpowiedź.
... nie otrzymałem nic zwrotnego.
No nic może następnym razem.
:)
Przepraszam, rzeczywiście nie odp. :( Miałeś trochę więcej jak 1 źle ;)
Były tylko 2 osoby, które miały 4 dobre odpowiedzi...

Ushi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 144

Post autor: Ushi »

Lidder pisze:Podobało Wam się?
Tak.
Lidder pisze: Pytania były za trudne?
Dla mnie tak. Ale się nie zrażam i czekam na kolejna edycję :)
Pozdrawiam
Ushi

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

Lidder pisze: 3. Odział piechoty pod wpływem czaru The Curse of Anraheir maszerował po otwartym terenie. Otrzymał dość ran i nie zdał paniki. Wyznacz kierunek ucieczki.
Od środka terenu. W przypadku 25% start oddział ucieka od środka jednostki bądź terenu, który spowodował te straty (patrz FAQ RB).
Zapis w RB str 63:
Brought about by heavy casualties. Pivot the unit on the spot (ignoring other units) so that it is feeing directly away from the unit that caused the most casualties in that phase — it then flees as described on page 25.

Brought about by any other reason. Pivot the unit on the spot (ignoring other units) so that it is facing directly away from the closest enemy unit, and then flees as described on page 25.

Faq GW str 6:
Q: If a unit fails a Panic test brought about by heavy casualties, and there is nothing to flee from (for example the damage caused by a miscast from a Wizard in the unit) in which direction should the unit flee? (p63)
A: Pivot the unit on the spot (ignoring other units) so that it is facing directly away from the closest enemy unit.

jeżeli coś przeoczyłem to proszę o podanie.
jeżeli nie to prosiłbym o uzasadnienie gdzie jest jakaś wzmianka o ucieczce od środka terenu ? IMO teren to nie unit.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Page 62 – Direction of Flight, Brought About by Heavy
Casualties
Change “[...]from the unit[...]” to “[...]from the
unit/terrain[...]”.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

dziękuję.

ODPOWIEDZ