Pytania o magię v 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3143
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Re: Pytania o magię v 2.0

Post autor: Myth »

Jeśli pytasz o granie na LoS przy Euro, to i domki, i górki są "do nieba", a możesz nad nimi przelecieć. Więc nad vortexem też.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

@Waldi
swoją drogą zapomniałem o tym pytaniu, więc na pierwszy rzut oka nie powinno się dać
ale imo to się odnosi do dispelowania czarów w fazie magii przeciwnika co sugeruje drugie pytanie, kiedy jest rzucony czar, to tylko masz 1 szanse na rozproszenie, bo później czar wchodzi i tyle

w RB wówczas następuje "dispelling attempt" wybranym czarodziejem lub "armią"
czary RiP są trwają dłużej i można je rozpraszać później, opis RiP nie stawia tu ograniczenia jak dla mnie,
dodatkowo jest napisane, że mag któremu nie udał się dispel RIP'a nie może dispelować ani rzucać czarów, ten mag, a nie że w ogóle nie można dispelować tego czaru

ktoś jeszcze niech się wypowie :wink:
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

Myth pisze:Jeśli pytasz o granie na LoS przy Euro, to i domki, i górki są "do nieba", a możesz nad nimi przelecieć. Więc nad vortexem też.
Czytając zapis z FAQ GW to nie. Wlatując czy się "eterykując" przez normalnego impassa nic nie testujesz, a tu klops - latasz czy nie, ale się testujesz (np. na słoneczku), ale nie możesz do tego doprowadzić dobrowolnie.

EDIT: Chyba chłopaki to głosują...
Ostatnio zmieniony 30 sty 2013, o 18:38 przez wokrze, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3719
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Nie mogłem znaleźć nic w RB czy też uściśleniach stąd me pytanko. Czy jeśli gramy parówkę to czy w ramach jednej pary wylosowane czary mogą się powtarzać? Prawdopodobnie to zależy od orga, ale ciekaw jestem jak jest ogólnie przyjęte.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

zalezy od zasad parowki.

na zasady rb tworzysz jedna armie.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Spam Muthare został wycięty - posty ganiące Muthare również dostały rykoszetem.

Jeżeli macie pytania o army bookowe czary - zwłaszcza z tych książek, co dopiero wyszły - to proszę wkleić wording / zacytować fragment z którym macie problem.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Marr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 185

Post autor: Marr »

Zasada Warpflame z domeny Tzeentcha w nowym book'u WoChu i pytanie:

Czy +1 do regeneracji przy zdanym teście z zasady Warpflame powoduje, że potencjalnie można dojść do regen 2+ lub nawet 1+ (tak wiem, że 1 oznacza niezdany test)? Czy jednak kolejne +1 do testów regenu nie kumulują się - tzn. unit który nie miał regenu może osiągnąć maksymalnie Regen 5+?
"Warpflame Special Rule
At the end of each phase, any unit that suffered one or more unsaved Wounds from an attack with this special rule during that phase must take a Toughness test.(...) If the test is passed, all models in the unit gain the Regeneration (6+) special rule for the rest of the game. Any models in the unit that already have the Regeneration special rule instead gain +1 to all Regeneration saving throws for the rest of the game."

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

strona 126, special rules, regeneracja.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mieć regenkę lepszą niż 4+. Możesz mieć 2+, a nawet 1+ z czego gała zawsze obleje.

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Flesh to Stone - rzucam na paladyna na monsterze. Komu przysługuje bonus do tafa?
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Xier pisze:Flesh to Stone - rzucam na paladyna na monsterze. Komu przysługuje bonus do tafa?
Całej jednostce.

Catafractus
Mudżahedin
Posty: 231

Post autor: Catafractus »

Czy mag będący w walce może rzucić słonko?

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Catafractus pisze:Czy mag będący w walce może rzucić słonko?
tak, nic mu tego nie zabrania.

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Czy można rzucić snajperkę w mounta (np. furmankę albo smoka)?

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

Furion pisze:
Catafractus pisze:Czy mag będący w walce może rzucić słonko?
tak, nic mu tego nie zabrania.
A precyzyjniej - wynika to z zasady Vortexów opisanej w rozdziale "Magia" (typy czarów)

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Czy można rzucić snajperkę w mounta (np. furmankę albo smoka)?
Czy mogę prosić o odpowiedź?

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Tak

Knight
Wodzirej
Posty: 724
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Knight »

1.Czy Firestorm (6 z fire) zadaje obrażenie wszystkim modelom, które znajdą się pod nim w czasie gdy przesuwa się z miejsca położenia do miejsca docelowego w czasie scaterowania. Czy tylko modelom , które są pod nim po scaterze? Na Hit zostaje w miejscu?
2. Czy Firestorm zostaje na stole i rusza się losowo co turę magii jak inne vortexy?


Zasady Euro

1e. Jeżeli mam w rozpisce lizaków Becoming Cogitation to nie mogę już wziąć do rozpiski dispel scrolla? Jak i nie mogę już chanelować żadnych kostek do dispella na początku fazy magii?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

po 1 Flame Storm a nie Fire Storm
po 2 czar to jest direct damage, nigdzie nie ma napisane, że to vortex i RiP, więc spada po rozliczeniu i nigdzie nie chodzi
po 3 jak strzelasz z katapulty to też idzie hit w miejsce a później wszyscy w drodze scattera? nie, dostają modele w ostatecznej pozycji templatki tylko tak jak Pit of Shades i inne takie

co do Lizaków to jeśli liczy się jako +2DD to nie możesz wziąć Scrolla ani channelować
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Mam takie pytanie. Czy ,"nowa" errata która zmieniała zasadę leczenia MI I MC z 5 life'a powodowala, że można było leczyć bohaterow którzy występują jako single model jak np. elficki bohater na orle czy inni kowboje?
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Spotkałem się kiedyś z taką zagrywką:
Gracz skaveński rzuca teleport i teleportuje asasyna. Chce go wstawić do oddziału który jest w CC. Ale opis czaru mówi że nie może stanąć bliżej niż 1" od wroga. Czy legalne jest wteleportowanie asasyna do np. tylnego szeregu jednostki? Sorki że nie wkleję opisu ale nie mam pod ręką booka do skavów :( Mam nadzieję że ktoś mimo to zna odpowiedź

ODPOWIEDZ