Rozpiski *8ED

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Re: Rozpiski *8ED

Post autor: Opos »

Me_gusta pisze:Jedną dziewice chyba możesz wyrzucić, bo jak wstawisz do nich maga na koniku to i tak będzie +1 do casta (tak mi się wydaje :P )
Owszem, zgadza się, ale już tak mam, że lubię ustawienie 6x2, dłużej mam bonus do casta i więcej strzelania :wink:
Bercik pisze:A gdzie HoDa ? :?
W domu, w szafie została, pkt brakło :lol2: Nawet nie wiem, ile kosztuje, bodajże 30 pkt, ale pewności nie mam :wink:
AndreFW, ten lord z ss to raczej pod combat IMO, chyba nie chcesz pchać siostuń do walki? ;)
Let the River of Blood flow...

AndreFW
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: AndreFW »

Może wyszarżowac z oddziału bedąc w dobrej pozycji, ewentualnie idzie do wildów/gladów

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

AndreFW pisze:Jest imo w miare spoko strzelanie. Flamingi do zdejmowania regenek, waye na cięższe rzeczy, poisony na maszyny i hoda. Mocna magia - death do nabijania pkt i obniżania T&S ewentualnie, beast do boostowania i sisterki. Lord w opcji all in. W combacie 2 razy Wildzi. Ogólnie spróbuje pograc takim wagonem sisterek z czarką i Lordem ewentualnie, bo mając Moonstone przy dobrym rozstawieniu terenów + uwzględniając mój lasek dodatkowy, można się bardzo fajnie ustawić, żeby np. słonko walnąć. Dodatkowo oddział ma warda 2+ od magii więc boli mnie tylko strzelanie, które można zazwyczaj zniwelować w dużym stopniu jako fast.
Czym będziesz zabijał ? Bo nie wykorzystałeś największego potencjału WE....łuków, masz ich zdecydowanie za mało :(
Taka 17 nic nie osłabi zanim przeciwnik dojedzie. 2x7 Wayów + 17 łuków to malutko, Glade Riders mają ambush i mogą Ci nie wyskoczyć w kluczowym momencie a chyba chcesz przeciwnika mocno ostrzelać zanim wskoczysz tam Wildami ?

Lord Glass Cannon spoko :D

Ogólnie WE stały się teraz armią typowym GLASS CANNON :mrgreen: :mrgreen:, potrafią jebnąć ale jak Cię coś dorwie to pograne :P
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

AndreFW pisze:Może wyszarżowac z oddziału bedąc w dobrej pozycji, ewentualnie idzie do wildów/gladów
Hmm, no tak, o tym nie pomyślałem ](*,) :lol2:
Let the River of Blood flow...

AndreFW
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: AndreFW »

Pkt można nabijać magią/strzelaniem w drogie cele wayami, a mająć całą mobilną armię poza 1 oddziałem łuczników, biję się wtedy kiedy mi sie to podoba. Klocek z bohaterami przy wardzie 2+ nie powinnien za bardzo bac sie magii. Generał z czarem -3 do Ld lub +3A +3S staje się niesamowitym rzeźnikiem do zdejmowania innych bohaterów. Gram podobną liczbą strzelania i na śmietniku w DE i jedyna różnica jest taka że tam lecę na smoku a tu mam lepszą magię. Łucznicy są imo drodzy. Ich głownym celem jest zdjąć regenkę/niszczyć śmiecie. Jeśli nie można dublowac strzałek, to nie widze powodu dawania -3 As bo mam już 2 oddziały wayow. Poisony i 2x strzał też mam wykorzystany. Flamingi mam ze sztandaru więc nie warto się bawić w specjalne płonące strzałki. Po prostu nie przekonuje mnie wsadzanie kolejnych drogich łuczników z 1 strzałem i S3.

ślivek
Kretozord
Posty: 1660

Post autor: ślivek »

AndreFW - zamień miejscami dispell scroll i sceptre of stability. Lepiej aby dispellował mag o wyższym poziomie raczej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Ja bym mimo wszystko, aż tak w tych wildów nie wierzył. Masz teraz tylko 2 oddziały do walki które płyną od byle strzelania aż miło.
Pewnie jeśli dobrze je schowasz to wbijają, gwałcą, palą i wychodzą drugą stroną no ale jak padnie ze strzelania chociaż 3/4 to już oddział nic nie zrobi. Szczególnie, że nie masz domeny życia, wiec nawet nie wskrzesisz nic.

Może jestem dziwny, ale u mnie przynajmniej jedna 3 treekinów też się znajdzie w rozpiskach ;)
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

AndreFW
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: AndreFW »

zamień miejscami dispell scroll i sceptre of stability. Lepiej aby dispellował mag o wyższym poziomie raczej.
racja

Ogólnie zastanawiam się nad tym, czy na lordzie jednak nie dać triskters sharda, żeby był totalnie glass canonem. Napewno spróbóje też zagrać na smoku z moonstonem :mrgreen:

Co do rozpy, pożyjemy zobaczymy, na razie zagrałem 1 grę prawie identyczną i była macha, ale słaby gracz. Możliwe, że macie rację co do swoich uwag ale na razie będę próbował grać bez piechoty, a łuki w corach są serio imo za drogie, jeśli nie można dublować strzałek.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Kudłaty i lohost napisali, że można dublować strzałki, shino twierdzi odwrotnie.

Ogólnie ja póki nie wyjdzie FAQ twierdzę, że można dublować strzałki, gdyby było odwrotnie byłby zapisek
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

ja to widzę tak:

1 Spellweaver @ 290.0 Pts
General; Lore of Beasts; Magic Level 4
Dispel Scroll [25.0]
Moonstone of the Hidden Ways [40.0]

1 Glade Captain @ 150.0 Pts
Light Armour; Battle Standard
Bow of Loren [20.0]
Hail of Doom Arrow [30.0]

1 Waystalker @ 95.0 Pts
Dragonbane Gem [5.0]

1 Waystalker @ 90.0 Pts

1 Waystalker @ 90.0 Pts

18 Glade Guard @ 305.0 Pts
Standard; Musician; Arrows: Hagbane Tips
Standard of Discipline [15.0]

18 Glade Guard @ 308.0 Pts
Standard; Musician; Arrows: Starfire Shafts

5 Sisters of the Thorn @ 130.0 Pts

5 Sisters of the Thorn @ 130.0 Pts

7 Wild Riders @ 196.0 Pts
Frenzy; Light Armour; Shield

7 Wild Riders @ 196.0 Pts
Frenzy; Light Armour; Shield

1 Great Eagle @ 50.0 Pts

1 Great Eagle @ 50.0 Pts

8 Waywatchers @ 160.0 Pts

8 Waywatchers @ 160.0 Pts


Models in Army: 76


Total Army Cost: 2400.0
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Kudłaty i lohost napisali, że można dublować strzałki, shino twierdzi odwrotnie.
Ciekawe. Jak rozmawialem z lohostem to dowiedzialem sie, ze go tylko zapytlai o to czy mozna miec kikla roznych strzalek na modelu a on nie widzial problemu wynikajacego z opisu strzal...

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

PiotrB pisze:ja to widzę tak:
1 Glade Captain @ 150.0 Pts
Light Armour; Battle Standard
Bow of Loren [20.0]
Hail of Doom Arrow [30.0]

1 Waystalker @ 95.0 Pts
Dragonbane Gem [5.0]
Piotrze wyjaśnij mi jaki to ma cel/sens ?
Bo jak dla mnie to 25 pkt wydanych w błoto.

Sama rozpiska spoko, niewiele się różni od mojej ale dalej nie kumam po co te 25pkt straciłeś na te bewzwartościowe przedmioty skoro mogłeś wydać na 2 łuczników!

Rozumiesz ? DWÓCH ŁUCZNIKÓW :twisted:
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Ale ty teraz trolujesz czy poważnie pytasz? :)...

Z hody strzelisz tylko raz a postem będziesz strzelał 4 strzałami z bsb... a ward na ogień jest must have dla każdej armii - zostało mi 5 pktów to dałem -
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3697
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Jako, że czas coś powoli klecić na nowy book to wrzucam coś od siebie:

Unnamed2400 Pts - Wood Elves Army

1 Treeman Ancient @ 310.0 Pts
General; Magic Level 2; Strangleroots ; Lore of Life

1 Spellweaver @ 265.0 Pts
Lore of High Magic; Magic Level 4; Miscast Table
Moonstone of the Hidden Ways [40.0]

1 Branchwraith @ 75.0 Pts

13+1 Glade Guard @ 240.0 Pts
Standard; Musician; Arrows: Hagbane Tips

1 Spellsinger @ 145.0 Pts
Lore of Life; Magic Level 2
Dispel Scroll [25.0]

1 Glade Captain @ 157.0 Pts
Great Weapon; Battle Standard; Arrows: Hagbane Tips
Hail of Doom Arrow [30.0]
Gambler's Armour [20.0]

6 Glade Riders @ 152.0 Pts
Standard; Musician; Arrows: Trueflight Arrows

15+1 Glade Guard @ 292.0 Pts
Musician; Arrows: Arcane Bodkins

5 Wild Riders @ 160.0 Pts
Frenzy; Light Armour; Shield; Standard; Musician

5 Wild Riders @ 160.0 Pts
Frenzy; Light Armour; Shield; Standard; Musician

1 Great Eagle @ 50.0 Pts

1 Great Eagle @ 50.0 Pts

6 Waywatchers @ 120.0 Pts
2ndWeapon

8 Wardancers @ 130.0 Pts
2ndWeapon; Musician

5 Wardancers @ 85.0 Pts
2ndWeapon; Musician

Models in Army: 63
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

Wszystko spoko, podoba mi się pomysł kilku magów z Life. Wkurza mnie jedynie że Ancient ma WS4, BS4 i A3. Serio wkurza mnie to :P

Awatar użytkownika
Czopek
Masakrator
Posty: 2695

Post autor: Czopek »

Me_gusta pisze:... Wkurza mnie jedynie że Ancient ma WS4, BS4 i A3. Serio wkurza mnie to :P
Stary jest, sztywny :wink:
http://czopekblog.blogspot.com/
Kordelas pisze: Fluff nie wybacza.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

PiotrB pisze:ja to widzę tak:
1 Glade Captain @ 150.0 Pts
Light Armour; Battle Standard
Bow of Loren [20.0]
Hail of Doom Arrow [30.0]
Mam pytanie a propos takiego złożenia - czy Bow of Loren nie zastępuje zwykłego łuku Asrai ? Jeśli tak, to nie ma czym wystrzelić HODy bo Bow of Loren na to nie pozwala...:) Jeśli się mylę, to proszę o korektę :)

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3697
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Azgaroth pisze:
PiotrB pisze:ja to widzę tak:
1 Glade Captain @ 150.0 Pts
Light Armour; Battle Standard
Bow of Loren [20.0]
Hail of Doom Arrow [30.0]
Mam pytanie a propos takiego złożenia - czy Bow of Loren nie zastępuje zwykłego łuku Asrai ? Jeśli tak, to nie ma czym wystrzelić HODy bo Bow of Loren na to nie pozwala...:) Jeśli się mylę, to proszę o korektę :)
BoL zastępuje Asrai Longbow niestety.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Azgaroth pisze:
PiotrB pisze:ja to widzę tak:
1 Glade Captain @ 150.0 Pts
Light Armour; Battle Standard
Bow of Loren [20.0]
Hail of Doom Arrow [30.0]
Mam pytanie a propos takiego złożenia - czy Bow of Loren nie zastępuje zwykłego łuku Asrai ? Jeśli tak, to nie ma czym wystrzelić HODy bo Bow of Loren na to nie pozwala...:) Jeśli się mylę, to proszę o korektę :)

yy? a skąd ten wniosek? Cięciwa jest inna czy rozmiar łuku nie ten ?:)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

PiotrB pisze: yy? a skąd ten wniosek? Cięciwa jest inna czy rozmiar łuku nie ten ?:)
Wg opisu Bow of Loren nie pozwala na wystrzelenie enchanted arrows a Hail of Doom arrows nimi są :)

ODPOWIEDZ