Nie płakałem po battlowym forge world.

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Nie płakałem po battlowym forge world.

Post autor: gervaz »

Na warseerze trwa dyskusja nt wycofania się Forge Worldu z robienia rzeczy do fantasy battle:

http://www.warseer.com/forums/showthrea ... rge-models

Tymczasem na border princes cicho na ten temat. Milczenie to obrazuje, jak (nie)ważną rzeczą była dla polskiego środowiska działalność tego działu.
Jak dla mnie (polskiego fana) FW mocno pomogło sobie w tej porażce. Dali absurdalnie drogie modele (mój ulubiony przykład to mamut za 1600 zł). Do tego do zamówienia w trudny do ogarnięcia sposób - z kosztem wysyłki zależnym od ceny kupionych rzeczy - praktyka totalnie odmienna od rozwiązań w większości sklepów internetowych. Jakby tego było mało - trudność w użyciu tych figurek w grze. Mogliby dać zasady na stronie do ściągnięcia - no ale mieli lepszy pomysł na biznes, sprzedawać przez swój sklep absurdalnie drogie podręczniki.
Wyszli na tym jak wyszli - ciekawe, czy z tego błędu wyciągną naukę?

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Jak patrzę na zagraniczne strony to jednak te modele się u nich pojawiają. To, że dla środowiska w Polsce drogie nie oznacza, że dla wszystkich.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Modele mają super, ceny niestety powalają. Zgadzam się, że zasady powinny być ogólnie dostępne.

Mam nadzieję jednak, że do chadecji będą coś jeszcze wydawać.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Szkoda, ale ceny mieli niestety zaporowe.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Drogo bo drogo, ale zawsze mieli jakąś alternatywę dla GW. IMO każdy producent alternatywnych modeli, który pada to zła wiadomość dla światka WFB.

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

dzikki pisze:Jak patrzę na zagraniczne strony to jednak te modele się u nich pojawiają. To, że dla środowiska w Polsce drogie nie oznacza, że dla wszystkich.
Przecież nie zaprzestali wypuszczania nowości ze względu na brak popytu w Polsce - tylko na całym świecie.

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Gervaz patrząc na producentów i im podobnych w realiach figurkowych nie potrafię powiedzieć, czym się kierują w swoim postępowaniu.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Teraz, kiedy pojawił się na rynku Creature Caster, po Forge Worldzie nikt z battlowców nie zapłacze, bo i nie ma po czym. CC robi ładniejsze modele i ma niższe ceny.

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

gervaz pisze:
dzikki pisze:Jak patrzę na zagraniczne strony to jednak te modele się u nich pojawiają. To, że dla środowiska w Polsce drogie nie oznacza, że dla wszystkich.
Przecież nie zaprzestali wypuszczania nowości ze względu na brak popytu w Polsce - tylko na całym świecie.
Określiłbym to inaczej - zaprzestali wypuszczania nowości ze względu na mały/mniejszy popyt na WFB w ogóle. Vide to zestawienie: http://www.belloflostsouls.net/2014/03/ ... s-are.html
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Naviedzony pisze:Teraz, kiedy pojawił się na rynku Creature Caster, po Forge Worldzie nikt z battlowców nie zapłacze, bo i nie ma po czym. CC robi ładniejsze modele i ma niższe ceny.
Dokładnie, robią ładniejsze, dokładniejsze i tańsze modele. Na tą chwilę minus taki, że jeszcze nie mają takiej gamy jak fw, ale liczę, że z czasem się poprawi :)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Dopiero rozkręcają interes. Jeszcze nawet nie skończył się ich kickstarter, a oferta już obejmuje pięć różnych demonów, z których każdy jest super, ostatnio wjechał chyba szósty (nurgla). Kilka różnych smoków, jakieś drzewce... Rozwój jest dynamiczny.

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Top ten sprzedaży WF z Newsflash'a :

Obrazek
10 Bloodthirster
9. Chaos Dwarf Daemonsmiths
8. Great Unclean One
7. Plague Toads
6. Tamurkhan on Toad Dragon
5. Wight BSB
4. Skin Wolves
3. Bull Centaur Renders
2 Dread Saurian
1. Chaos Dwarf Infernal Guard.

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Z tego co widzę to scullcracker do CHD jest już "out of stock", czy te pogłoski są prawdziwe i czy mam w najbliższym czasie kupić sobie to co chciałem bo może nie być później okazji ?

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Nad Jangcy mają jeszcze zapasy :mrgreen:
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Jest szybki odzew z CDO 8)
Forge World Customer Service Wrote pisze:"Hi,
Thank you for your email. Periodically master models need some work so we can continue to produce moulds, this means we have to take the products of sale for a short time to replace and repair the master models and then produce new moulds. The amount of time this takes depends on many factors including the level of detail in the model and the level of work the designers and mould makers already have scheduled. Unfortunately this means we can not give an accurate estimate of how long the Skullcracker will be unavailable for but we will have them back on sale as soon as we can.
We have passed on your feedback to our design team."

merinos
Plankton
Posty: 2
Kontakt:

Post autor: merinos »

Bez obaw, moim zdaniem to się nie stanie a te wszelkie teorie są raczej tak bardziej "na pokaz". Takie jest oczywiście moje zdanie w tym temacie.
Czy znacie jakieś interesujące gry przeglądarkowe na deszczowe dni? Podzielcie się.

ODPOWIEDZ