Blaspemous Tome + Earthing Rod + Infernal Puppet

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Blaspemous Tome + Earthing Rod + Infernal Puppet

Post autor: Cauliflower »

Zakładam nowy temat, bo rozmawiając z kilkoma graczami VC z wyższej półki każdy miał na ten temat inne zdanie....

Mamy wampirzego maga, który stoi w 12" od mortisa z BT i miscastuje.
Co teraz?

Czy:
1) rzuca 2x na tabelkę, wybiera 1 efekt i go przerzuca, a następnie przeciwnik wybiera efekt miscasta

2) rzuca 2x na tabelkę, przeciwnik wybiera 1 efekt, a następnie gracz kontrolujący ten efekt przerzuca?

3) rzuca 2x na tabelkę i przerzuca obydwa wyniki, a następnie przeciwnik wybiera 1

inne opcje?


I teraz komplikujemy i dodajemy puppeta :D

Który efekt i kiedy modyfikujemy??
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
ŁukaszŻelazek
Mudżahedin
Posty: 219
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ŁukaszŻelazek »

Brzmi to podobnie do problemu Lizardmenów, a dokładniej kombinacji (Soul of Stone, Cupped Hands, Infernal Puppet, Throne of vines) i w FAQ Lizardmenów na 4 str. napisali, że gracz, którego w którego turze taka akcja się trafi decyduje o kolejności nastąpienia poszczególnych zdolności.

Przypuszczam, że tutaj należy postąpić analogicznie.
Każdy z tych dobrych graczy Vampirów miał więc rację. 8)
Galeria http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... k#p1256100
Moja strona z większą ilością zdjęć: http://lukaszzelazek.com
Maluję zamówienia.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Do not fear, Lidder is here.

Nie czaję z czego przerzuca mag vc, ale to pewnie dlatego, że nie jestem graczem z wyższej półki. ;) Ogólnie nie rozchodzi się o to, co jest na rzeczy i kto jaką armią gra. Wording jest jasny i nie ma się co w niego zagłębiać. Stosujemy więc prostą zasadę - decyduje gracz, którego jest tura. Zazwyczaj jest to tura maga VC, to on wybiera czy najpierw działa puppet/przerzut/mortis. Może to wyglądać dziwnie kiedy rzucasz raz, potem przerzucasz a potem dorzucasz drugi miscast, aby przeciwnik mógł wybrać :) Tak samo by było z puppetem - rzucasz raz, modyfikacja do d3, potem dorzucasz drugi i przeciwnik wybiera.

Proszę o nie spamowanie tematu, że hell heart + blasphemous tome jest prze**bany xD

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

Przerzuca z earthing roda.

Czyli w każdej bitwie może być inaczej i zależy to od woli gracza vc?



Kali
Obrazek

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

IMO wyglada to tak, ze gracz najpierw rzuca dwa razy na tabelke, nastepnie przerzuca jeden wynik, a potem jeden z tych wynikow ktory wybierze gracz przeciwnika modyfikuje o d3. BT nie sprawia, ze otrzymujesz dwa MC tylko daje mozliwosc wybrania efektu z dwoch rzutow. Przynajmniej Ja tak uwazam...
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Malak pisze:IMO wyglada to tak, ze gracz najpierw rzuca dwa razy na tabelke, nastepnie przerzuca jeden wynik, a potem jeden z tych wynikow ktory wybierze gracz przeciwnika modyfikuje o d3. BT nie sprawia, ze otrzymujesz dwa MC tylko daje mozliwosc wybrania efektu z dwoch rzutow. Przynajmniej Ja tak uwazam...
Każdy może wymyślić scenariusz to tej sytuacji, wypada jednak czymś go poprzeć ;)

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Dlatego założyłem temat.
Fajnie jakby LS wymyślił jakieś wspólne stanowisko w tej kwesti i albo podal odpowiednią kolejność albo napisał, że decyduje gracz x, żeby było jasne :)
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

hmm a dlaczego już po pierwszym rzucie na miscast ma być przerzut i dopiero drugi rzut?

Przecież gracz losuje dwa efekty miscasta i może potem zdecydować czy któryś z nich przerzuca ?
Ja zazwyczaj rzucam od razu 4kostkami w dwóch kolorach.
Czy uważacie że z jakiegoś powodu trzeba po kolei i już po pierwszym rzucie trzeba się zdecydować że się przerzuca lub nie?

Dodatkowo zazwyczaj jak gram z WoChem to przeciwnik modyfikuje mi wszystkie wyniki miscasta - z obu rzutów oraz z tego co wybiorę na przerzut.
Wydawało mi się że Puppet nie ma ograniczeń i modyfikuje absolutnie każdy miscast jeśli tylko jego właściciel tego chce.
Czy jest inaczej ?

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Cauliflower pisze:Dlatego założyłem temat.
Fajnie jakby LS wymyślił jakieś wspólne stanowisko w tej kwesti i albo podal odpowiednią kolejność albo napisał, że decyduje gracz x, żeby było jasne :)
Tym bardziej, że BoB za chwilę, a przydałoby się wiedzieć jak grać kiedy mortisów na stołach będzie conajmniej tyle ile Woch-owców....
Co powiecie na to by rzucać dwa wyniki z Mortisa... przeciwnik wybiera jeden i wtedy ten wybrany możesz przerzucić? :D Oczywiście modyfikacja dotyczy wszystkich wybranych :D:D:D
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Wg mnie:

Rzucasz dwa razy na tabelkę miscasta spowodowanego Mortisem. Dwóch efektów nie przerzucisz, gdyż na to nie pozwala earthing Rod. Więc przeciwnik wybiera sobie jeden z dwóch efektów miscasta, który miscastujący może po zastanowieniu przerzucić, a Wochowiec i tak z tego co wiem modyfikuje każdy wynik miscasta Puppetem.

Upraszczając:
1. 2x miscast
2. Wybór jednego z nich
3. ewentualna modyfikacja puppetem
4. opcjonalny przerzut Rodem
5. ewentualna modyfikacja puppetem

Jestem ciekaw co na to inni, lub jakie luki są w moim rozumowaniu. I nie bardzo widzę tutaj zastosowania zasady "czyja jest tura- jego decyzja". Przecież Puppet i tak działa, a z Roda można przerzucać zmodyfikowaną (jest tylko jeden re-roll)

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

+1 Morrok. Dokładnie o to samo mi chodziło. Wg. mnie tak właśnie powinno się to rozpatrywać...
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

mnie się też podoba.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Cauliflower pisze:Dlatego założyłem temat.
Fajnie jakby LS wymyślił jakieś wspólne stanowisko w tej kwesti i albo podal odpowiednią kolejność albo napisał, że decyduje gracz x, żeby było jasne :)
Nie musimy, GW zrobiło to za nas. ŁukaszŻelazek podał Wam informację, gdzie możecie znaleźć odpowiedź. Gdybania jakbyście to grali, zostawcie na bok, bo zasady są jasne w tej kwestii. Jedyne co to może zmienić to FAQ VC.
Q. There are several items that can affect miscasts, such as
Cupped Hands of the Old Ones, Soul of Stone and Infernal Puppet.
If more than one (or multiples of the same item) are present, in what
order should the effects be applied? (p102)
A. The player whose turn is taking place chooses.
Dopiszcie tu sobie blasphemous tome i sprawa załatwiona ;)

pzdr,
L.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

znam ten zapis i jak najbardziej się z nim zgadzam.

próbowałem pokazać że nie ma on znaczenia w tym przypadku ponieważ IMO kolejność przy earthing rodzie + blasphemy + puppet nie ma znaczenia.

co za różnica czy najpierw modyfikujemy czy przerzucamy?
i tak wynik przerzutu puppet znowu modyfikuje.

a to że najpierw rzucamy 2x a dopiero wchodzą pozostałe przedmioty jest w wordingu Engina:
"..if any wizard mistasts ... he must rolls twice on miscast table..."

nie ma tu napisane że jak czarodziej rzuca w tabeli miscasta to musi rzucić drugi raz - wtedy kolejność miała by znaczenie.

jest za to napisane że jak wypadnie mu miscast to rzuca podwójnie w tabeli.

Tak więc najpierw odpala się zdolność działająca "if any wizard miscast" a dopiero po tym przedmioty modyfikujące rzut.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Aron_Banalny pisze:Przerzuca z earthing roda.

Czyli w każdej bitwie może być inaczej i zależy to od woli gracza vc?



Kali
Nawet w każdej turze.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

White Lion pisze:co za różnica czy najpierw modyfikujemy czy przerzucamy?
i tak wynik przerzutu puppet znowu modyfikuje.
Nie, ale reszta...
White Lion pisze:a to że najpierw rzucamy 2x a dopiero wchodzą pozostałe przedmioty jest w wordingu Engina:
"..if any wizard mistasts ... he must rolls twice on miscast table..."

nie ma tu napisane że jak czarodziej rzuca w tabeli miscasta to musi rzucić drugi raz - wtedy kolejność miała by znaczenie.

jest za to napisane że jak wypadnie mu miscast to rzuca podwójnie w tabeli.

Tak więc najpierw odpala się zdolność działająca "if any wizard miscast" a dopiero po tym przedmioty modyfikujące rzut.
...ma sens. Też o tym myślałem, jednakże jest to najprostsze wyjście.

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Morrok
+1

Za dużo tu efektów, żeby działać zgodnie z zasadą "wybiera gracz, którego jest akurat tura". :roll: Proponuję to ściślić :mrgreen: Mogę nawet napisać pytanie do głosowania:
W sytuacji, w której BT powoduje dwa rzuty na miscast, a mag, którego one dotyczą posiada Earthing Rod, jak przebiega kolejność działania?

A
1. 2x miscast
2. Wybór jednego z nich
3. ewentualna modyfikacja puppetem
4. opcjonalny przerzut Rodem
5. ewentualna modyfikacja puppetem

B
The player whose turn is taking place chooses.

C
inaczej
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

ODPOWIEDZ