znak na minosach ??

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bigees
Mudżahedin
Posty: 301
Lokalizacja: Gdańsk

znak na minosach ??

Post autor: bigees »

army builder wywala info, ze minosy musza miec taki sam znak, jak general albo zadnego. gdzie w army booku jest to napisane, bo nie moge znalezc??

temat przesuniety, nie pasowal raczej do tamtego (th.)

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

w booku beasts of chaos

przy minoskach :)

nie w bestiaruszu tylko w army liscie

Awatar użytkownika
bigees
Mudżahedin
Posty: 301
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bigees »

no i kurde, jak juz czlowiek chce wymyslic jakas ciekawsza rozpe do bestii, to genialne zasady zawsze sprowadza na ziemie...
ehh, czemu army booka do bestii nie napisal koles od skavenow... :wink:

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

army book do besti jest bardzo dobrze napisany imho.

armia jest silna, ale nieprzegieta. trzeba sie cholernie napocic zeby wygrac - ale jak sie nauczysz i napocisz to mozna ostro rzezac.

nie da sie tez zlozyc samograja.

ma konkretne wady (niski ld, brak oddziałów stricte "przyjmujacych na klate") ale i zalety (mase ciekawych zasad specjalnych, bardzo mocne jednostki jesli chodzi o siłę przebicia -mnóstwo ataków/duża siła).

no i ma multum mozliwosci do kombinowania.

Jeden z najelpiej zrobionych army bookow imho.

Awatar użytkownika
Marios
Mudżahedin
Posty: 310
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Marios »

Gav, po tym jak spierdolił (celowo używam, tego słowa, proszę modów o pozostawienie), dwarfy, dark elfy, trochę mu się poprawiło przy hordes of chaos(które i tak w większości skaszanił, bo połowa jednostek jest do niczego), to przy beastmenach już wyciagnął wnioski, by robić tak army booka, by wszystki oddziały byly w miarę przydatne. Oczywiście nie jest tak do końca bo mógłby coś zrobić lepszego z szagotem(żal dupę ściska jak go porównuję do np. treemana, a szagoty to w końcu nieśmiertelne prastare żyjątka, które wymiatają niby całe armie), ogry, trolle, ale booczek jest niezły.

Awatar użytkownika
bigees
Mudżahedin
Posty: 301
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bigees »

chcialem wsadzic lorda na rydwan...
i miec szamanow slaanesha...
ale sie nie da, bo:
1. kazdy charakter ze znakiem musi miec oddzial z takim samym znakiem
2. wiec sa minosy, ale nie moga byc slaanesha, bo general nie jest slaanesha (na rydwan moze wskoczyc tylko undivided, bo rydwan nie moze zmienic swojego znaku)
3. ale mam spawny - niestety ich znak nie wplywa na mozliwosci bohaterow
4. i dupa

Awatar użytkownika
Kozisyn
Wodzirej
Posty: 698
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kozisyn »

szafa@poznan pisze: nie da sie tez zlozyc samograja.
brednie
a khorne ze stubbornem??

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

Kozisyn pisze:
szafa@poznan pisze: nie da sie tez zlozyc samograja.
brednie
a khorne ze stubbornem??
grałęś tym? albo chociaz z tym? wątpie :P pograj chociaz ze dwie bitwy - trzeba sie cholernie napoccic zeby tym wygrać :P
chcialem wsadzic lorda na rydwan...
i miec szamanow slaanesha...
ale sie nie da, bo:
1. kazdy charakter ze znakiem musi miec oddzial z takim samym znakiem
2. wiec sa minosy, ale nie moga byc slaanesha, bo general nie jest slaanesha (na rydwan moze wskoczyc tylko undivided, bo rydwan nie moze zmienic swojego znaku)
3. ale mam spawny - niestety ich znak nie wplywa na mozliwosci bohaterow
4. i dupa
Lord undivided na rydwanie
2-3 szamanów slanesza
odział slaangorów lub rycerzy slanesza

i po problemie :)

mozesz tez dac demonetki konne lub piesze.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Kozisyn pisze:
szafa@poznan pisze: nie da sie tez zlozyc samograja.
brednie
a khorne ze stubbornem??
to powiedz mi czemu taki chaos jeszcze chyba turnieju nie wygral?

jak twierdzisz ze da sie wygrac turniej chaosem samograjem to musisz twierdzic ze moje czy dawne Mariosa rozpy to samograje, a z tym napewno sie nie zgodze..

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Khorne ze stubbornem samograj, tjaaa...
Kiedyś zagrałem. Sztandarowego zatłukli w 3 turze chyba. A jedne minosy zostały zredukowane na stubbornie do całej jednej rany ;)

Tym też trzeba umieć grać. I to dobrze umieć grać.

Osobiście nie dostrzegam w chaosie czegoś takiego jak jeden stały schemat. Są co prawda pewne utarte rozwiązania (vide Lord na smoku i koniecznie rycerstwo) ale nie ograniczają one własnej inwencji i dalej można dowolnie kombinować z core, rarami i specialami.

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

to powiedz mi czemu taki chaos jeszcze chyba turnieju nie wygral
wygrał ;) i to niejeden ;) ale zawsze były to lokale w poznaniu i ostrowie - czasem lepiej, czasem gorzej obsadzone, ale jednak lokale :/

Awatar użytkownika
Kozisyn
Wodzirej
Posty: 698
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kozisyn »

człowiek sobie zażartuje, a wam się ambit "włancza" :wink:

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

szafa@poznan pisze:
to powiedz mi czemu taki chaos jeszcze chyba turnieju nie wygral
wygrał ;) i to niejeden ;) ale zawsze były to lokale w poznaniu i ostrowie - czasem lepiej, czasem gorzej obsadzone, ale jednak lokale :/
no to dobrze ze sie pochwaliles ;)

to jednak jestes okropnym powergamerem grajacym samograjem :P

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

a co, zlozylem daaaaawno temu rozpe, została zbluzgana jako plewna na duzym polskim forum battlowym ;) a mimo to kilka sukcesów (po leciutkim liftingu) odniosła. W zdobyciu podium na dmp tez "troszke" druzynie pomogłem ;)

a juz uznanie tego za wstretnego samograja a mnie za obrzydliwego powergamera - to dla mnie najlepsz miod na serce :) jak mawia przyslowie - z kazdego szamba da sie wyjsc :P

ostatnio zlozylem rozpe DE, tez została chlodno przyjeta; zobaczymy czy jak zbiore armie, naucze sie ty grac i (mam nadzieje:P) zaczne tym rzezac znowu z chorego klimaciarza stane sie wstretnym powergamerem :P

Awatar użytkownika
bigees
Mudżahedin
Posty: 301
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bigees »

kolejne pytanko - gdzie w ab jest napisane, ze kazdy charakter musi miec oddzial z takim samym znakiem, jak jego??
tzn nie chodzi mi o wstawianie bohatera do oddzialu, tylko o zasade, ze aby moc dac znac, to musi w armii byc oddzial z takim znakiem

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Przy zadadach wyboru generałów.
Masz tam.
"If your general is chaos undivided..."

Awatar użytkownika
bigees
Mudżahedin
Posty: 301
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bigees »

ok, dzienx :wink:

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

bigees pisze:army builder wywala info, ze minosy musza miec taki sam znak, jak general albo zadnego.
Mnie to wywala przy Gorthorze. A wg zasad (str 71 Księgi Bestyj):
He counts as having the Mark of all four Chaos Gods for the purposes of army composition (ie, you can include units with any Marks, any Daemonic units, etc.)
Idąc tym tropem, traktuję go że ma dowolny Mark i daję jakiś minosom, na co AB odpowiada informacją jak powyżej. Jestem przekonany, że to zwykłe przeoczenie w AB, ale wolałbym uniknąć niespodzianki, że mi ktoś weźmie rozpiskę i zrobi raban o naruszenie zasad.
Tu pytanie do braci Chaośnej: Dobrze jestem przekonany? :)

Edit: a nawet zapytam o więcej. Czy to, że Gorthor posiada mark wszystkich bogów, oznacza, że mogę sobie wziąć jedne minosy, dajmy na to, że znakiem Khorne'a a drugie undivided? Hmm? :)

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Jak dla mnie w obu przypadkach odpowiedź brzmi tak, jednak kieruję sie tu wyłącznie zapisami w AB i własną logiką (a ta z zasadami pisanymi przez chłopaków z Nottingham ma rzadko cokolwiek wspólnego).

ODPOWIEDZ