Diuk Euro High Elves

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Re: Diuk Euro High Elves

Post autor: Kosa »

Rozpa fajna ino coś mi ten książę się nie zgadza w punktach i sprzęcie... zjadles mu halabardę? :P
A nawet jeśli, to chyba lepszym wyborem byłby warrior bane. Save w walce nadal 2+ i jedna banszeta nie blokuje większości punktów w VC :) a umówmy się ze swoją S5 i 4 atakami ten koleś wiele i tak nie porobi a jeszcze szybciej może zginąć.
I ze star lancy bym tak nie rezygnował pochopnie, szczegolnie w konfiguracji Star Lanca+GW, chociaż najwiekszym tu problemem tego lotnika to jest sztandar armijny... Nie kombinowałeś tak aby zamienić jednego maga na BSB konnego? Wtedy gość na orle może sporo więcej jakby nie patrząc. Bo czy taka magia drugolevelowa daje radę? Jesli się srpawdza to i tak czy nie lepiej dać sceptra niż +1 do dispela?

Ale ogólnie dobrze jest i mi się podoba, jest innowacja :D chociaż ja nie wiem jak się gra tymi elfami :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Kosa pisze:chociaż ja nie wiem jak się gra tymi elfami :D
Idealne podsumowanie... Uderz w stół ;)
Kosa pisze:szczegolnie w konfiguracji Star Lanca+GW
Kruca, o tym zapomniałem :lol2:
Let the River of Blood flow...

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Kosa pisze:Rozpa fajna ino coś mi ten książę się nie zgadza w punktach i sprzęcie... zjadles mu halabardę? :P
A nawet jeśli, to chyba lepszym wyborem byłby warrior bane. Save w walce nadal 2+ i jedna banszeta nie blokuje większości punktów w VC :) a umówmy się ze swoją S5 i 4 atakami ten koleś wiele i tak nie porobi a jeszcze szybciej może zginąć.
I ze star lancy bym tak nie rezygnował pochopnie, szczegolnie w konfiguracji Star Lanca+GW, chociaż najwiekszym tu problemem tego lotnika to jest sztandar armijny... Nie kombinowałeś tak aby zamienić jednego maga na BSB konnego? Wtedy gość na orle może sporo więcej jakby nie patrząc. Bo czy taka magia drugolevelowa daje radę? Jesli się srpawdza to i tak czy nie lepiej dać sceptra niż +1 do dispela?

Ale ogólnie dobrze jest i mi się podoba, jest innowacja :D chociaż ja nie wiem jak się gra tymi elfami :D
Halabardę zrzuciłem na rzecz 2+ save'a, więc Prince bije się z siłą 4 - mógłbym tutaj pomyśleć nad wrzuceniem ench shielda. Wtedy mam wolne 11 punktów na nim więc wchodzi mieczyk nawet za 10 punktów (mamy tego warda na 4+ więc w sumie nie potrzeba już więcej)..

Mieczyk za 10 punktów tak czy siak nie zwiększy mu siły, już chyba prędzej myślałbym wtedy o lancy (7 punktów). Ustawianie się pod eteryki jest takie sobie. Ogólnie VC z odpowiednią ilością krzyków robią straszne rzeczy z Princem, dlatego ogólnie latanie samopas i wklejanie się w Combat na własną rękę może być dosyć utrudnione.

Bardzo cieszy mnie to że zwróciłeś uwagę na możliwość wystawienia drugiego Nobla zamiast magika. Rozmyślałem o tym parę stron temu. Otwiera to ciekawą opcję - mianowicie Lanca SH jeździ sobie swobodnie z takim panem, a solo maga zostawiamy w Lwach. Jedynym problemem jaki mam w tej konfiguracji jest odpowiednie złożenie takiego magika. Na pewno chciałbym mieć na takim gostku scrolla+ring. Niewiadomą jest dla mnie z kolei Lore. Przy 2-lvlowych magach trzeba sobie powiedzieć jasno ze rzucić cokolwiek będzie ciężko. Tutaj zbawienny okazuje się jednak BotWD dzięki któremu można śmiało przepychać czary z bezpardonowej ilości kostek. To jest czynnik który w ogóle skłania mnie do trzymania magów na piechotę w lwach.

Magię drugo levelową trzeba naprawdę dobrze przemyśleć - i wtedy myślę, że ma szansę się sprawdzać, niestety nie jest to takie proste. Powiem szczerze że najlepiej na magach 2 poziomowych sprawdza mi się jak na razie High Magic, Death, Shadow (do tych dwóch ostatnich to mam w ogóle słabość od początku grania w 8mą edycję ;p). Tak czy siak dwóch magików 2lvlowych to jest ciężki orzech, bo w sumie jak sie dobrze ich nie złoży to topimy 1 duży punkt, który mógłby zbawiennie wpłynąć gdzieś indziej. Cały czas próbuję różnych Domen.

Idealna domena to taka, która istotnie zmienia sytuację na polu bitwy, a jednocześnie umożliwia sensowne szanse na rzucenie czarów przy różnych wynikach na wiatry magii ;)

Co do wyboru BSB na koniku/orle w opcji 2xnoble, skłaniałbym się jednak do zostawienia BSB na orzełku ze względu na to że łatwiej jest mu nadążyć za smokiem i generalnie obejmować 12 calowym przerzutem całość armii.

W temacie "jak tym grać" - postaram się wrzucić jakiś raport to może da więcej do myślenia niż rozpa na papierze.

Tak czy inaczej, tak to widzę z drugim Noblem:
Prince on Star Dragon @ 597
General
Star Dragon [390.0]
Heavy Armor
Shield
Talisman of Perservation [45.0]
DragonHelm [10.0]

BSB on Eagle @ 180
Charmed Shield [5.0]
Golden Crown of Artazar [10.0]
Potion of Foolhardiness [5.0]
Lance (5)
Dragon Armor

Mage @ 170
Lvl 2, Lore of Shadow (?)
Dispell Scroll [25.0]
Khaine Ring of Fury [25.0]

Noble @ 145
Barded Elven Steed
Dragon Armor
DawnStone [25.0]
Sword of Might [20.0]
Ench Shield [5.0]

14 SH @ 352
FCG, Shields

5 ER @ 85
Bow (swap)

5 ER @ 85
Bow (swap)

5 ER @ 80

15 WL @ 275
FCG, BoTWD [50.0]

Frost Phoenix @ 240

Great Eagle @ 50

RBT @ 70

RBT @ 70
Przy założeniu "drugo levelowi magowie nie za bardzo czarują", ta rozpiska jest naprawdę fajna ;)

W bardziej klockowatej wersji można się jeszcze pobawić w dopakowanie Lancy jednym fastem oraz Lewków kosztem jednego bolca.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Obawiam sie, że nie o to Kosie chodziło :)

Mianowicie, drugi noble na koniu to powinien być BSB, bo kulołapacz będzie jednak wystawiany na ostrzał dział, czyli tym samym pestek też, ja tam swojego BSB bym w taki sposób nie ryzykował
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

jeśli już rezygnujesz z magii to daj maga 1 level z ds... czy on ma 1 czy 2 - to bez znaczenia - i tak kitrasz kości żeby rozproszyć jeden czar a reszta wchodzi jak w masło... 2 magów z +3 do casta spokojne da radę ...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

W zasadzie już dosyć długo tym gram i w rozpisce zmieniło się naprawdę niewiele, ale wrzucam - tak mi się to ustandaryzowało przynajmniej na razie i jestem z tego zadowolony.

Nowy Draft niczego mi w tej rozpisce nie ruszył więc nadal jest legalna :)
Prince on Star Dragon @ 600
General
Star Dragon [390.0]
Heavy Armor
Spear
Shield
Talisman of Perservation [45.0]
DragonHelm [10.0]

BSB on Eagle @ 172
Charmed Shield [5.0]
Golden Crown of Artazar [10.0]
Spear (2)
Dragon Armor

Mage @ 170
Lvl 2, Lore of Death
Dispell Scroll [25.0]
Khaine Ring of Fury [25.0]

Noble @ 145
Barded Elven Steed
Dragon Armor
DawnStone [25.0]
Sword of Might [20.0]
Ench Shield [5.0]

14 SH @ 352
FCG, Shields

5 ER @ 85
Bow (swap)

5 ER @ 85
Bow (swap)

5 ER @ 85
Bow (swap)

15 WL @ 275
FCG, BoTWD [50.0]

Frost Phoenix @ 240

Great Eagle @ 50

RBT @ 70

RBT @ 70
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

15 WL @ 275
FCG, BoTWD [50.0]
powaznie? chyba juz lepiej na DP dac zeby gonili za smokiem z tym stubbornem... poki to ci WL sa najslabsza czescia rozpiski...
Obrazek
Highborn Elves Only!

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

No dobra taki oddział ma swoje zalety, jest szybki, 2+ ward na flaming itd.

Ale nie ma stubborna i 15 ran.

Jest się o co kłócić.

Teoretycznie mógłbym wystawić taką 7 DP z magikiem w środku, ale czy naprawdę ma to taką niesamowitą zdolność bojową?
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

Myslalem ze ta 15 to tylko po to aby nesli stubborn dla smoka, ale skoro jest to sila bojowa twojej armi to spoko;)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Biorąc pod uwagę możliwości bojowe, to WL rzeczywiście są stabilniejsi... Tylko szybciej giną :mrgreen:
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Poważnie speary?
Wywal hełm, daj el shield i gema i chociaż lancer bd miał...
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Kosa mnie trochę natchnął do powrotu do rozpiski z Lordem z siłą 7.

Bez Feniksów ale z Książką i Botwd. Co o tym myślicie?

Jest sens trzymać 15 Spearów na wszelki wypadek?

Początkowo myślałem nad tym żeby cała kadra na koniach w 12 SH + drugi oddział 7 SH dla Prince'a.
Prince @ 276
General; Heavy Armor; Shield
Giant Blade [60.0]
Dawnstone [25.0]
DragonHelm [10.0]
IronCurse Icon [5.0]
Barded Elven Steed

Archmage @ 285
Magic Level 4; Lore of Death
Book of Hoeth [55.0]
Golden Crown of Artazar [10.0]

BSB @ 157
Halberd; Dragon Armour; Battle Standard
Reaver Bow [25.0]
Potion of Strength [20.0]
Charmed Shield [5.0]

12 SH @ 306
FCG, Shields

5 ER @ 85
Bow (swap)

5 ER @ 85
Bow (swap)

15 Spearmen @ 145
Mus

27 White Lions @ 431 Pts
FCG, Banner of the World Dragon [50.0]

24 Phoenix Guard @ 435.0 Pts
FCG, Razor [45.0]

Bolt Thrower @ 70

Bolt Thrower @ 70


Great Eagle @ 50
Zostaje 5 pts
Ostatnio zmieniony 12 mar 2014, o 09:21 przez diuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

15 spearów chyba jest bez sensu.

I tak będą stać i nic nie robić - to już chyba lepiej łuczników bym wrzucił, zawsze coś postrzela razem z bolcami.
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

speary sa absolutnie bez sensu to juz lepiej dobic SH albo dac lucznikow

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Spery bez dyscypliny i z klepaczem w rozpie są bez sensu - w innym przypadku jak najbardziej super...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Ciężko się układa te rozpiski z Arcymagiem.

Jak siadam do układania to zaczyna się tak:

Prince @ 271
Arcymag @ 255
BSB @ 150
Feniks @ 240
WL BOTWD @ 444
2 bolce @ 140
Core (Arch,SH,ER) @ 600

i zostaje 300 pts z którymi nie wiadomo co zrobić, na klocek nie starczy, Feniks się nie zmieści na ETC, nie ma żadnych Demigryfów czy Mournfangów za takie punkty w HE, więc w sumie nie wiadomo co dalej :P

Wariacje wokół tych 300 punktów też ciężko nazwać układaniem rozpiski, to raczej "dostrajanie".

PG to taka opcja na zasadzie upuszczę 100 punktów więcej i będę miał zbunkrowane punkty. Tylko właściwie wszystkiego szkoda w tej rozpisce, co wymieniłem wcześniej.

No bo PG za 300 pts ? Ma to sens? Niby jakiś tam bloker jest... W jakich ilościach wam się sprawdza ten oddział ?

Bez gruntownej przebudowy rozpiski ciężko coś innego wybrać niż PG jako zapełniacz tych 300 punktów...

Także póki mam te rozterki, to na razie się wstrzymuję z graniem na Arcym. Szczególnie że chciałbym pójść w stronę 2x9 SH i 2-3 postaciach na koniach, a pieszy Arcymag trochę wymusza obecność Łuczników w rozpisce.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

dokladasz 2 bolce i jakiegos kowboja na koniku do zabawy i juz utopiles 300 pkt ;)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Dwa bolce, siostry, kura. 6DP?
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Dobra, pewnie wiele nie wniosę do tematu odkrywczych rozpisek, ale trochę pozmieniałem w tym "prawie standardzie"

Mimo mojego wcześniejszego marudzenia na Arcymaga pograłem parę bitew i wnioski mam takie:

Gwardia jest spoko, nawet w ilości 20 chłopa. Jako bloker działa fajnie.

Feniks jest za dobry żeby go nie brać.

BSB na koniu jest sto razy lepszy niż z buta (mobilność, pancerność, no i jeszcze OTS i Lanca)

Klocki nie są napakowane do 450 punktów, bo nie za bardzo jest gdzie te punkty znaleźć.

Tak czy siak myślę, że jest spoko - jeśli czegoś nie ogarnąłem to dajcie znać.

Takie pytanie - Lore of Heaven na pewno najlepszy ?
Prince @ 276
General; Heavy Armor; Shield
Giant Blade [60.0]
Dawnstone [25.0]
DragonHelm [10.0]
IronCurse Icon [5.0]
Barded Elven Steed

Archmage @ 255
Magic Level 4; Lore of Heaven
Dispell Scroll [25.0]
Golden Crown of Artazar [10.0]

BSB @ 164
Heavy Armour; Battle Standard
OTS [15.0]
Star Lance [30.0]
Ench Shield [5.0]
Barded Elven Steed

10 SH @ 250
Mus, Std, Shields

5 ER @ 85
Bow (swap)

5 ER @ 85
Bow (swap)

17 Archers @ 180
Mus

25 White Lions @ 395
Mus, Std, Banner of the World Dragon [50.0]

20 Phoenix Guard @ 330
FCG

Frost Phoenix @ 240

Bolt Thrower @ 70

Bolt Thrower @ 70
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

chyba bym wywalil fenia i dopakowal do 4rech bolcy i klocki do maksa, albo zrezygnuj z PG bo w tej liczbie to bieda panie...
do tego prince i BSB warci prawie 700 pkt bede jezdzic w 10 SH? po jednym hicie moze sie okazac ze straca lookouta...
Obrazek
Highborn Elves Only!

ODPOWIEDZ