Disciples 2

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Morok

Disciples 2

Post autor: Morok »

ta gra to moja ♥ bo Heroes 3 jakoś mi się mniej podobał...

i mam takie pytanko odpaliłem na lapku i niestety ekran jest mały i mnie wkurza i pytanie mam czy znacie patent jak rozciągnąć na pełen ekran?

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Odgrzeję temacik
Disciples 2 było super pod względem klimatu. Połączenie RPGa z herosami, a przy tym oryginalny sposób zajmowania terytorium - poprzez wbicie flagii - taki bardziej wizualny.
Gra podobała mi sięze względy na swój mroczny charakter, który w porównaniu do cukierkowych herosów był bardziej wciągający.
Ostatnio przeszedłem trzecią część. Pomimo że gra się zmieniła (mama bitwy i sposób rozgrywki) o tyle mapa strategiczna i zasady pozostały te same.
Niestety nie potrafię Ci pomóc w kwestii dostosowania ekranu.

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

spróbuj alt+enter, powinno zmaksymalizowac okno, u mnie działa w większości gier

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

podepnę się! właśnie gram teraz w tą grę :) a umarlaki są uber z tymi swoimi eterykami, dać nosferatu w tył i pomału go rozwijać by mocno bił tak by magów niszczyć zanim uderzą i większość bitew wygrywamy!

swoją drogą mistrz gildii i te umiejętności złodziei rządzą 8)

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Ja grałem w kampanię i czasem z kumplami - głównie demonami.
Ustawka - bohater kusznik + 2 gargulce, a w końcowych levelach jakiś berserker miażdżyło dupę :).
Duży ruch, lot, ubicie wrogich strzelców, a potem to już przyjemność...

Awatar użytkownika
Pieta
Chuck Norris
Posty: 493
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pieta »

Dużo ruchu to Górskie Klany miały z czarów, nawet po kilka razy można im odnawiać.
I nie zapomnę swojego pierwszego zetknięcia z wilkołakami. Myślałem, że wciągnę je nosem, a nie mając żadnej magicznej broni, było zgoła odmiennie.
Klimat był mega, ale teraz rozdzielczość 800x600 nie robi wrażenia, a chyba nie da się ustawić lepszej.

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

da się. tylko wtedy już pracuje w oknie gierka, a nie na całym ekranie :)

fajny kmin był też z imperium i leczącymi...można było wykręcić solidne pierdzielnięcie i praktycznie z większości starć wychodziło się bez strat.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Elfami też dało się takie numery kręcić by z bitwy wyjśc w lepszym stanie niż jak się zaczynało :) .

Choć i tak najlepsze są umarlaki - za klimat ( choć arcy-wampiry/lisze, wilkołaki i widmowi wojownicy z pewnością nie przeszkadzają.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Ja grając właśnie w Disciples doszedłem do takiego stwierdzenia, że troszkę w warhammerze demony są ciupeńkie :)
Tzn zawsze grałem w disciples "dużymi" modelami :).
Jak krasnoludami - to próbowałem iść w tych lodowych olbrzymów - bo niesamowite spustoszenie robili. Do tego chodziłem sobie ze strzelcem bohaterem :).
Naturalnie mówię o kampanii, gdzie bohater mógł osiągnąć ogromną siłę przebicia...

Offtop - Disciples 3
Mam tą grę i przeszedłem kampanię umarłych. Sporo biegania, walka jest inna, ale dali ogromne uproszenie - wilkołaka 17 levelowego...
W disciples 3 gra się dlatego inaczej, gdyż ma się planszę podobną jak w herosach. Jednakże kiedy ludkowie się zetkną heksami to mają coś takiego jak hmm "osłona" która powoduje, że jak próbują odejść z sąsiadującego heksa wtedy następuje darmowe uderzenie. Trochę to bezsensu, ale to taki ukłon w stosunku do wojowników którzy muszą przejść w 2 rundy pole bitwy by uderzyć łucznika.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Disciples 3 wydaje mi się być najbardziej niezbalansowaną i zabugowaną grą w historii. :P

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

dlatego w D3 większość wojowników zaczyna jako pierwsza by byli turę mniej w CC

uważam ten atak dodatkowy za ciekawy bonus, bo trzeba uważać i nie warto iść na pałę do przodu

lubię D3 ale z drugiej strony nie ma klimatu tej nieco nie doskonałej drużyny z D2 bo możesz właściwie wystawiać tylko wielkie modele a wcześniej nie było takiej możliwości, max 2 duże heros i ktoś jeszcze

do tego można teraz iść prosto do casterów / randzerów, a w D2 nie można było tak łatwo atakować tyły

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

nie wiem czy wiecie,że jest złota edycja Disciples 2 w której jest rozszerzenie 4 ras

osobiście przeszedłem całą undead-ami i ludźmi - mistrz złodziei to najlepsza profesja jak dla mnie w tej grze

Assur
Oszukista
Posty: 781

Post autor: Assur »

jest też i dodatek do D2 z 5tą rasą - elfami.

Fajna gra generalnie, ukończyłem co się dało Ludźmi, Demonami i Trupami. W multi też się fajnie grało, porównywalnie z HoMM3.

D3 wydało mi się takim odcinaniem kuponów od sukcesu poprzedniej gry - bodajże tylko 3 grywane rasy w podstawce... Dlatego tą sobie odpuściłem.

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

dodatek dla Elfów to Powrót Magellana - jak dobrze pamiętam

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

w D2 max ras było 5

w D3 max 4 w dodatku umarlaki przybywali

w każdej z gier, przechodziłem legionem jak i ludźmi

żal dupę ściska bo zamiast gra i świat się rozwijać, to po mimo tej całej super grafiki i ciekawych umsów ( elfy w D3 dało się grać już na pewnym poziomie tak by zaden CC nie doszedł do skutku ) i hexowych planszy, jakoś miałem wrażenie że się jakoś cofnęła

3 razy to mało tym bardziej że mieli już wzór 5, nie chodzi by było ich więcej ale mogli po prostu nad nimi popracować i wypuścić wszystkich na raz

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Za jakiś czas może podejmą pracę nad jakimś dodatkiem, ale sądzę, że powinni raczej myśleć nad "czwóreczką".
Sławol to był powrót Galeana :) czy jakoś tak.

Awatar użytkownika
Pieta
Chuck Norris
Posty: 493
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pieta »

Ruscy powinni oddać to z powrotem Kanadyjczykom bo zabijają Disciples.

Walka w D2 była świetna. Bez fazy ruchu, max 6 modeli, szybsza, prosta i oryginalna. Dodawała tego smaczku i klimatu bo specjalne zdolności pojedynczych postaci bywały bardziej kluczowe.
D3 to już przeciętna turówka z wcale nie tak ładną grafiką. Po co pchać wszędzie widok 3d w strategii turowej, której urok poprzedniczki polegał na pięknym projektom 2d?
Oprócz powrotu do starej walki, chętnie bym też zobaczył uproszczoną formę poruszania się po mapie świata - jakieś area control np.

Morok

Post autor: Morok »

No czy ta muzyka nie powala :)
http://www.youtube.com/watch?v=X9VF3vZVFWg

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

szybkie wspomnienia gry demonami :twisted: :twisted: :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=8CMuU_ceytw

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Najzajebistrze były grafiki tych postaci... Wszystko w mega ornamentowanych zbrojach i z super klimatem. ACh Ci Anty palladyni :)
Obrazek

ODPOWIEDZ