Aerograf

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aerograf

Post autor: Arbiter Elegancji »

@wertex,przeniosłem post, tu będzie lepiej pasować :wink:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

wertex pisze:Hej, mam pytano odnośnie aerografów. Mam taki ruski aerograf od taty, który jest idealny, nie zapycha się itp. I mam problem: jak roźcieńczać farbki Citadel Colur do malowania, i jakiego ciśnienia używać (mam sprężarkę też ruską co wyciąga około 6 barów). Dzięki za pomoc!
farbę+woda konsystencje musisz sam wyczaic, jeszcze tak przed mlekiem calkowitym.
ciśnienie ~0,7bara (tu tez musisz dopasowac do gestosci farby)

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »


Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Matijjos pisze:takie pytanko mam, czy ten kompresor http://cytadela.pl/cgibin/shop?info=kom ... d=6fdd8407 podpasuje do tego aerografu? http://allegro.pl/aerograf-ab-1004-prof ... 39774.html
nie powinno być większego problemu.
te rzeczy są niemal uniwersalne.

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

a czy jeszcze coś potrzebuje do malowania do tego zestawu (oprócz farbki, wody i prondu :wink: )

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Matijjos pisze:a czy jeszcze coś potrzebuje do malowania do tego zestawu (oprócz farbki, wody i prondu :wink: )
czasu, chęci, i modeli ;)

później możesz się bawić w maski (maskol i taśmy) ale nie jest to niezbędne na sam początek.

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

hello - pytanie- czy ma ktoś jakies doswiadcznie z farbami Valleyo Air? jak z ich aplikacją i mieszaniem?
pzdr,KG

Awatar użytkownika
Dr. Lobo
Mudżahedin
Posty: 279
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dr. Lobo »

Są całkiem spoko. dobre krycie i co ważne można je stosować prosto z pojemnika (nie wymagają rozcieńczania). Spokojnie mogę polecić.
Łajdaki nie usłyszą kiedy przyjdę. Nie kiedy powyrywam im uszy!

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

lobo opisz mi jak możesz- jak mocno spada jakość krycia przy rozcieńczeniu wodą/mediumem , i czy można je mieszać z normalnym rangem farb Valeyo.

Awatar użytkownika
Dr. Lobo
Mudżahedin
Posty: 279
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dr. Lobo »

Trudno jednoznacznie określić. Przy dużym rozcieńczeniu stają się po prostu gówniane. Jak dodasz zbyt dużo wody to przy natryskiwaniu farba stanie się niemal transparentna. Bardzo niskie krycie i duża tendencja do spływania. Pigment zaczyna gromadzić się w zagłębieniach odsłaniając wypukłe elementy. Lepiej nie rozcieńczać.
Co do rang’a to nie wiem o czym mówisz więc się nie wypowiadam.
Jedyne co robiłem to rozcieńczanie wodą co raczej odradzam.
Trzeba pamiętać aby nie nakładać za grubych warstw bo zaczną spływać. Lepiej kilka cienkich (czasem trzeba bo farby nakłada się dość cienko i kolor pod spodem może nieco przebijać).
Łajdaki nie usłyszą kiedy przyjdę. Nie kiedy powyrywam im uszy!

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

mam pytanie, bo widziałem na paru filmikach jak malować aerografem że kolesie zakładają maski podczas malowania. Czy to jest faktycznie potrzebne, gdy się maluje? Bo mi się wydaje że farbki cytadeli albo vallejlo nie są toksyczne

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

podkładuje figurki aerografem z cytadeli i maski nie zakładam chodź przyznam że trzeba mieć otwarte okno bo troche smierdzi jak sie długo maluje
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Matijjos pisze:mam pytanie, bo widziałem na paru filmikach jak malować aerografem że kolesie zakładają maski podczas malowania. Czy to jest faktycznie potrzebne, gdy się maluje? Bo mi się wydaje że farbki cytadeli albo vallejlo nie są toksyczne
nie są toksyczne, ale pyłu jak się nawdychasz, tak się nawdychasz.

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

mam pytanie, czy jeżeli maluję sobie, załóżmy, że płaszcz, i nakładam warstwy aerografem, to czy za każdym razem muszę czyścić aerograf (za każdą warstwą) czy jakoś dodaję odrobinę prosto do pojemniczka z farbą i jakoś mieszam. Jeżeli tak, to jak tam to mieszać?

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Aerografem można malować warstwowo modele :shock: ?

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

no że rozjaśniam

i takie pytanie, czy ktoś używał farbek vallejo air? ja czytałem, że są podobno ekstra, ale nie znalazłem, czy kryją matowo czy jak.

Awatar użytkownika
Gnorst
Wałkarz
Posty: 53

Post autor: Gnorst »

jak myślicie który będzie solidniejszy i posłuży mi lata?

http://allegro.pl/mini-kompresor-do-aer ... 74272.html
lub
http://allegro.pl/mini-kompresor-do-aer ... 06836.html

opcja druga jakoś bardziej mnie przekonuje, ale może ktoś ma ten pierwszy i mi coś o nim powie np. jaki ma czas pracy :)

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Ja bym brał drugi, jeśli musiałbym wybierać spośród tych dwóch. Pierwszy zniechęcająco kojarzy mi się z najgorszą chińską tandetą ze sklepów "Wszystko po 5 zł". Drugi ma zbiornik wyrównawczy co jest sporym plusem; mam taki sam, tylko bez zbiornika i ten brak jest niedogodny.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
Dr. Lobo
Mudżahedin
Posty: 279
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dr. Lobo »

Mam podobny do 2 (tylko z 2 tłokami) i szczerze go polecam.
Ma w sumie dość cichą pracę i tak jak Tiger wspomniał – ma zbiornik wyrównawczy.
Dzięki temu masz zapewnioną ciągłą pracę i równy strumień powietrza.
Jeżeli nie chcesz nic droższego to bież 2.
Łajdaki nie usłyszą kiedy przyjdę. Nie kiedy powyrywam im uszy!

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

skoro temat się reaktywował:
jaki polecacie aerograf?

może być taki? http://allegro.pl/aerograf-k132-air-bru ... 29166.html
Obrazek

ODPOWIEDZ