Brytfanczyk baj ded [WIP] - koniec 11.01.07

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
dead
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: WEJHEROWO
Kontakt:

Brytfanczyk baj ded [WIP] - koniec 11.01.07

Post autor: dead »

no troche sie lenilem ale tak to juz ze mna jest (nie jest to jakas super pro praca ale przyjemnie mi sie maluje). porcja wipowych fotek

pierwszy etap pracy nad skrzydlami (taka zabawa co by bylo gdyby tu chlapnac tam pociagnac pedzlem itp).
Obrazek

no i kolejny etap robienia kolesia
Obrazek
Obrazek
Obrazek

komenty mile wizdiane szczegolnie co zrobic ze skrzydlami (tym razem nie drajbraszuje ich i rade nt kolorow odcieni w roznych partiach skrzydla beda dla mnie bardzo pomocne.

pozdro ded
Ostatnio zmieniony 12 sty 2007, o 12:07 przez dead, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 703
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

bardzo fajnie sie zapowiada ten figs :) skrzydła wyraźnie potrzebują jeszcze poprawek, ale znając Ciebie to będzie super.

i tylko jedno pytanie: Umiesz malowac coś poza pegazami i pozostałą bretką wyjątkowo :wink:

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Świetny figs!! naprawdę najlepszy bsb na pedziu jakiego widziałem...

Co do skrzydel to możesz po prostu zrobić odcinie brązu tak samo jak przy rozjaśnianiu. Te same kolory co byś normalnie robił, ale z większą iloscią mieszanek bo jest większa powierzchnia ;)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Piekne :)
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
High Elf
Mudżahedin
Posty: 233
Lokalizacja: Klub Kult Wwa

Post autor: High Elf »

Spoko.

Próbowałeś kiedyś pióra na przemian np. białe-czarne-białe-czarne? Bardzo ładnie to wygląda, przejrzyj na CMON sobie pegazy.
Działam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Koleś jest świetny, zaj... krata i miodne freehandy (zwłaszcza ten na sztandarze). Tylko te skrzydła są straszne. Bardzo "brudne" w porównaniu do reszty pracy.

Awatar użytkownika
Roman Lord of the Druchii
Chuck Norris
Posty: 600
Lokalizacja: Z miasta, w którym ludzie wolą grać Dark Elfami i Mortalami Chaosu niż Bretką

Post autor: Roman Lord of the Druchii »

fajny freehand na sztandarze ale ta twoja kratka mi się średnio podoba. Jest taka gruba jakaś, że tak to nazwę. Ogólnie twoje malowanie jest dla mnie takie "tłuste" nie wiem jak to określić ale tak właśnie wygląda.

Dawid
Chuck Norris
Posty: 608
Lokalizacja: Pomiechówek [*]

Post autor: Dawid »

Naprawde fajna praca, napisales, ze to nie jest jakas super figurka, ale wg mnie jest naprawde swietna.

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Skrzydla ciekawe, nawet ładne, ale takie chaotyczne trochę ;). Na tych zawijasach co trzymają sztandar masakrycznie widać przejścia. Ewentualnie przyczepiłbym się do tuniki rycerza, wygląda jakby była płaska tylko z kilkoma paseczkami rozjaśnienia. Ale poza tym - wypas na resorach z zieloną galaretką smaku agrest ;)

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Daje rade :D
rozjasniane jest spoko 8)
ale ze skrzydłami trza cos stanowczo zrobic :)

Awatar użytkownika
dead
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: WEJHEROWO
Kontakt:

Post autor: dead »

Romek praca nawiazywac ma do mojego poprzedniego pegaza :
http://www.coolminiornot.com/140566
Kratka ktora wymodzilem mi sie osobiscie podoba bo celem tych czarnych paskow nie jest oddzielac poszczegolne "kara" tylko poprzez nadanie ciemni i glebi wydobywac z nich jasne kolory - bardzo mi sie ten efekt podoba bo nadaje takiej plastycznosci i bajkowosci - wg mnie ofc(troche nienaturalizmu - a w koncu to sa figsy fantastyczne a nie ealistyczne ;) ). Drobne sprostowanie bo kazdy sie "podnieca" freehendem na banerze - jest to szmata metalowa z jakiegos rakama bodaj i byl ten "lew" na niej wytloczony juz - ja tylko go "pofalowalem" (aczkolwiek efekt mi sie bardzo podoba jak rowniez sam wzor ktory przy tradycyjnym malowaniu bylby bardzo nudny). Hmm pierwotnie chcialem ta kratke na banerku przewlec zlotymi nicmi ale zastanawia mnie fakt czy to zbytnio nie "zapaskudzi" czystosci i prezjzystosci szmaty. Ciezko powiedziec zanim sie nie sprobuje ale zostawie to na koniec jak reszta prac bedzie skonczona. Skrzydla teraz zloszuje tak aby wlalo sie troche pigmentu miedzy "piorka" (nie wiem ale skrzydla to dla mnie zawsze mega trudne zadanie :P) miejmy nadzieje ze to wygladzi ich forme ;).

PS: poszukuje pilnie maksymy na ten jasny pasek na szmacie - ma byc tam cos wypisane moze byc po lacinie badz francuzisz badz w ostatecznosci in inglisz. Za pomoc z gory dziekuje !!

pozdro

PS co do tego cytatu:
Bruenor Battlehammer pisze:i tylko jedno pytanie: Umiesz malowac coś poza pegazami i pozostałą bretką wyjątkowo ;)
Nie wiem ale chyba nie (a sry umiem kopiowac obrazki) :P - zartuje umim (choc z 2 str jaki ze mnie malownik - zwykly TT'ownik) ale chyba najlepiej realizuje sie w brecie i VC (probowalem WE to moje schematy nie przypadly do gustow , czasem mazne cos brackiemu - oj dawno tego nie robilem - to jednak zimowe niebieskie DE tez nikomu nie podchodza wiec chyba jednak odp ze nie umiem niczego innego malowac bedzie dosc adekwatna do sytuacji)

Awatar użytkownika
khain
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 181
Lokalizacja: Krakuff / Czestochowa
Kontakt:

Post autor: khain »

WoW super :u mnie sie bardzo podoba, ale wiem ze niektorym moga rpzeszkadzac bardzo jasne kolory :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Mućka
Chuck Norris
Posty: 368
Lokalizacja: Rzeszów [KGB "RZEZNICY Z KRESÓW"]

Post autor: Mućka »

Piękny, a ten free hand na sztandarze .... szkoda gadac :)

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

fajny - jakos nie powala- przejscia widac, graal nie wyszedl jak powinien (nocnik?)
kolory dla mnie troszke niepasuja

ale ogolnie niezly tak na 7pkt

Awatar użytkownika
Brother Michal
Kretozord
Posty: 1702
Lokalizacja: Toronto City ("Oko Terroru")

Post autor: Brother Michal »

Mi sie podoba! I to bardzo! Choc wolalbym go juz zobaczyc na normalnych (profesjonalnych) fotkach, a nie tak w trakcie roboty! ;)

Awatar użytkownika
Roman Lord of the Druchii
Chuck Norris
Posty: 600
Lokalizacja: Z miasta, w którym ludzie wolą grać Dark Elfami i Mortalami Chaosu niż Bretką

Post autor: Roman Lord of the Druchii »

widzisz dead a ja bym zapaskudził szmatki tymi złotymi paskami. chyba tego mi tutaj brakuje oprócz odrobiny zmniejszenia tych krate oraz grubości pasków.

Antar
Wałkarz
Posty: 56
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Antar »

bretończyk jak dla mnie przeciętny, najgorszym elementem są chyba te nieszczęsne skrzydła, kolorystyką zupełnie nie pasują do modelu,a w dodatku kolory są strasznie mdłe. Może jak zrobisz te poprawki to będzie lepiej, ale póki co to nie jest za dobrze. Czarne paski oddzielające kolory w kracie są za grube. Dla mnie wygląda to trochę niechlujnie. Także szarfy na szmacie nie są pierwszych lotów, mocne przejścia,, w dodatku farba nałożona jakby trochę bez pomysłu. Złote nmm też nie powalają, zbyt mocne przejścia i odcień też średnio mi pasuje. Na plus jest tarczka na "froncie" pegaza, całkiem fajnie wyszła,a także freehandy na tarczach :)

Awatar użytkownika
dead
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: WEJHEROWO
Kontakt:

Post autor: dead »

No to dalej jedziemy z tym pegazem (antar ja nie miwolem ze praca jest jakas zajebiastyczna :D ale wg mnie jest jednak ponad ta przecietnosc ;) - co do oswietlen moze nierealistyczne ale mi sie podoba :P).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

skrzydla hmmm juz nie wiem co z nimi robic plz help !!

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Mi się skrzydła podobają
Ale te złote nici na kratce to mistrzostwo świata... To był jednak dobry pomysł :). Bardzo fajnie wyszło.

Awatar użytkownika
Roman Lord of the Druchii
Chuck Norris
Posty: 600
Lokalizacja: Z miasta, w którym ludzie wolą grać Dark Elfami i Mortalami Chaosu niż Bretką

Post autor: Roman Lord of the Druchii »

przy tak grubych kratkach jak mówiłem były koniecznością. krateczka cacy teraz jest ale reszta oprócz kratki i freehandów mi się nie podoba

ODPOWIEDZ