Blokowanie szarż a WP

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Thain
Chuck Norris
Posty: 526

Blokowanie szarż a WP

Post autor: Thain »

Chciałem zwrócić uwagę na pewną kwestię, która moim zdaniem może być kandydatem na WP. Sytuacja miała miejsce wczoraj na turnieju i chcę zaznaczyć, że nie czuję się oszukany, ani nic z tych rzeczy i przyznaję, że jest to legalne. Co najwyżej trochę wykorzystany. Mimo to chciałbym poznać zdanie szerszego grona czy takie zagranie będą/są puszczane i czy można je uskuteczniać. A może jednak wpisać je do WP.

Na obrazku jest całe zajście. Witchki (moje) są na boku oddziału slavów 1 i froncie oddziału 2. Chcąc zdeklarować szarżę na oddział 1 powinienem dostawić się do ich boku. Nie mogę jednak tego zrobić, bo nie przejdę przez slavy 2. Oddział jeden też nie może się do mnie doalignować, bo zasłania mu latarka. Zatem może szarżować na oddział 2? W danej sytuacji mogłem dotknąć do jego lewego rogu (na obrazku prawego – oddziału dwa oczywiście), ale znowu nie mogłem domknąć drzwi bo zasłaniały mi slavy 1. I on także nie mógł do mnie doalignować, bo miał po swojej prawej latarkę.

Obrazek

Druga podobna sytuacja z tej samej bitwy. Miałem hydrę pod kątem 45 stopni do oddziału slavów (na froncie), które już walczyły od przodu z lordem. Przeciwnik dostawił mi guttersów na długości całego boku i znowu nie mogłem domknąć drzwi, ani on nie mógł do mnie dostawić już walczących slavów.

Stoisz naprzeciwko oddziału wroga i nie możesz się dostawić. Chyba legit, ale jakoś mi to do ducha gry nie pasuje.

:?

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

o fajnie, czy na stronie barbarossy są jeszcze (oprócz uść) jakieś inne ukryte a przydatne pliki?

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Thain - nie mam podręcznika by uzasadnić swoją wypowiedź, ale czy nie można by było zadeklarować podwójnej szarży? (naturalnie obrazek może tego nie odzwierciedlać)
Z tego co mi się wydaje: jest możliwość wykonania podwójnej szarży robiąc chyba aligna ze strony przeciwnika?

Imo.
1. Deklarujesz szarżę na oddział 1, ale na drodze szarży masz nr 2.
2. Będąc tuż przed oddziałem nr 1, dotykasz środkiem swojego regimentu - wykonując wheel oddział nr 2,. Pytanie czy dotykasz w tym czasie oddział nr 1
Jeśli tak, to zgodnie z zasadą aligna oraz wciągnięcia jak największej ilości modeli, oddział nr 2 wchodzi do walki frontem i robi miejsce dla boku oddziału nr 1.

CHYBA :)
nie mam podręcznika, nie grałem 5 miechów :D pozdro 600 za wynurzenia :)
Ostatnio zmieniony 15 maja 2012, o 08:30 przez BOGINS, łącznie zmieniany 2 razy.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

przepis na pyszny makowiec i ciastka z makiem :)

w sumie to ten plik można by podłączyć widocznie, ja go widziałem pamiętam, ale zapomniałem o nim na śmierć, no i ta sytuacja to WP wychodzi
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Na turnieju sędzia powinien w tej sytuacji minimalizując zmiany na stole dostawić któryś z oddziałów tak by szarża była możliwa, przy czym werdykt jak to będzie wyglądać trzeba ustalić przed zadeklarowaniem reakcji bo mogą się dziać dziwne rzeczy.

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

To powinno być częścią pliku z uściśleniami.
Ja miałem zbliżoną sytuację na tym samym turnieju.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
puzonik
Wałkarz
Posty: 84

Post autor: puzonik »

jak wygląda sytuacja w której używa się odginacza(oczywiście nie można zaszarżować go zgodnie z zasadami bo by sie stuknęło inną jednostkę) po to aby zmniejszyć ilość modeli która może dojść do kontaktu z drugim oddziałem?

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

puzonik pisze:jak wygląda sytuacja w której używa się odginacza(oczywiście nie można zaszarżować go zgodnie z zasadami bo by sie stuknęło inną jednostkę) po to aby zmniejszyć ilość modeli która może dojść do kontaktu z drugim oddziałem?
Legalny ruch.

pozdrawiam
Furion

Zgrzyt Dupogryz
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: Buk

Post autor: Zgrzyt Dupogryz »

puzonik pisze:jak wygląda sytuacja w której używa się odginacza(oczywiście nie można zaszarżować go zgodnie z zasadami bo by sie stuknęło inną jednostkę) po to aby zmniejszyć ilość modeli która może dojść do kontaktu z drugim oddziałem?
To zmniejszenie jak się przejawia, można dostawić mniej modeli do celu szarży, czy trzeba najpierw zmienić ustawienie, żeby w ogóle przejść obok odginacza?
Zgrzyt

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Podczas szarży nie możesz zmienić formacji jednostki.

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

przy czym zaznaczaczyłbym że jeżeli oddziały z obrazka 1 stoją tak od początku gry to szarży nie ma bo to raczej twój błąd a nie wina przeciwnika.

Zgrzyt Dupogryz
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: Buk

Post autor: Zgrzyt Dupogryz »

Furion pisze:Podczas szarży nie możesz zmienić formacji jednostki.
Źle się wyraziłem, chodziło mi o opóźnienie szarży do nast. tury, bo w teraźniejszej robisz reorganizację. W sumie chyba na tym polega odginanie? Potem odginacz zmienia ustawienie i znowu blokuje, reorganizujesz, kolejna tura w krzaki...
Muszę poskładać Giant Raty.
Zgrzyt

ODPOWIEDZ