Impacty rydwanów.

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
dagome
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114

Impacty rydwanów.

Post autor: dagome »

Czy ktoś z was zwrócił uwagę na erratę do impact hitów? Ponieważ czytam zmianę na 71 stronie i dochodzę do wniosku że rydwan szarżujący rydwan nie sprzedaje impactów. Co więcej rydwan szarżujący ogry nie sprzedaje impactów. Cokolwiek posiadające impacty szarżujące na impacty, impactów nie sprzedaje ;D.

RB: "If the model with Impact Hits is itself charged, or is fighting in a second or subsequent round of combat, then... " ERR:"... no Impact Hits are inflicted..."
nie wiem jakie są uściślenia sędziowskie i szukałem na forum ale się nie dokopałem. Za duzo tematów.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

wystarczy przeczytac caly akapit zeby od razu wiedziec o co chodzi.

Zmienili na jesli model z impactami jest szarzowany to nie ma zasady impactow na jelsi model z impactami jest szarzowany (lub to pozniejsza tura cc) to nie wyplaca impactow.

nadal w ogry i rydwany impacty ida normalnie

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Przeczytaj znowu. Jeśli model z impaktami sam zostanie zaszarżowany, to ich nie zadaje, bo zadaje je tylko w turze w której szarżuje.

dagome
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114

Post autor: dagome »

Tam nie stoi napisane ze model nie zadaje impactów.

errata nie mówi "...ten model nie zadaje impactów...", tam jest dosłownie napisane " ...żadne impacty nie zostają zadane......",

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Jedyne co zmieniła errata, to ostatnie zdanie drugiego akapitu: "...if the model with Impact Hits is not in base contact with the enemy, this rule has no effect" na "...if the model with Impact Hits is not in base contact with the enemy, no Impact Hits are inflicted."

dagome
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114

Post autor: dagome »

Aaaaa
W zlym miejscu wkleilem errate :D
Zamknac a najlepiej wyrzucic bo mi glupio teraz :D

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

chwali się samokrytykę :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

ODPOWIEDZ