RUM-ors 8 ed Brodacze.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: RUM-ors 8 ed Brodacze.

Post autor: Morog »

+2 to dużo? przeciętny mag każdej rasy ma tyle jak nie +4
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

No bo to wam ma właśnie wynagrodzić brak magów
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

czyli to normalna rzecz a nie jakaś zaleta
swoja drogą jak wprowadzili normalne zasady magii to mogli dać coś wiecej niż tylko kowadło do wydawania kości mocy
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Mogłoby być i same kowadło gdyby runy na nim wybijane miały więcej sensu.
ItP - bez sensu
+1 AS - nic szczególnego
2d6 S4 - niby spoko ale za 300+ punktów to żal...
Obrazek

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Jeszcze zeby to z automatu wchodziło, a tu sie jeszcze przebić z magią trzeba...

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Czy moglby się jakis ogarniety gracz pochylic nad taka rozpa (nie mam ksiazki i chwilowo AB ) ,a mysle ,ze może być to fajniejsze niz obecne kminy :wink:

2 kloce 30 kuszników z GW
klocek 20+ strzelcow
max. zyrkow/bomberow
3 działa
IronDrakes
bohaterowie boostujacy w jakiś sposób te oddzialy :wink:
+ koniecznie ten sztandar dajacy warda od strzelania/magii :wink:

wszelkie wariacje mile widziane :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Chyba jeszcze tylko ja nie pisałem o wrażeniach z nowego AB. :wink:

No więc jako stary klimaciarz i narzekacz muszę stwierdzić, że nowy AB mi się bardzo podoba. :) Bardzo fajnie napisany, klimatyczne opisy jednostek i nowe lepsze zasady do nich. Wszyscy którzy narzekają na nowe Dwarfy odsyłam do AB z pytaniem ile armii w WFB ma tyle jednostek z taką ilością zasad specjalnych? Daemon Slayer ma ich 11...

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Podręcznik daje możliwości, ale dopiero na duże punkty. Na 2400 ciągle czegoś brakuje, a to scrolli, a to nie ma czym zdjąć śmieci, a to znowu brak odginaczek. Chociaż to ostatnie niby rozwiązują żyrosy, ale bez możliwości ruchu po zebraniu sie to nie to samo. Przynajmniej małe żyrosy coś robią i się spłacają na swój sposób, czego nie mogę powiedzieć o bomberze. Jak do tej pory nic nie zrobił mi, więc jeszcze dam mu szansę, zwłaszcza ze ten duży działa psychologicznie.

2 oddziały z vanguardem idące do przodu to jednak słaba kmina. Przeciwnik ma odginaczki, których nie mamy czasu zdjąć, do tego oddziały przeciwnika są nie ruszone i przebić sie przez nie to już zwarzywienie własnego oddziału. Więc wracam do wersji defensywnej :(
Na duże punkty taki 1 czy 2 oddziały z vanguardem swoje by zrobiły, na euro lepiej zainwestować w inne banerki.

Edit. Wam też brakuje punktów w herosach?

Awatar użytkownika
Pysiek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: Pysiek »

Mi nie brakuje bo póki co ich olałem, jakoś te 300 pkt upchanych w lorda mnie odstrasza :wink: bomber faktycznie słabo wypada w porównaniu ze zwykłym żyrosem. Iron drakerzy nie są tacy słabi jak się na początku wydaje, ale ta rakieta strasznie podraża i ogranicza ruch całego oddziału. Koszt muzyków powala :(

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Grichalk pisze:Podręcznik daje możliwości, ale dopiero na duże punkty. Na 2400 ciągle czegoś brakuje,(...)
A może tu leży psina pogrzebana? GW ujrzało szansę na zwiększenie sprzedaży przez takie komponowanie zasad, by skłonić do grania na większe punkty. Samo promowanie zasadami pojedynczych nowych jednostek już im nie wystarcza. :-k
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Grichalk ogarniecie gry Vanguardem dla każdego gracza zabiera masę czasu - nie rezygnuj z tego jeszcze . Chodzi o to że jest wiele armii które się skampi widząc 3 działa . Osłaniany przez żyrosy masz szansę się przebić . Krasnoludy stworzone są teraz dla klasycznego outflanku . Teraz wreszcie klocki krasiów mogą w 3 turze wejść do walki bez względu na to czy przeciwnik tego chce czy nie . Ja zostanę przy bsb i dwóch runsmitach cory longi+kusze spece 30 hamków 3 zyrosy ,3 działa ,5 rangerów i organki...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »


Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

PiotrB pisze:Grichalk ogarniecie gry Vanguardem dla każdego gracza zabiera masę czasu - nie rezygnuj z tego jeszcze . Chodzi o to że jest wiele armii które się skampi widząc 3 działa . Osłaniany przez żyrosy masz szansę się przebić . Krasnoludy stworzone są teraz dla klasycznego outflanku . Teraz wreszcie klocki krasiów mogą w 3 turze wejść do walki bez względu na to czy przeciwnik tego chce czy nie . Ja zostanę przy bsb i dwóch runsmitach cory longi+kusze spece 30 hamków 3 zyrosy ,3 działa ,5 rangerów i organki...
Może faktycznie masz rację. Ale trzeci canon wylatuje i wchodzi klopa z siłą 4 i przerzutami :)
Jedank walenie po klockach nawet małą templatką od pierwszej tury jest ważne.

Theo
Falubaz
Posty: 1155

Post autor: Theo »

a co Cię pokarało jak grałeś na 2 vanguardach?

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

2 oddziały z vanguardem idące do przodu to jednak słaba kmina. Przeciwnik ma odginaczki, których nie mamy czasu zdjąć, do tego oddziały przeciwnika są nie ruszone i przebić sie przez nie to już zwarzywienie własnego oddziału.
Niestety tak własnie jest i nic się na to nie poradzi. Zabicie odginaczek/fruwajek/kowboi jest awykonalne. Dlatego tylko defensywa i najlepiej na MSU :(

Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Post autor: Filup »

PiotrB, powedz mi, czemu tak sie na tych longow upierasz? Zeby nie bylo, nie czepiam sie, tylko ja osobiscie nie widze sensu. Sa wychodza prawie dwa razy drozej nic warriory, +1 WS i Sily chyba bie jest tego warte....

W poprzedniej edycji to byl moj ulubiony oddzial, a teraz nie widze dla niego sensu... ;(
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

Awatar użytkownika
Lenar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań

Post autor: Lenar »

Pytanie do posiadaczy armybook'a: w którym roku był wydrukowany? ("Copyright [rok]" na dole pierwszej lub drugiej strony)

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

2012 :shock:
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
Lenar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań

Post autor: Lenar »

Danrakh pisze:2012 :shock:
Dzięki!

Kiedyś na warseer poszła fama, że w 2012 były gotowe 3 armybook'i: Dark Elves, Dwarfs i Bretonnia. Okazuje się, że to może być prawda : )

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Danrakh pisze:2012 :shock:
Bo wszyscy jakoś magicznie myślą, że napisanie booka i zrobienie figurek to miesiąc roboty... realnie 1-2 lata spokojnie to trwa ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

ODPOWIEDZ