8 edycja - Pytania 3

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Re: 8 edycja - Pytania 3

Post autor: kudłaty »

Thain pisze:No to czas na prawdziwe pytanie. HKB. Czy w sytuacji gdy na unit z HKB walczy z modelami muliwoundowymi, z których ktoś jest ranny to czy rzucając HKB zabija cały nowy model czy dobija najpierw ranny? Na podstawie RB zdaje mi się, że dobija, ale wolę spytać, bo widziałem już różne interpretacje.
W przypadku oddziałów zawsze ranny jest nie model a oddział ma na sobie rany, jeżeli dostaje tego typu atak to po prostu oddział dostaje tyle ran ile ma zdrowy model i jeden model jest ściągany.

ironhead
Chuck Norris
Posty: 458

Post autor: ironhead »

1. Skirmish deklarując szarżę zbija się w ścisłą formację. Czy przy stand and shoot w skirmish jest kara -1 za skirmish (oprócz normalnej kary -1 za s&s) ?

2. Czy przy s&s mogę powiedzieć, że strzał jest wykonywany na bliskim zasięgu, mimo iż oddział szarżujący zaczął szarże będąc na dalekim (lub nawet poza zasięgiem) ?

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

ironhead pisze:1. Skirmish deklarując szarżę zbija się w ścisłą formację. Czy przy stand and shoot w skirmish jest kara -1 za skirmish (oprócz normalnej kary -1 za s&s) ?

2. Czy przy s&s mogę powiedzieć, że strzał jest wykonywany na bliskim zasięgu, mimo iż oddział szarżujący zaczął szarże będąc na dalekim (lub nawet poza zasięgiem) ?
1. Skirmish to Skirmish. Ma taką zasadę specjalną zawsze, więc kara -1 jest zawsze.
2. Masz napisane, że S&S robisz od razu, więc jak jednostka jest na bliskim to na bliskim strzelasz, a jak na dalekim to na dalekim strzelasz. Jedyna różnica jest wtedy, gdy jest poza zasięgiem, to wtedy przyjmowane jest, gdy jednostka zbliży się na zasięg strzału, czyli na maksymalny, lecz daleki zasięg broni. Jedyną możliwością w takim wypadku, aby oddać strzał na bliskim zasięgu, jest posiadanie np. Postaci, która ma broń o zasięgu np. 6 cali, a stoi w oddziale, gdzie zasięg strzału to 24 cale i wtedy strzał rozpatrywany jest tak, jakby jednostka stała na 6 calu :D
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

ironhead
Chuck Norris
Posty: 458

Post autor: ironhead »

thx, fajny ten myk pkt 2

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

Po to championi mogą kupować pistolety.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Szarżująca jednostka jest w lesie w odległości 16" od szarżowanego. Szarżowany to 9 kuszników o zasięgu 24" i czempion z 6" zasięgiem. Bs szarżowanych to 4. Jak rozpatrujemy strzelanie ?
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

kusze mają -2 - za las i za szarżę, nie mają minusa za daleki zasięg bo jest z nimi broń o krótszym zasięgu

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Szybkie pytanie bo zaczynamy grac: jesli heros ma przedmiot ktory sprawia ze musi zdawac glupote a jednoczesnie ma mark dajacy frenzy, to czy glupota sie niweluje?

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

Kula na głupotę

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

Muthare pisze:Kula na głupotę
Muthare, uważaj z takimi życzeniami :D
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

haha

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Jeszcze kilka pytan:

1. czy gigant jesli wykona atak "podniósł i... (...) cisnął" to czy jeśli rzucił modelem w jednostkę w promieniu 12 cali, która nie jest związana walką to czy szkody z tej jednostki liczą się do wyników walki?

2. Czy takie obrażenia powodują panikę (np od strat 25% podczas strzelania) itp

3. Czy kapłan może rzucać modlitwy jeśli odmówił challenge'a i się wycofał?

Dzięki za odpowiedz ;)

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Magnus pisze: 2. Czy takie obrażenia powodują panikę (np od strat 25% podczas strzelania) itp
tak
Ostatnio zmieniony 15 sty 2013, o 12:13 przez Smh, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Magnus pisze: 1. czy gigant jesli wykona atak "podniósł i... (...) cisnął" to czy jeśli rzucił modelem w jednostkę w promieniu 12 cali, która nie jest związana walką to czy szkody z tej jednostki liczą się do wyników walki?
tak - liczą się
Magnus pisze:2. Czy takie obrażenia powodują panikę (np od strat 25% podczas strzelania) itp
tak

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Szukalem tego w nowym FAQ i nie znalazlem - czemu brzytwa jest na generalskiej?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

wczeniej FAQ zawierał modyfikację, że do czaru korzystamy z wartości LD w profilu
teraz z erraty to usunięto, więc opis czaru jest jak w RB, models Ld, co znaczy, że wszystkie modyfikatory można użyć, również Inspiring Presence
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

:P :P :P :P :P
:P :P :P :P :P 8)
__ :x

:P - Crypt Horrory
8) - Banshee
:x - kowboj

Banshee z tej pozycji (dość odległej, więc nie ma w LoS kowboja) może krzyczeć w kowboja w swojej turze?
Chodzi o to, że ma wymóg LoS, ale chyba w CC go już nie ma?

Proszę o wyjaśnienie, bo na poprzednim turnieju przeciwnik miał wątpliwości i ja zresztą też.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Banshee z tej pozycji (dość odległej
no bez przesady, 8" to nie jest daleko :D

Banshee nie jest w walce jak rozumiem.
W którą stronę patrzy? jak do góry to nie może krzyczeć bo nie ma LoS tak czy siak, jak w prawo patrzy to może się drzeć o ile widzi, zależnie na jaki LoS graliście czy jednostki blokują sobie widzenie czy nie
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

Magia jest przed CC wiec kapłan i chalenge nie ma nic do rzeczy.

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5108
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

myślę misha że jacek nie bez powodu nie dał tam odstępu. Baska jest w oddziale co znaczy że patrzy "do góry". i o ile wiem, faq to regulował i z tej pozycji baska nie widzi kowboja i nie może krzyczeć.
:twisted: always Vampire :twisted:

Zablokowany