Nowe Kraśki 8ed

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Re: Nowe Kraśki 8ed

Post autor: PiotrB »

To nie jest jasne - book mówi wyraźnie że każda kolejna runa powoduje nakładanie efektu - zanim ktoś się wypowie niech to uważnie przeczyta White Lion . Nie ma tam ani słowa o tym że musi to być na jednym i tym samym itemie. Ja myślę musi to przejść przez LS i tyle... żałuje że to pytanie tu zadałem .....
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

mamy wording:
"any foes charging a unit including standard bearing a rune of slowness..."
"a second rune of slowness..."
"a third rune of slowness..."

nie chodzi o jednostkę tylko o sztandar z runą/podwójną runą/potrójną runą.
nie ma tu ani słowa o tym, że runy z różnych sztandarów się kumulują.
co prawda nie ma też ani słowa o tym że się nie kumulują.

Ale naprawdę logiczną interpretacją powyższego zapisu jest pozwolenie na kumulowanie się run z dwóch sztandarów w jednostce ?
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

powiedziałeś dokładnie to samo co ja - opanuj się już :) Logikę zostaw w spokoju jak chodzi o WFB....
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

pomijajac fakt, ze trzeba byc idiota by za dwie pierwszo poziomowe runy, na roznych sztandarach, zaplacic 70 punktow w momencie gdy jedna drugo poziomowa runa kosztuje 50 punktow, to:
polecam punkt 5 w tabelce na s.59

moze nie jest jednoznacznie napisane jednak te same runy na roznych herosach nie beda sie kumulowaly.

jesli zas chcecie sie upierac przy swoim stwierdzeniu to dla mnie lepiej. wrzuce sobie na 3 herosow pierwszo poziomowe rune of fury i na kazdym bede mial +1A, frenzy, i dodatkowe ataki za hity warte - za jedyne 75 punktow, rozlokowane w roznych herosach, zamiast 100 punktow na jednym :D
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Tam nic takiego nie pisze - a różnica jest zasadnicza - bo R.of Slowness x3 kosztuje 80 pkt więc możesz go dać tylko na bsb. A jest wiele innych run na sztandar dla niego które są fajne. W układzie kiedy można by dać 2xR.od Slowness na odział i jedną na bsb - to dla kraśków było by to bardzo ważne - bo Bsb mógł by do tego wziąć jakiś Master Run który mocno wpływa na grę...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shin Ryu
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Piła

Post autor: Shin Ryu »

Flame Cannon

Jeśli dobrze doczytałem działa w dwojaki sposób:
"normalny" jak miotacz płomieni (np u skavenów) czyli artyleryjka + płomień
"super charched" czyli 12" + artyleryjka + płomień

Zasady są tak jakoś dziwnie napisane, od drugiego akapitu od tabelki (ahh ten angielski). Może ktoś to sprecyzować?
GOLD and GLORY - DOGS of WAR
Galeryjka Figurek
Shin Ryu Minis Blog

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Shin Ryu pisze:Flame Cannon

Jeśli dobrze doczytałem działa w dwojaki sposób:
"normalny" jak miotacz płomieni (np u skavenów) czyli artyleryjka + płomień
"super charched" czyli 12" + artyleryjka + płomień

Zasady są tak jakoś dziwnie napisane, od drugiego akapitu od tabelki (ahh ten angielski). Może ktoś to sprecyzować?
Tak.

tak, dobrze doczytałeś
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

mam pytanko czy cos się zmieniło w zasadach dzierżycieli tarczy czy tylko podnieśli koszt.
czy każdy z nich ma 2 ataki??
Czy kowadło podnosi o 2 żyw mistrza run czy tylko daje mu +2 ataki od strażników kowadła i ile run moge uderzyć w fazie magii

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

kanti pisze:mam pytanko czy cos się zmieniło w zasadach dzierżycieli tarczy czy tylko podnieśli koszt.
czy każdy z nich ma 2 ataki??
Czy kowadło podnosi o 2 żyw mistrza run czy tylko daje mu +2 ataki od strażników kowadła i ile run moge uderzyć w fazie magii
kazdy dzierzyciel tarczy ma po jednym ataku. w sumie, razem maja 2 ataki.
zmienilo sie to, ze teraz daja +2AS i +2W.
kowadlo tez dodaje +2W kowalowi. do tego kazdy straznik kowadla ma swoje statsy na ktorych uderza (tak jak dzierzyciele tarczy/tronu). w stosunku do poprzedniej edycji zmienilo sie to, ze teraz jak wbijesz dwie rany to nie sciagasz straznikow.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

Chempioni Irondraków mogą być wyposażeni w granaty, które strzelają tak jak katapulta z zasięgiem 2-8''.
Ta broń może normalnie robić S&S.

Jednak zazwyczaj szarżującego nie przesuwa się na zasięg strzelania tylko przyjmuje że jest na maksymalnym zasięgu do S&S.

Jak przeciwnik szarżuje na Irondraków powiedzmy z 15 cala i dostaje reakcję S&S i leci granat to jak go powinniśmy kłaść ?
kładę na 15 calu nad szarżującym oddziałem i stamtąd scatteruję ?
czy przesuwam oddział na 8 cal (maksymalny zasięg granatu) i dopiero kładę template ?

trochę głupie bo do tej pory raczej templatkami nie można było robić S&S.
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Według mnie w takiej sytuacji tamplate kładziesz 15 cali przed unitem ,tak że jej środek styka sie z krawędzia modelu wroga w pierwszym szeregu
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
TomashWwl
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: BeefTown / WaWa

Post autor: TomashWwl »

Dokładnie, przy S&S tez nie przesuwasz unitu by dojechał na zasięg broni tylko rozpatrujesz to wirtualnie. A template polozylbym na skraju szarzujacego unitu
Remo pisze: Ja bym tabelkę miscasta też usunął bo czasem komuś Wampira wsysnie i jest to smutne i niesprawiedliwe i w ogóle brak balansu... :roll:

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

fajnie :)
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »

to teraz gyrocopter moze robic s&s? a jak to sie rozpatruje? gdzie kłade template jak oddzial jest np na 15" ode mnie?

Awatar użytkownika
TomashWwl
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: BeefTown / WaWa

Post autor: TomashWwl »

Podbijam bo tez mnie nurtuje kwestia S&S Gyro ze steamgunem
Remo pisze: Ja bym tabelkę miscasta też usunął bo czasem komuś Wampira wsysnie i jest to smutne i niesprawiedliwe i w ogóle brak balansu... :roll:

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

jeżeli przyjmiemy poprzednią odpowiedź do S&S granatów u Draków to wypadało by chyba położyć template nad oddziałem 15 cali od żyrka ?

ew. przyjąć, że template kładziemy gdy przeciwnik wejdzie w maksymalny zasięg broni, a zasięg ziania wynosi 0 więc przyjąć że oddział stoi przy żyrku i w ten sposób dołożyć template ?
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Można też wziąć pod uwagę rozpatrzenie jako ziania do CC.
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

s&s wykonujemy w momencie zadeklarowania szarzy. jednak przyjmuje sie, ze przeciwnik jest w zasiegu broni, ktora wykonuje strzal jesli by nie byl.

w wypadku granatow oznacza to, ze przeciwnik jest w zasiegu bornii mozna polozyc na nim templatke i ja zescatterowac (przed ruszeniem oddizalu wroga).

w wypadku lezki kladziemy ja przed oddzialem i to co obejmiemy to jest objete s&s.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Czyli, jeżeli szarża jest z ponad 12" to nikt nie dostaje, tak?

I od razu, czy możan ją położyć w taki sposób, żeby oberwała inna jednoistka nie deklarująca szarży na żyrka?

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

No tak, ale w którym miejscu na oddziale można położyć wzornik 3" (na pierwszym modelu? w dowolnym miejscu oddziału?) i jak kładziemy łezkę (ile modeli może objąć? maksymalną ilość? (w sensie - strzelamy, kiedy oddział szarżujący jest w optymalnej dla Krasnoludów odległości, czy w inaczej określonym momencie?))

ODPOWIEDZ