dipping

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

dipping

Post autor: Shino »

Moglby mi ktos polecic jakas konkretna bejce? lub chociaz na co zwrocic uwage jak sie bedzie jakas kupowalo?

Borysss
Chuck Norris
Posty: 422
Lokalizacja: .::ZadTrolla::. Shannon Éire

Post autor: Borysss »

Na forum gildii byl temat poruszany.
I nawet do kladnie opisany.


Ja sam troche eksperymentowalem, nie pamietam firmy, ale "orzech wloski" bardzo ladnie wychodzil.Calkiem przyjemny efekt.

Pzdr.

Awatar użytkownika
ataman
Chuck Norris
Posty: 474

Post autor: ataman »

http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.ph ... 41&start=0 chyba o tym temacie wspominał HellCat.
Jeśli chodzi o moje doświadczenia, to przede wszystkim zwróć uwagę na dobór odpowiedniego koloru do Twoich zapotrzebowań (wspomniany orzech włoski jest strasznie ciemny), i (kolejna oczywistość) żeby bejca nie zawierała niczego szkodliwego dla Twoich figsów. Tak pozatym to hulaj dusza :wink:
co będziesz maczał ?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

tomb kingsow... jak bys od razu byl w stanie dac jakies wskazowki jaki "kolor" bylby w porzadku, zeby nie bylo to jakos zbyt ciemne :)

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Przekopałem temat i znalazłem dwa arcyciekawe linki.

Artykuł:
http://www.dysartes.com/model/painting/Dipping1.php
Galeria:
http://www.dysartes.com/model/painting/Dipping2.php

Czegoś takiego szukałem. Chyba pozbieram sobie tyranidów :)
Ponieważ dział nie ma jeszcze moda, robię przypinkę.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

na mlotka dippowalismy hordy tyrkow. uzywalismy lakierobejcy Sadolin Dab Sredni (w niebieskiej puszce). efekt IMHO zadowalajacy. zainteresowanym moge wyslac pare fotek. na zywca mozna figurki zobaczyc w "polskim biurze GW" :wink:
BTW lakier nie moze byc za gesty, bo sie bedzie zle rozprowadzal. nie moze byc tez za rzadki, bo efekt cieniowania bedzie mizerny. no i wazna jest metoda "strzepywania" lakieru z figurki...
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

jak mozesz daj fotki na shi@mfjm.net;]

i co rozumiesz przez metode strzepywania? w sensie jaka jest najlepsza?

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Shino pisze:jak mozesz daj fotki na shi@mfjm.net;]

i co rozumiesz przez metode strzepywania? w sensie jaka jest najlepsza?
najlepiej, zebys mogl krecic figurka dookola jej wlasnej, pionowej osi.
zdjecia wysle pozniej, jak bede w domu.
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Ezekiel
Wałkarz
Posty: 67

Post autor: Ezekiel »

Czyli jak to dokładnie robiliście?

Ja pamiętam te tyrki z Młotka. Fajnie wyglądały, tylko nie pamiętam czy one jakoś tak się nie świeciły za bardzo.

I czy da się ewentualnie jakieś poprawki na tych figsach zrobić?

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Akurat Tyranidzi jak się świecą to i tak wyglądają dobrze, bo to do nich pasuje ;). Takie oślizgłe stwory.
Z tego co widzę, to bejcowanie jednak nie jest tak proste jak się wydaje :P

Awatar użytkownika
Chaoschild
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: London Fa%^n City

Post autor: Chaoschild »

Dipping wyglada calkiem przyzwoicie, np Tyrananidzi czy Necroni wygladaja swietnie, ale do reszty armii jakos nie koniecznie pasuje. Mnie interesilo by zastosowanie dippingu w malowaniu np, duzego kloca zombie i z tego co widzialem w galerii ktora podal Tomash to porazka to wyglada. Juz chyba porzadnie zrobiony drybrush by wypadl lepiej.
PARTY IN THE MOONLIGHT AND DANCE TO THE SUNRISE...

http://www.coolminiornot.com/artist/chaoschild

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Ezekiel pisze:Czyli jak to dokładnie robiliście?
my nie mielismy czasu niestety, wiec robilismy troche na szybko. zakladasz rekawiczke chirurgiczna, lapiesz za podstawke i machasz figurka, najlepiej w srodku duzego pudla, zeby calej okolicy nie zachlapac.
Ezekiel pisze:Ja pamiętam te tyrki z Młotka. Fajnie wyglądały, tylko nie pamiętam czy one jakoś tak się nie świeciły za bardzo.
swiecily sie bo to jest lakierobejca. po dippingu zawsze sie swieci. mozna potem lakierem matowym pociagnac.
Ezekiel pisze:I czy da się ewentualnie jakieś poprawki na tych figsach zrobić?
raczej nie... malowanie po lakierobejcy nie jest specjalnie udane...
Chaoschild pisze:Dipping wyglada calkiem przyzwoicie, np Tyrananidzi czy Necroni wygladaja swietnie, ale do reszty armii jakos nie koniecznie pasuje. Mnie interesilo by zastosowanie dippingu w malowaniu np, duzego kloca zombie i z tego co widzialem w galerii ktora podal Tomash to porazka to wyglada. Juz chyba porzadnie zrobiony drybrush by wypadl lepiej.
jeden koles z GWNE pokazywal mi swoje armie - on dippuje WSZYSTKO! widzialem Tau, dwarfy i gobliny. wygladalo to - ku mojemu zdziwieniu - na prawde niezle. sam nie przypuszczalem, ze dippowac mozna wlasciwie wszystko - kwestia doboru odpowiedniej bejcy...
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

A czy bejce można ewentualnie czymś zdjąć z figurki?
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

Krassus pisze:A czy bejce można ewentualnie czymś zdjąć z figurki?
tak - to jest lakier. z metalowych na pewno. plastiki raczej bym sobie darowal...
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
ataman
Chuck Norris
Posty: 474

Post autor: ataman »

shino pisze:jak bys od razu byl w stanie dac jakies wskazowki jaki "kolor" bylby w porzadku
chyba się tak nie da :D musisz sie po prostu zastanowić jakiego koloru użyłbyś w swojej armii na te najgłębsze szczeliny i pod tę barwę właśnie dobierać kolor bejcy. I pamiętaj, że cieniujesz od razu całą figurkę, czyli musi to też jakoś wyglądać na szmatach broni etc...
chaoschild pisze:ale do reszty armii jakos nie koniecznie pasuje.
ja osobiście dippingowałem beastmanów i jestem zadowolony. Owszem świecą się, ale nie rzuca się to nadmiernie w oczy, a jak się zirytuje to sprawdzę, czy lakier matowy może w czymś pomóc :wink:
szaman pisze:zakladasz rekawiczke chirurgiczna, lapiesz za podstawke i machasz figurka, najlepiej w srodku duzego pudla, zeby calej okolicy nie zachlapac.
używałem tej samej metody i jestem usatysfakcjonowany. Masz pełną kontrolę nad tym jak bardzo wytrząśniesz bejce. polecam, chyba, że macie kilkaset figurek do utytłania. :P
Lunn pisze:Z tego co widzę, to bejcowanie jednak nie jest tak proste jak się wydaje
jest proste :P

Awatar użytkownika
wafi
Ortografailure
Posty: 295

Post autor: wafi »

to jeszcze od siebie dam takie forum, gdzie tez sie o dipowaniu mowi
http://www.dysartes.com/phpBB2/viewtopi ... sc&start=0

radaner
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Post autor: radaner »

Czy ktoś mógłby zarzucić tu jakieś zdjęcia bo mi Wasze linki się nie otwierają :? .
Czy to polega tylko na wrzuceniu figsa do ciemnej farby a potem strzepaniu nadmiaru? Czyli taki masowy szybki wash? Prosze o oświecenie n00ba ;)

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

radaner pisze:Czy to polega tylko na wrzuceniu figsa do ciemnej farby a potem strzepaniu nadmiaru?
nie. nanosisz bazowe kolory, a potem maczasz model w lakierobejcy (tak, takiej do drewna). druga czesc sie zgadza - nadmiar musisz strzasnac...
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
szafa
Niszczyciel Ligi
Posty: 386
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: szafa »

W czasie wycieczki na Giant Fanatic tez widzialem pare ladnie wybejcowanych armii. Ta technika u skandynawow jest dosyc popularna a i zated dopracowana, nawet sprzedaja Fanatic Army Painter w trzech odcieniach w sklepach z figsami.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

szafa pisze:W czasie wycieczki na Giant Fanatic tez widzialem pare ladnie wybejcowanych armii. Ta technika u skandynawow jest dosyc popularna a i zated dopracowana, nawet sprzedaja Fanatic Army Painter w trzech odcieniach w sklepach z figsami.
Potwierdzam. Faktycznie Duńczycy bejcują dużo i z dobrym skutkiem. Sam grałem na GF przeciwko dwóm bejcowanym armiom - Bretonni (sic !) i Imperium (serio!). Obie wyglądały super. Gadałem z gościem od Bretki. Pomalował swoja armie w 2 tygodnie... :shock:
U nich szlak został już przetarty. Rozgryźli, czym bejcować, żeby było dobrze. My jeszcze tego doświadczenia nie mamy. A widzę, że apetyty są, lecz każdy boi się zaryzykować własnej kasy na kupowanie "bejcy w worku"... Nie dziwie się, choć trzeba też pamiętać, że bez prób nigdy sie nie dowiemy. Nie od razu Kraków zbudowali.

Choć wiadomo, że niektóre armie są szczególnie wdzieczne do malowania tą techniką (m.in.: TK, WE, Bestie, O&G), to po tym, co zobaczyłem na GF, mogę Wam z czystym sumieniem powiedzieć, że nie ma armii, której nie można by zrobić bejcą. Nawet Szlachetne Elfy, jak się ktoś uprze, to ładnie pomazia...
Obrazek

ODPOWIEDZ