Endless Space czyli 4x w 2012

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Endless Space czyli 4x w 2012

Post autor: MomoTheKiller »

Witam

Od wczoraj jestem posiadaczem gry Endless Space, klasycznego 4x czyli eXplore, eXpand, eXploit, eXterminate.
Gra wraca korzeniami do klasyki gatunku czyli Master of Orion. Mamy 8 cywilizacji + możliwości stworzenia własnych z gotowych perków. Wszystko dzieje sie w czasie tur, jedynie walka ma inny wyraz bo wygląda jak interaktywna prezentacj/animacja.

Grałem tylko 4h ale powiem że ciężko było mi odejść od gry. To co od razu spodobało mi się to losowość tworzonych galaktyk oraz zmiany na technologiach pod różne rasy. Piękna grafika w postaci ładnie animowanych walk oraz planet.

Poziomy trudności faktycznie są różne bo np. na easy relacje z innymi nacjami są nieagresywne... a na normal już jest problem. Pojawia się więcej piratów. Ciekawostką jest że każda napotkana nacja jest z nami w relacji Zimnej Wojny a nie Pokoju. Wszystkie opcje dyplomatyczne trzeba wypracować na drzewku technologi które jest ogrome.

Duzym plusem jest możliwość projektowania własnych statków kosmicznych i zarządzanie ich uzbrojeniem. Wygląd ograniczony jest dla każdej nacji ale pojawiają sie info o skin_pack'ach więc pewnie dojdzie do zmian.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
Mishu
Masakrator
Posty: 2267
Lokalizacja: Fenix Włocławek

Post autor: Mishu »

Brzmi ciekawie, muszę spróbować.
Obrazek

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

Jest na prawde ciekawie... trochę brakuje opcji w porównaniu do MoO ale to nie czyni gry łatwiejszej.
Trudno wylosować dobre planety :D a i expansja jest czasochłonna - średnio 20-50 tur zabiera kolonizacja :)

Nie jest to CIV oczywiscie możliwości ataku przez wroga są ograniczone bo układy mają po kilka pasów dostępu lubv tylko wormhole ale w ciągu 2-3 tur może się dużo stać. Szczególnie jak myślimy że dajemy rade.

Poniżej filmik z prezentacji:
http://www.youtube.com/watch?v=xl_tijVBWBA wersja alfa - obecna wersja już po kilku łatkach.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Nie widzę multiplayera w tej grze. Turówki są mega słabe na multiplayer.

Cała gra wygląda spoko - 8.0 na gamespot o czymś znaczy. Może się kiedyś skuszę.

pozdrawiam
Furion

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

pograłem kilka godzin i gra wydaje sie całkiem spoko. Niestety za stary już jestem na takie pożeracze czasu... klikając każdą kolejną turę miałem wrażenie marnowania minuty życia :)

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

no ja od 22 do 2 w nocy grałem - Kochanie jeszcze 1 tura ;) i ide spać. Strasznie wciąga.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Ano wciaga potwornie, ale poki co wyraznie widac, ze to beta - za duzo rzeczy jeszcze brak. Niemniej trzeba uwazac, od mnie zassalo i szybko nie pusci :<

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Jakby kogoś interesowało to Endless Space będzie wydany w październiku w wersji pudełkowej przez Techland :wink:
Lest we forget:
Obrazek

ODPOWIEDZ