Rzeźbienie - Jaki materiał?

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Leniwy Astronauta
Plankton
Posty: 2

Rzeźbienie - Jaki materiał?

Post autor: Leniwy Astronauta »

Witam,
otóż chciałem się zabrać za wyrzeźbienie własnej figurki. Rozglądałem się po sieci i zauważyłem sporo dostępnych materiałów, z których najpopularniejszy jest green stuff. Niestety jest to dosyć drogi kawałek tworzywa, a wolałbym uniknąć wywalenia większej ilości pieniędzy w coś, co może w ogóle nie wypalić. Jakie tworzywa, czy też modeliny polecacie? Słyszałem, że ostatnio dosyć popularna jest modelina Fimo, a nie wiem czy istnieją jakieś inne, tańsze zamienniki green stuffu.

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

http://jotte.istore.pl/pl/masy-modelarskie
doradzam kupno 2, tańszej i droższej
ORGANIZUJEMY SPOTKANIA MALARZY FIGUREK W LUBLINIE , A W DZIALE SPRZEDAM SPRZEDAJE FIGURKI;)

Awatar użytkownika
JAMA
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Kontakt:

Post autor: JAMA »

A jakiej wielkości ma być ta figurka? 200mm, 90, 75, 54 czy typowy dla Warhammera drobiazg, czyli 28mm?
Green Stuff został sprawdzony przez tylu rzeźbiarzy, że na pewno nie sprawi zawodu.
Natomiast ciężko będzie znaleźć coś tańszego, niż GS, szczególnie, że ten jest sprzedawany w paskack o różnej długości, a inne masy - raczej w większych opakowaniach, które wcale tanie nie będą.
Kolejna sprawa - z byle jakiej masy byle co wyrzeźbisz. Jak zależy Ci na dokładności szczegółów i odpowiednio długim czasie spokojnej pracy, to nie szukaj taniochy, bo się rozczarujesz. Znajomy do tej pory lepił z glinki modelarskiej i klął jak szewc. Spróbował Milliputa i przeraził się, że do tej pory błądził jako artysta, nie znając mas dwuskładnikowych :)
Masy dwuskładnikowe do sprawdzenia:
- Green Stuff oraz Brown Stuff,
- Milliput - Standard lub Silver-Grey oraz Superfine,
- ProCreate,
- Magic Sculp (ale ten na pewno tani nie jest).
Malujesz? Rzeźbisz? Konwertujesz? Sprawdź JAMĘ

Leniwy Astronauta
Plankton
Posty: 2

Post autor: Leniwy Astronauta »

28mm, cóż słyszałem właśnie, że dobrym pomysłem jest kupienie Milliputa, jak dotrze to się przekonam czy mam dwie lewe rączki, czy to rzeczywiście wina masy.

ODPOWIEDZ