RUM-ors 8 ed Brodacze.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Re: RUM-ors 8 ed Brodacze.

Post autor: Azurix »

Sevi pisze:
Azurix pisze:Można i tak, ale zapewne o model ciężko,nie? :)

P.S.: Jak nie Orły, to można dać np. Drake'i ze Steam Gunem, bo w końcu w Monstrum Arcanum (czy jak mu tam), Kurduple mają chyba sojusz ze Smokami. Generalnie mnie tam obojętne, co wymyślicie. Ja i tak innymi armiami gram, a tu wam jedynie pomysły podrzucam ;)
Smoki #-o
To nie są elfy!

Więc nie lepiej kupić oryginalny model od GW?
Pewnie lepiej, ale skoro ktoś szuka alternatywy, to można popróbować. Niektórzy pewnie chcieliby mieć 6 takich Żyrosów po jak najmniejszym koszcie i z umiarkowaną dostępnością. Akurat ten model GW jest tak specyficzny, że poza innym podejściem do niego, nie jesteś w stanie zbyt wiele dopasować z innych firm, o ile w ogóle, a jakieś latające istoty (Drake'i, albo nawet Kamienne Gargulce ożywione Runami) dałoby radę skombinować :?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Azurix pisze:
Sevi pisze:
Azurix pisze:Można i tak, ale zapewne o model ciężko,nie? :)

P.S.: Jak nie Orły, to można dać np. Drake'i ze Steam Gunem, bo w końcu w Monstrum Arcanum (czy jak mu tam), Kurduple mają chyba sojusz ze Smokami. Generalnie mnie tam obojętne, co wymyślicie. Ja i tak innymi armiami gram, a tu wam jedynie pomysły podrzucam ;)
Smoki #-o
To nie są elfy!

Więc nie lepiej kupić oryginalny model od GW?
Pewnie lepiej, ale skoro ktoś szuka alternatywy, to można popróbować. Niektórzy pewnie chcieliby mieć 6 takich Żyrosów po jak najmniejszym koszcie i z umiarkowaną dostępnością. Akurat ten model GW jest tak specyficzny, że poza innym podejściem do niego, nie jesteś w stanie zbyt wiele dopasować z innych firm, o ile w ogóle, a jakieś latające istoty (Drake'i, albo nawet Kamienne Gargulce ożywione Runami) dałoby radę skombinować :?
Azurix czytam to co piszesz i nie mogę uwierzyć po prostu... ](*,) Krasnoludy na ORŁACH, czy DRAKEACH... nie no zaraz padnę na zawał #-o Sądzę że akurat z zastąpieniem tego modelu może być spory problem i raczej bym się skupił nad kupieniem oryginału.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2014, o 08:37 przez Karlito, łącznie zmieniany 1 raz.
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Był tu wcześniej pomysł, aby włożyć parasolkę w odchody. W świetle miśków i latających smoków oraz orłów rodem ze snów zapijaczonego ylfa wydaje się on nie taki najgorszy. :P
W każdym razie ja czekam na model od Rastiego. Wg. projektu, będzie to porządne, krasnoludzkie, klasyczne rozwiązanie. :)

Bastor
Chuck Norris
Posty: 451

Post autor: Bastor »

TomashWwl pisze:Tylko Misiowi trzeba jakieś śmigło w tył*k wsadzić bo nie wiem jak wytłumaczysz ten Lot w zasadach ;)
Wystarczy, że postawi gdzieś na podstawce ze 2 beczki z fasolą.
I już ma logiczne, naturalne i "nie-steampunkowe" wytłumaczenie dla zasady LOT... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tylko koniecznie misiowi trzeba z greenstafu dorobić okulary lotnicze i pilotkę... :twisted:

Awatar użytkownika
Pysiek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: Pysiek »


Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

A to nie lepiej zrobić krasia na kucyku zasuwającym po tęczy i bombardującego bobkami z zadka wierzchowca?

Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Post autor: Filup »

Rakso_The_Slayer pisze:
Azurix pisze:
Takie inne podejście do Żyrosów. Dużo mnie Steampunkowe, a bardziej zbliżone do natury :)
Bardziej zbliżone do natury to są pieszczące wiewiórki elfy dendrofile...

(nosz kurna nie mogłem się powstrzymać...)
Spoko, Rakso to wytnie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Karlito pisze:Azurix czytam to co piszesz i nie mogę uwierzyć po prostu... ](*,) Krasnoludy na ORŁACH, czy DRAKEACH... nie no zaraz padnę na zawał #-o Sądzę że akurat z zastąpieniem tego modelu może być spory problem i raczej bym się skupił nad kupieniem oryginału.
Jak mówiłem, na razie nie zanosi się, abym miał mieć tą armię, dlatego to tylko sugestie takie. Sam gram HE, więc może stąd takie pomysły. Jednak to, że jest problem z zastąpieniem modelu GW, mówiłem w poprzednim poście i sugeruję kupować oryginały ;)

Generalnie, jeśli miałbym zbierać Kurduple, to stylizowałbym je w monochromatycznych barwach, jako objęte Klątwą Kamienia (próbowali czarować jak Elfy, ale im nie wyszło itd. itp. nvm). Wtedy zastąpienie Żyrokopterów za pomocą jakiegoś ożywionego runami, czy nawet magią z niechlubnej przeszłości, Gargulcem z zamontowanym Steam Gunem, byłoby spójne z całą armią imho. Aż tak zły pomysł na własną armię? :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Taki.... Elfi.

fekkk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: fekkk »

Azurix pisze:..jako objęte Klątwą Kamienia (próbowali czarować jak Elfy, ale im nie wyszło itd. itp. nvm).

za takie insynuacje powinniśmy wypisać Cię do Księgi Uraz :evil:

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

W ręce Imperialnych Enginerów wpadł projekt starych żyrosów. Obecnie trwają loty testowe prototypu :

https://www.youtube.com/watch?v=3RP_GDA3gqo

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

fekkk pisze:
Azurix pisze:..jako objęte Klątwą Kamienia (próbowali czarować jak Elfy, ale im nie wyszło itd. itp. nvm).

za takie insynuacje powinniśmy wypisać Cię do Księgi Uraz :evil:
Jako gracz Elfów Wysokiego Rodu z natury nie powinienem lubić Krasnoludów jako rasy. Byłoby to swego rodzaju "Poniżenie" dla nich w moich rękach wtedy, na co zasługują Kurduple jedne :twisted:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

wreszcie doszedł mi book.

przyznam, że podoba mi się zasada Slayersów.
Wystawiasz sobie 20tkę i wiesz że cokolwiek by przeciwnik nie zrobił (oprócz impactów) to dostanie od nich minimum 20 hitów z S:5 :)
Bo w walce ginie zawsze model w styku a jedynie ściąga się modele z tyłu dla uproszczenia, więc tylu ilu zabije przeciwnik to tylu dodatkowo mu odda :)
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Majbach
Warzywo
Posty: 11

Post autor: Majbach »

White Lion pisze: Wystawiasz sobie 20tkę i wiesz że cokolwiek by przeciwnik nie zrobił (oprócz impactów) to dostanie od nich minimum 20 hitów z S:5 :)
Taa... i oprócz strzelania... i oprócz magii...

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Majbach pisze:
White Lion pisze: Wystawiasz sobie 20tkę i wiesz że cokolwiek by przeciwnik nie zrobił (oprócz impactów) to dostanie od nich minimum 20 hitów z S:5 :)
Taa... i oprócz strzelania... i oprócz magii...
Na szczęście mogą wziąć MR3 na sztandarze i ze dwie tury być przy Master Rune of Grungni. :)

Awatar użytkownika
Pysiek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: Pysiek »

największym problemem slayerów jest to że są w specjalach :)

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Największym problemem slayersów jest to że są hammerersi i ironbreakerzy.

Majbach
Warzywo
Posty: 11

Post autor: Majbach »

Nie rozumiem tylko jakim problemem są Ironi... bo Hamsi wiadomo - potęga i nasz najlepszy special.

Ironi - IMO znowu kompletnie nie dają rady. Słabo biją, przeżywalność iluzoryczna.

Slayerzy mają przyzwoity wygar za rozsądne punkty przynajmniej. Dalej niezbyt opłacalni, ale czasem można zagrać.

Ironi ograniczeni są do herosa na Oath Stone i śmiem wątpić, czy to kombo będzie wystarczająco dobre. Przede wszystkim kosztują za dużo, o wiele za dużo punktów. Za 12 ze wszystkim można by ich brać. Szkoda, bo figurki zrobili przednie.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

A toś mnie zdziwil... :shock:

Majbach
Warzywo
Posty: 11

Post autor: Majbach »

Czemu? Jakie widzisz przewagi Ironów wobec konkurencji?

Ja ranking speciali ułożyłbym tak:
dobre speciale:
Hammeres - za ogólny wygar w walce
Cannon - było mocne i jest
Gyrocopter - relatywnie tania, szybka jednostka
Katapulta - słabsza niż była, ale ok

poniżej przeciętnej
Slayerzy - lepsi niż wcześniej, choć to wciąż nie to. Ward z bazy by się przydał. Wardancerzy mają...
Ironi - za drodzy w stosunku do tego co potrafią
Minerzy - w sumie nie wiem. Wymagają na pewno testów. Ale bez popychaczki to nie będzie to samo. I jeśli niczego nie przegapiłem to nie można dołączyć już do nich herosa.
Bolt Thrower - teraz wypada blado w porównaniu do reszty. Przede wszystkim za drogi.

ODPOWIEDZ