ETC 2014

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Re: ETC 2014

Post autor: Tutajec »

uwierz mi nie tylko Ty chcialbys zobaczyc tego booka
Obrazek

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Jankiel pisze:Do DE takie sobie ograniczenie.
Nie rozumiem limitu latających herosów do DE (czemu akurat tylko w DE - HE, WE, Imperium, Breta tż mogą wystawiać latających herosów, a tam obcięć nie ma). Limit był zrozumiały w starym booku, gdzie rzeczywiście było sporo sprzętu dla takich kolesi i można było złożyć kilku naprawdę fajnych killerów. Ale dzisiaj to imo martw ograniczenie. Harpie dobrze wycenione - tak dobrze, że ciężko dla nich znaleźć miejsce. Kolesie na pegazach raczej słabi, bo nie ma dla nich odpowiednich itemów. Już prędzej można by ograniczyć herosów na konikach, bo za niecałe 100 pts wchodzi koleś z 1+ save z fast cavalary (vanguard, ruch po flee). Ale skoro tego nie widzą, to już ich problem.

Natomiast zasady do WE bardzo fajne. Nie przegięte, ale fajne.
No, też mi się wydaje, że ograniczenia do DE to jakieś zombie z poprzedniej edycji. Chyba im się booka nie chciało czytać. Oczywiście zgodnie z przewidywaniami AR com wcześniej okraja army book niż go zrozumie, ale nie podejrzewałem ich o aż taką martwicę mózgu. Myślałem, że z miejsca udupią Warlocków i Dark ridersów, a tu proszę - boją się straszliwych DE pegazistów bez itemów i jakże przegiętych harpii.

Dwa że nie rozumiem, po co wydają comp, gdzie połowa armii jest "under construction".

Co do WE - przepisywanie kodeksów to jednak o krok za daleko. Zasady ETC w ten sposób będą się coraz bardziej rozwijać i nie dość, że jest dużo Army Booków, to jeszcze powstaną jakieś mutacje. Wolałbym, żeby nie szło to w tym kierunku. Majstrowanie przy punktach - ok. Jakieś specjalne przedmioty magiczne dla pokrzywdzonych - ostatecznie. Ale nie zmiany zasad.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Co do WE to z 2600 i takimi ograniczeniami bedzie to mocna armia w obu wariantach poligon strzelecki i CC

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

sYsek pisze:nie podoba mi sie generalnie ingerowanie w zasady. nagle ward dziala na magiczne a jednostki maja asf...
+1.
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Pożyjemy zobaczymy.

Przy ostatnich army bookach do HE i DE te zmiany w WE wydają się rozsądne, lecz zmienianie zasad z army booka jest niebezpiecznym precedensem. Zasady odbiegające zbytnio od oryginalnego warhammera mogą zniechęcić pewne grono osób do przychodzenia na turnieje (bo ciężko się połapać nowemu w tych etc compach).
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Dlaczego zmiany w podręcznikach do HE i DE mają jednocześnie wprowadzać zmiany w podręczniku do WE?
WE mają aktualny podręcznik i on powinien być wykładnią zasad - i odnośnikiem do ograniczeń dla armii.
Dlatego bardzo nie podobają mi się takie pomysły.
Wyjdzie nowy podręcznik do WE - dostaną ASF, dostęp do wszystkich lorów - spoko.
Dopóki nie ma nowego booka każdą taką ingerencję uważam za bezpodstawną i niezgodną z duchem zasad.


Ale cóż, nie odemnie to zależy ;)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Barbarossa pisze: Dwa że nie rozumiem, po co wydają comp, gdzie połowa armii jest "under construction".

Co do WE - przepisywanie kodeksów to jednak o krok za daleko. Zasady ETC w ten sposób będą się coraz bardziej rozwijać i nie dość, że jest dużo Army Booków, to jeszcze powstaną jakieś mutacje. Wolałbym, żeby nie szło to w tym kierunku. Majstrowanie przy punktach - ok. Jakieś specjalne przedmioty magiczne dla pokrzywdzonych - ostatecznie. Ale nie zmiany zasad.

Przede wszystkim nie wydali compa. To jest pakiet zasad WiP z otwartego subofrum ETC Comitee, czyli ich Workshopu.
Po prostu zaczęli pewne rzeczy zbierać w całość, żeby nabierały kształtu.

Tak czy inaczej - dziwny ten draft. Czasem pomysły są rewolucyjne (w pozytywnym sensie), jak boost TK przy użyciu spec herosów.
Czasem dramatycznie złe - jak zmiany zasad całej armii w WE.
Niestety wciąż mało tam argumentacji i raczej przebijanie się na propozycje bez ich wyjaśnienia i teksty w stylu "Nie ważne co zrobimy, Skaveny są przegięte" i zaraz potem pomysł cięcia dosłownie wszystkiego, nawet Plague Catapulty.
Jest parę zabawnych potencjalnych przeoczeń, jak Ogry, które być może da się wystawić na full strzelaniu i z Dyscypliną, ale bez Mournfangów (choć zaraz potem pojawia się koncept ograniczenia oddziałów Ogrów do 6 modeli :shock: ).

Tak czy inaczej - El Peludo, może pora się zacząć wypowiadać? Jest odpowiedni do tego temat.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

IMO pegaziści DE są rewelacyjni. Nie do przycinania, bo to nie jest już POK, albo 3+ ward z rerolem pał, ale panowie zwróćcie uwagę jakie możliwości daje teraz wyciąganie 1+ save na pegazie (bez bardingu) bez udziału magic itemów.
Tak czy siak ograniczanie takich panów to bezsens.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Post autor: Królik »

Ograniczenia HE: fajnie że dali wybór książka albo szmata. Niech będzie też ograniczenie deatha. Furion się cieszy :wink: Ale wybór między fastem/bolcami/orłami troche zawęża grywalne zestawienia, które wcale nie są jakoś specjalnie gięte.

Ograniczenia DE imo genialne :wink:

Awatar użytkownika
Niedziel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 182

Post autor: Niedziel »

Do kiedy musi powstać nowa wersja compa?
Prawdziwy Legionista nie ma kaca...

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Niedziel pisze:Do kiedy musi powstać nowa wersja compa?
Do maja - czerwca.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Będę wrzucał całe info do 1. posta. Tak jak to robił Kacper w zeszłym roku. O ile pojawią się informacje takie jak terminy kolejnych draftów to też tam zawisną.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Królik pisze:Ograniczenia DE imo genialne :wink:
niezaleznie od tego czy tam sie jeszcze pojawi to max 10 modeli warlockow?
Czasem pomysły są rewolucyjne (w pozytywnym sensie), jak boost TK przy użyciu spec herosów.
Moim zdaniem tk takie jak oni proponuja beda az za mocne.
Ostatnio zmieniony 21 paź 2013, o 09:07 przez Shino, łącznie zmieniany 1 raz.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Nie ma jeszcze 80% compa, a już jest lepszy od PKSu. :D Mam nadzieję, że wydadzą pełnego drafta jeszcze pod koniec listopada.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

To jest przegiecie w druga strone, ktore zarzucil irlandczyk o moim zdaniu najmniejszym posluchu. Nikt inny nie chcial tego ciac az tak radykalnie.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Post autor: Królik »

Pictures or didn't happen :mrgreen: Trzeba być dobrej mysli. ARcom to światli ludzie i liczę na ich zdroworozsądkowe podejście: skoro już ograniczyli przegięte pegazy i jeszcze bardziej gięte harpie, nie ma już sensu bardziej pastwić się nad tym kadłubkiem, który pozostał :wink:

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Wesoła ekipka tam się dobrała, przynajmniej będzie zabawnie.
Wszyscy i tak gramy na te same zasady, a coraz więcej w tej grze zależy od kości, często jeden rzut przesądza o wyniku.

Mi osobiście trochę się przejadło to co było przez 2 lata (może za dużo grałem), więc z niecierpliwością czekam na rozwój zdarzeń :wink:



Tak, wiem że potną mi bestie :wink:



P.S. Fajnie, że to forum jest w tym roku od początku otwarte. Dzięki temu, nie mając tam przedstawiciela, możemy wiedzieć co się dzieje i kto co proponuję.
Kandydatom na przyszłego członka AR COM proponuję robić jakieś notatki, screeny, które za rok mogłyby posłużyć w "kampanii wyborczej".
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Shino pisze:
Czasem pomysły są rewolucyjne (w pozytywnym sensie), jak boost TK przy użyciu spec herosów.
Moim zdaniem tk takie jak oni proponuja beda az za mocne.
Nie zrozumiałeś - nie chodzi o moc armii w wyniku tych zmian czy o szczegółową egzekucję dla danej frakcji, bo ciężko to na tym etapie ocenić w jakimś sensownym kontekście (choć niektórzy mędrcy już na poziomie 20% wiedzą, że zasady są aż tak świetne :roll:).
Chodzi mi o pewną zmianę w myśleniu - fakt, że w ogóle taki pomysł, jak spec-herosi, się pojawił i został przez nich przyjęty.

To jest rewolucyjne.

Lidder pisze:Będę wrzucał całe info do 1. posta. Tak jak to robił Kacper w zeszłym roku. O ile pojawią się informacje takie jak terminy kolejnych draftów to też tam zawisną.
Trochę szkoda Twojej pracy, bo każdy sobie przecież może tam samemu zajrzeć - wystarczy się na TWF zarejestrować.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Nie każdy czyta TWF codziennie, a na BP wejdziesz z przyzwyczajenia jak Ci żona marudzi ;) To żadna praca, tylko przeklejenie. Poza tym uczestniczę trochę w dyskusji (pojęcie o batlu mam małe, ale widzę anomalie ;) )

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Lidder, updatuj! Dzięki z góry.

Jacek, zablokuj sobie posty Liddera jak Ci przeszkadza, że czas marnuje na ułatwianie życia innym :wink:

ODPOWIEDZ