Aerograf

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adamdo
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy filia Kraków

Post autor: Adamdo »

a jakiej grubości jest przewód? nie będzie pękał?
Obrazek

Awatar użytkownika
Brother Michal
Kretozord
Posty: 1702
Lokalizacja: Toronto City ("Oko Terroru")

Post autor: Brother Michal »

Witam!

Pozwolilem sobie pobawic sie w nekromancje i odkopac ten temat o aerografach, gdyz nie chcialem zakladac nowego.

Poczytalem co chlopaki pisza, ale nadal mozna powiedziec, ze jestem zielony w tym temacie.
Chcialbym sobie w koncu sprawic takie cacko, ale nadal nie wiem na co patrzec. Wiem, ze coraz wiecej osob uzywa aerografow i mam nadzieje, ze znajda sie tacy co pomoga?! ;)

Przegladalem oferte na allegro.

Jest tam niby kilka wzorow, ale nie wiem czym one sie roznia i na ktory sie zdecydowac i na co patrzec przy wyborze.

Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc! :)

Pozdrawiam
Michal
Imperial Stormtroopres don't die...
They can only go to hell and regroup.
Obrazek
A wszystko na co mam ochotę jest niemoralne,nielegalne,albo tuczące ]:->

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Jak nie umiesz malować aerografem i dopiero się będziesz uczył, wybierz najtańszy (koło 60 zł). I na nim sobie ćwicz, jakiej gęstości farbę dawać, ile powietrza etc.

http://www.allegro.pl/item527784024_aer ... ia_fv.html

Ten model jest chyba najprostszy w obsłudze.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Brother Michal
Kretozord
Posty: 1702
Lokalizacja: Toronto City ("Oko Terroru")

Post autor: Brother Michal »

Dzieki Jankiel. ;)

A kompresor? Jaki kupic? Bo przedzialy cenowe tez sa rozne...

Pzdr
Michal
Imperial Stormtroopres don't die...
They can only go to hell and regroup.
Obrazek
A wszystko na co mam ochotę jest niemoralne,nielegalne,albo tuczące ]:->

Awatar użytkownika
Zbyslaw
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Zbyslaw »

Witam! Zrobię małą nekromancję, ale co tam, cel uświęca środki.
Więc potrzebuję dobrego (w miarę ;]) aerografu, przeczytałem cały temat, a także tematy o aerografach zalinkowane przez Treevilla, lecz mimo to nie mam jasności.
Czy ktoś mógłby podrzucić jakiś link z rozsądnym aerografem dla początkującego malarza?
Czy kompresor jest potrzebny? Jakby nie było to zawsze 2500zł w plecy

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Bardzo dobrze , ze jestes nekromanta , a nei zakladasz jak 80% uzytkownikow (szczegolnie nowych) nowego tematu , bo nei chce im sie szukac - pochwala od moda ;)

Ja niestety sie nie znam , chlopaki zaraz Ci odpowiedza ;)

Awatar użytkownika
Zbyslaw
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Zbyslaw »

Zbyslaw pisze:Witam! Zrobię małą nekromancję, ale co tam, cel uświęca środki.
Więc potrzebuję dobrego (w miarę ;]) aerografu, przeczytałem cały temat, a także tematy o aerografach zalinkowane przez Treevilla, lecz mimo to nie mam jasności.
Czy ktoś mógłby podrzucić jakiś link z rozsądnym aerografem dla początkującego malarza?
Czy kompresor jest potrzebny? Jakby nie było to zawsze 2500zł w plecy

Pozdrawiam
And again, and again...

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Zbyslaw pisze:Więc potrzebuję dobrego (w miarę ;]) aerografu, przeczytałem cały temat, a także tematy o aerografach zalinkowane przez Treevilla, lecz mimo to nie mam jasności.
Czy ktoś mógłby podrzucić jakiś link z rozsądnym aerografem dla początkującego malarza?
Kup od razu porządny sprzęt! Uczenie się na dziadostwie jest kiepską taktyką. Prędzej się zniechęcisz użerając z tandetą niż nauczysz czegoś wartościowego. Albo co gorsza nabierzesz złych nawyków.
Kup prosty model ale dobrej firmy. Z czasem jak się oswoisz z aerografem, będziesz mógł już sam stwierdzić czego ci w nim brakuje i kupisz sobie bardziej zaawansowany model, ale pierwszy porządny aerograf z powodzeniem będzie Ci mógł nadal służyć do prostszych prac.
Używałem ruskich, Humbrola i od dawna Paasche - z czystym sumieniem mogę polecić ten ostatni.
Pierwszy link z brzegu:
http://www.allegro.pl/item715778082_aer ... brush.html
Masz tu wszystko czego potrzeba na start i pierwsze lata, m.in. trzy różnej średnicy dysze, trzy zbiorniczki. Przy dbałości o czystość - sprzęt nie do zdarcia. Możesz malować tym bardzo finezyjne wzorki, jak i pokrywać duże połacie (różnymi dyszami).
Jeszcze lepiej zajrzyj tu:
http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wt ... ncedSearch
dolicz do tego jakieś 18-20 dolców za przesyłkę. Np. H-Set masz w sumie za jakieś 230 pln! To raptem tyle co głupie 3 boxy, a sprzęcior na lata. A sklep jest OK, kupowałem tam wiele razy.
Czy kompresor jest potrzebny? Jakby nie było to zawsze 2500zł w plecy
Ależ skąd, kompresor nie jest konieczny, można dmuchać ustami. :lol2: :lol2:

Daj sobie spokój z powietrzem z butli - nieekonomiczne.
Zorganizuj kompresor z agregatu lodówki (w sieci jest dość ilustrowanych poradników jak to zrobić), albo kup sobie gotowy kompresorek modelarski (ja mam MA2000, do małych rzeczy ujdzie, bardzo brakuje mu zbiornika powietrza).
Nie wiem skąd wytrzasnąłeś te 2500 ??? Paasche VL 270-380 pln, ww. kompresorek ~300 pln = 570-700 pln za wszystko; a jeśli agregat "lodówkowy" to możesz się zmieścić nawet 300-350 pln i masz za to świetny trwały sprzęt na lata.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
Zbyslaw
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Zbyslaw »

Generalnie dzięki za odpowiedź, to co napisałeś z pewnością mi się przyda.
Tiger Brown pisze: Nie wiem skąd wytrzasnąłeś te 2500 ???
Przypadkowa literówka, miało być 250 :lol2:

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

jeśli agregat "lodówkowy" to możesz się zmieścić nawet 300-350 pln i masz za to świetny trwały sprzęt na lata.
Naprawdę warto. Możesz poszukać jakiegoś zestawu kompresor+aerograf. Nabyłem taki za 290 zł, ale zdecydowanie było wardto. Do malowania figurek na dziwne kolory (żółty, beżowy, czerwony) po prostu niezastąpiony. 10 minut i masz całego smoka równo pomalowanego na żółto, gotowego do rozjaśnień/cieniowania. A zwykłym pędzlem to ze dwie godziny roboty, a efekt i tak słaby.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Ja mam kompresor samochodowy (podłącza się do gniazdka zapalniczki) i zbiornik na powietrze od hamulców z ciężarówki :badgrin: . Jako, że nie potrzebuję malować drobnych pierdulitek mam tani aerograf humbrola (~40 zł) z dużym rozrzutem. Nie przekroczyłem 100 zł.
Jak się rzadko tego używa można kupić zbiorniczek z gazem.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

Elo mógłby mi ktoś dac linka do tematu / tutorialu jak zrobić z agregatu kompatybilny sprzet do areografu. Mam trzy agregaty zresztą tata mi je przyniósł bo powiedział że lekko napędzą areograf. Ucieszyłem się bardzo tyle że mój ojciec jest wieczny (pewnie większosc z was wie o co chodzi) i zanim on mi to polutuje podepnie etc. to skońcże studia założę rodzinę i kupie sobie sam kompresor. Więc trzeba brać sprawy w swoje ręce. Rozumiem ze te areografy które polecacie są dobre. A jeszcze jedno podrzucilibyscie mi jakiś tutorial jak tym malować różne rzeczy? Widziałem tylko raz jak gosć malował smoka a włąsciwie to go podkładował. Nie wiem na YT będą?


Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Ziemko, zedytuj nazwe tematu, prosze [-o< :wink:

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

aaa... zapomniałem podziękować już ruszyły prace wykonawcze :D

kolos
Pseudoklimaciarz
Posty: 26

Post autor: kolos »

są 3 rodzaje
1- bubel na butle ze sprężonym powietrzem około 200zł za aerograf i powietrze (centralna tandeta za która nie warto płacić żeby się potem wkur...)
2- pół profesjonalne z dyszą niewiele mniejszą niż poprzedni , WYGLĄDA IDENTYCZNIE jak profesjonalny ale to tez bubel do malowania od 1cm grubości linii (przy dobrym ustawieniu dyszy), cena to 250-350zł + 250 kompresor (zabawka taka ) , wygląd ma identyczny ale rożni się grubością i rodzajem dysz dlatego wielu się nabiera i kupują takie buble
3- profesjonalne - z dyszą już od 0.2 mm do 0.05 , z regulacja przepływu i nasycenia barwy (akurat ja mam takie 3 ) tutaj już można malować linie od grubości włosa do nawet 3cm(masakra przy czyszczeniu) taka zabawka to 700zł + już polecam dobrą sprężarkę ok600zł , droga zabawka ale odradzam półśrodki

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Witam. Mam mały problem ze swoim aerografem, a mianowicie. Po okresie, w którym działał normalnie, teraz tylko wypuszcza powietrze, a farby z pojemniczka na górze nie pobiera. Rozkręcłem, przedmuchałem, każdą dziurę w nim (jakby to głupio nie brzmiało :) )...i nic. Pomocy.
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

U mnie jest to spowodowane albo za gęstą farbą, albo zapchaniem końcówki (na ściankach osadza się za dużo farby i przestaje spływać). Ja to wydrapuję igłą - ale aerograf kosztował mnie raptem 70 zł, więc mi nie szkoda.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

pajotrek
Pseudoklimaciarz
Posty: 34

Post autor: pajotrek »

Jeśli jest metalowy wrzuć go do jakiegoś nitro. Jeśli plastikowy spróbuj dotem.

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Wyskrobałem igłą ile mogłem i wrzuciłem w rozpuszczalnik. Co będzie to będzie, dzięki za pomoc :wink: .
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

ODPOWIEDZ