Rozkminy nowy book (2013)

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Re: Rozkminy nowy book (2013)

Post autor: Myzu »

Panowie, jeszcze a propos powtarzania giftow. To jak to sie ma do zapisu, ze gifty dzialaja zgodnie z zasadami dotyczacymi magic items? Wyjatkiem jest to, ze hero/lord moze miec wiecej niz jeden gift (magic item) danego typu. Nigdzie nie widze jednak mowy o tym, aby mozna bylo miec w armii kilka tych samych giftow.

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

Dobra, moze inaczej.
Wording:
Any Daemonic Gift can be swapped for result 0 on the relevant table (this must be done before rolling for the next gift). Indeed, this is the only way a model can receive a magic weapon as its Daemonic Gift. If a model ends up with two or more magic weapons, it must choose which one to use at the start of each combat. Daemonic Gifts otherwise follow the rules for magic items (specifically, Enchanted Items, unless otherwise stated) with the exception that a Daemon can carry more than one item o each type
Mamy zatem:
- gifty podlegaja zasadom Magic Items z RB
- o ile nie jest napisane wprost, gift to Enchanted Itemy
- Wyjatekiem od zasad w RB jest to, ze demon moze miec wiecej niz jedna magiczna bron (Magic Weapon) oraz wiecej niz jeden Enchanted Itemow, gdzy takiego typu sa gifty z tabelek

Zapis z RB odnosnie zakazu powtarzania magicznych itemow w armii jest powszechnie znany, nie ma sensu go cytowac.


Za to zapis z AB:
Each gift can only be taken once per model; re-roll any duplicate results for a single model until different gift is rolled
Jest o tyle mylacy, ze bez wyraznego napisania, ze gifty mozna powtarzac w armii (tym samym nadpisujac regule z RB), jest nadmiarowy, bo zasady z RB mowia otym, ze nie mozna dokonywac powtorzen.


Moze jakas madra glowa z LS zabralaby glos :) ?

Awatar użytkownika
Lipti
Falubaz
Posty: 1429
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Lipti »

Kolejne dwa pytania:
1. Czy na efekty hitów z śmiesznej tabelki działa Magic resistance? W końcu rzuca się na nią w fazie magii.
2. Chodzi mi o śmieszną broń dla wrony za 25 pkt, która podkręca staty. Czy jak już podkręcę statystyki to, żeby je mieć to muszę jej ciągle używać? Czy np. dodam sobie +2 do ataku i siły w fazie magii to później mogę sobie zamienić broń w łapie na np. mieczyk z asf-em i mieć polepszone siłę i ataki?
Obrazek

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Myzu pisze:Dobra, moze inaczej.
Wording:
Any Daemonic Gift can be swapped for result 0 on the relevant table (this must be done before rolling for the next gift). Indeed, this is the only way a model can receive a magic weapon as its Daemonic Gift. If a model ends up with two or more magic weapons, it must choose which one to use at the start of each combat. Daemonic Gifts otherwise follow the rules for magic items (specifically, Enchanted Items, unless otherwise stated) with the exception that a Daemon can carry more than one item o each type
Mamy zatem:
- gifty podlegaja zasadom Magic Items z RB
- o ile nie jest napisane wprost, gift to Enchanted Itemy
- Wyjatekiem od zasad w RB jest to, ze demon moze miec wiecej niz jedna magiczna bron (Magic Weapon) oraz wiecej niz jeden Enchanted Itemow, gdzy takiego typu sa gifty z tabelek

Zapis z RB odnosnie zakazu powtarzania magicznych itemow w armii jest powszechnie znany, nie ma sensu go cytowac.


Za to zapis z AB:
Each gift can only be taken once per model; re-roll any duplicate results for a single model until different gift is rolled
Jest o tyle mylacy, ze bez wyraznego napisania, ze gifty mozna powtarzac w armii (tym samym nadpisujac regule z RB), jest nadmiarowy, bo zasady z RB mowia otym, ze nie mozna dokonywac powtorzen.


Moze jakas madra glowa z LS zabralaby glos :) ?
Ciesze sie ze to zagadnienie ktoś z armybookiem zbadał dokładnie, czyli jest jeszcze nadzieja że nie będa sie powtarzały? 8)
Nikt z LS się nie wypowie dopóki nie zapozna się z tym osobiście - licze na Liddera 8)

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

Lipti pisze: 1. Czy na efekty hitów z śmiesznej tabelki działa Magic resistance? W końcu rzuca się na nią w fazie magii.
hity z miscasta też i to nic nie znaczy ;)

edit Ile punktów może wydać GD i helard na gifty ? wliczają się w ten limit heralda locusy, czy wykupuje się je jak skrzydła armour itd ?

Awatar użytkownika
Malin
Kretozord
Posty: 1705
Lokalizacja: SNOT Gdynia MANTRA Studio
Kontakt:

Post autor: Malin »

Manfred pisze:
Lipti pisze: 1. Czy na efekty hitów z śmiesznej tabelki działa Magic resistance? W końcu rzuca się na nią w fazie magii.
hity z miscasta też i to nic nie znaczy ;)

edit Ile punktów może wydać GD i helard na gifty ? wliczają się w ten limit heralda locusy, czy wykupuje się je jak skrzydła armour itd ?
Gifty:

GD 100p
DP 75p
Heraldzi 50p

Locusy z osobnej puli.
Obrazek

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

zastanawiam się czemu w brew oczekiwaniu, patrząc na tytuł tematu, nie widze żadnych rozpisek :P

Awatar użytkownika
Lipti
Falubaz
Posty: 1429
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Lipti »

Każdy czeka na Debeliala. Jak będzie pliczek do ab to się zacznie.
Obrazek

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Khuman pisze:zastanawiam się czemu w brew oczekiwaniu, patrząc na tytuł tematu, nie widze żadnych rozpisek :P
To wrzucam. :)

Złożone na testy z tych modeli co mam, w stylu w jakim dotychczas grałem. Ci heraldzi rzeczywiście kosztują... Mogłem się oczywiście szajsnąć w liczeniu punktów. :)

Może zmniejszyłbym jedne nurglingi żeby mieć po 7 furii. :) Jeśli jednak nie będzie można dublować giftów, to któryś herald dostanie greater gifta.

Gruby, 3 lvl, exalted gitf, lesser gift 545
(death czy nurgle? Się zastanawiam.)

Herald BSB, 1 lvl Nurgle, 2 x lesser gift, regen locus 245

Herald 1 lvl Nurgle, 2 x lesser gift, regen locus 220

Core:
27 plagubearers full CMD 396
Magic banner +1 Mv

Core: 27 plagubearers full CMD 396
Magic banner MR (1)

2 x 6 Nurgle furies 2 x 84

Special:
2 x 3 nurglings bases 2 x 120

3 x Nurgle beast 3 x 60

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

W tym momencie staje się oczywiste ze nowy AB jest po prostu zje.any bo każdy bedzie grał na Nurglu... :roll:

Nothing personal Krzysiu :)
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

"I've played Nurgle before he was cool." 8)

I mam na to świadków! ;)
Soulferin pisze:W tym momencie staje się oczywiste ze nowy AB jest po prostu zje.any bo każdy bedzie grał na Nurglu... :roll:
Coś jak w 40k z Chaos Space Marines. Dlatego mam trochę polewkę że ludzie nagle zaczęli deklarować jak oni to zawsze czuli klimat Nurgla. :)

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Kupie Danonki z Warzywniaka :D

Awatar użytkownika
Lipti
Falubaz
Posty: 1429
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Lipti »

Trochę cię mało Krzysiek. Lizaki zrobią z tobą co chcą. Ja aż tak bardzo nie będę się skupiał na mono bogu. Przeważać będzie nurgiel + najlepsze rzeczy od pozostałych bogów. Dzisiaj dopiero kupiłem booka. Naprawdę fajnie wygląda ten chariot tzeencha. Nieźle strzela, lata, -1 do LD, no i nawet dobrze się naparza- impacty i w sumie 9A z siłą 4 I4
Obrazek

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

fakt klimat nurgla czuć tam bardzo ;)

nurglici czekali na te czasy, chociaż w 6ed. też byli mocni, z resztą jak zawsze, a muchy dają im dodatkowego kopa

nad lorem też bym się zastanawiał bo w sumie nurlingó jak i plagbearessów nie ma dużo ale wsprzeszanie zawsze fajne i to ponad stan, tym bardziej że lor nrgla jest dość mocny, szczególnie z podnoszeniem regenki do 3+

czemu nie masz muszek?

Bandzierochlast
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105

Post autor: Bandzierochlast »

Strasznie Cię mało, masz GUO 2x Plagusy i przeszkadzajki.
Jak chcesz grać vs. armie z dobrym shootingiem ? Kitrając grubego nie masz nic czym mógłbyś nabijać pkt.
Widać, że bardzo chciałeś przeforceować full nurgla, ale to raczej nie jest najlepsze złożenie demonów.

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

z tego co wiem 4T i regena to wystarczające argumenty by armie shootingowe nie wiele pkt. naklepały szczególnie że nurlingi są w scoucie i dają już covera albo polują na maszyny, a takie shootingowe armie najczęściej nie mają duzego SV węc 4S wystarczy

problem z imp i demisie ale to CR można załatwić :)

ps.: złożenie nurgla jest jednym z mocneijszych stron tego nowego podręcznika

Bandzierochlast
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105

Post autor: Bandzierochlast »

Generalnie nie chodziło mi o armie nastawione na shooting, tylko z mocnym shootingiem, jakieś EMP na działach+ST, Dwarfy, chadeki.
Przeciwko tym armiom trzeba kitrać guo, a 2x kloc plagusów nie jest wystarczającym argumentem imho. Może się nie znam, ale jakoś słabo to wychodzi.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Soulferin pisze:W tym momencie staje się oczywiste ze nowy AB jest po prostu zje.any bo każdy bedzie grał na Nurglu... :roll:
Slaanesh forever. 8)

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Naviedzony pisze:Slaanesh forever. 8)
Dzięki Bogu są jeszcze klimaciarze :)
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Lipti
Falubaz
Posty: 1429
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Lipti »

Multi bóg forever :mrgreen: A tak na poważnie dla opcji nie klimatycznej najważniejszy jest bsb z taką marką jaki masz core armii (najwięcej jednostek danego boga w rospisce). Generał to dodatek.
Obrazek

ODPOWIEDZ