reakcja na szarżę

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
kkarol
Wałkarz
Posty: 56

reakcja na szarżę

Post autor: kkarol »

witam ponownie
kolejne pytanie - albo ja jestem nie kumaty albo zawile troszkę to jest opisane.

Przykład 1:
jeśli szarżuje na mnie jeden oddział - to mogę wybrać albo trzymać pozycję albo strzelać albo uciekać

przykład 2:
jeśli szarżują na mnie dwa oddziały a mój oddział nie ma broni strzeleckiej - to czy mogę dla obu szarżujących trzymać pozycję ? - czy będę musiał uciekać ponieważ dla jednego trzymam pozycję a dla drugiego nic już nie mogę zrobić tylko uciekać ?

przykład 3:
szarżują na mnie trzy jednostki - czy mogę np do dwóch trzymać pozycję a w trzecia strzelać (w RB jest napisane że moge uciekać jeśli tego sobie życzę - a jeśli sobie tego nie życzę :wink: ?)

przykład 4:
szarżują na mnie dwa oddziały - czy dla jednego mogę wybrać strzelanie a dla drugiego ucieczkę ? czy muszę dokonac wyboru albo to albo to?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

jesteś niekumaty, zadaj pytanie w odpowiednim temacie, zamiast tworzyć nowe tematy bez sensu
tu się zadaje pytania:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=3&t=30165

str 18 mały RB "there's too many of them" jest ładnie napisane, przeczytaj 2x i wróć jak coś niejasne
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

kkarol
Wałkarz
Posty: 56

Post autor: kkarol »

jestem w dziale warhammer kwestia zasad czyli pytania i odpowiedzi - myślałem że to odpowiednie miejsce na zadawanie pytań dotyczących zasad

a po sto stworzyłem wątek żeby mi ktos odpowiedział na moje pytania a nie odsyłał do RB - ponieważ ten fragment przeczytałem z 10 razy i nadal nie kumam

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

kkarol pisze:jestem w dziale warhammer kwestia zasad czyli pytania i odpowiedzi - myślałem że to odpowiednie miejsce na zadawanie pytań dotyczących zasad
Temat "pytania początkującego" idealnie by tu pasował. Na tym podforum w osobnych tematach dyskutujemy zawiłe kruczki zasadowe, Ty prosisz o wytłumaczenie podstawowych zasad. Naprawdę polecam temat zalinkowany przez Mishę.

Co do Twoich pytań:
1. tak
2. możesz trzymać pozycję x2.
3. tak, możesz
4. tak, pamiętaj jednak że szarże są deklarowane po kolei a reakcje wykonywane od razu. Na twoją jednostkę X szarżują A oraz B. Chciałbyś uciec od tej szarży a najlepiej jak byś przedtem strzelił w B. Przeciwnik deklaruje szarże: najpierw deklaruje szarżę jednostką A. Masz do wyboru 1z3 stać / strzelać / uciekać. Potem szarżuje jednostka B i też masz wyboru 1z3 stać / strzelać / uciekać, z zaznaczeniem, że jeżeli już strzelałeś w A to ta opcja jest niedostępna.

pozdrawiam
Furion

kkarol
Wałkarz
Posty: 56

Post autor: kkarol »

a czy w przypadku nr2 jeśli atakują mnie dwie jednostki - to mogę wybrać ucieczkę i uciekać przed dwoma szarżującymi oddziałami?

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

1.
Pada deklaracja szarży oddziału A, deklarujesz ucieczkę, wykonujesz ją od razu (ucieka środek oddziału od środka oddziału), przeciwnik patrzy gdzie wylądował twój oddział i albo zostawia deklaracje, albo po zdaniu LD zmienia deklaracje na inny oddział.
Przeciwnik deklaruje oddziałem B szarże w twój (teraz już uciekający oddział), o ile nadal może to zrobić, twoją automatyczną reakcją jest (kolejna) ucieczka.

2.
Pada deklaracja szarży oddziału A, ty stoisz. Przeciwnik deklaruje szarżę oddziałem B, ty uciekasz. Przesuwasz oddział (środek do środka) względem oddziału B. Przeciwnik może podjąć próbę zmiany deklaracji szarż oddziałem A i B o ile zda test LD (każdy oddział osobno).

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

Karol przenieś się tam gdzie proszą.

odpowiedziałem ci w pytaniach dla początkujących:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 68#p924668
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

ODPOWIEDZ