Książki - Czy ? Jakie ? Kogo ?

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: Książki - Czy ? Jakie ? Kogo ?

Post autor: swieta_barbara »

Jakoś w zeszłym tygodniu zamknąłem większość popularnych pozycji Simmonsa: Saga Hyperion (4 tomy), Ilyum i Olympos (2 tomy), Hollow Man, Children of the Night, Songs of Kali, Terror, Carrion Comfort. Żadna nie była zwykłym czytadłem, ale Carrion Comfort i Terror były naprawdę fajne i bardzo dobrze mi się czytały, Ilium i Olympos trochę były w klimacie Hyperiona, tylko zdecydowanie więcej fizyki, ale wiem że akurat ta seria ma zarówno wrogów, jak i zwolenników, więc nie wpycham na siłę. Carrion Comfort natomiast - obowiązkowo.

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

A może jest ktoś kto przeczytał Grę o Tron i chcę podzielić się swoimi odczuciami. Ja zaczynam i chce ją w miare szybko przeczytać ( 4 część PO ok.800 przeczytałem w pięć dni :D :D :D )

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Jednym z odczuć jest to, że każdy tom był o 600 stron z długi ;).
Nie to, żeby źle się to czytało, ale tak na prawdę ostatnie 4-5 stron każdego "rozdziału" wnosiło coś merytorycznego do fabuły.
Ale i tak czyta się to z zapartym tchem. Szkoda tylko, że ogladając później serial, człowiek ma mieszane uczucia. Rozumiem, że ekranizacje zawsze się różnią, ale żeby np. zabić postać, która w książce nadal żyje. Nie rozumiem.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Kofta
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Kofta »

Czyta się świetnie. Jedynym problemem GoT jest niepewność czy autor przed wykorkowaniem zdąży ją doprowadzić do końca

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

swieta_barbara pisze:Jakoś w zeszłym tygodniu zamknąłem większość popularnych pozycji Simmonsa: Saga Hyperion (4 tomy), Ilyum i Olympos (2 tomy), Hollow Man, Children of the Night, Songs of Kali, Terror, Carrion Comfort. Żadna nie była zwykłym czytadłem, ale Carrion Comfort i Terror były naprawdę fajne i bardzo dobrze mi się czytały, Ilium i Olympos trochę były w klimacie Hyperiona, tylko zdecydowanie więcej fizyki, ale wiem że akurat ta seria ma zarówno wrogów, jak i zwolenników, więc nie wpycham na siłę. Carrion Comfort natomiast - obowiązkowo.
Akurat Ilion i Olimp będą wydane już nie długo. Simmons ogólnie ma świetną jakość wydania. Mam nadzieję że MAG wyda niedługo reedycję horrorów Simmonsa bo raz że planują serię literatury grozy, dwa że wznawiają Hyperiona trzy że coraz poważniej myśleli nad Terrorem. Jak na swój gatunek Simmons dobrze się w Polsce sprzedaje. Osobiście bardzo cenię sobie Drood.
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Ja jestem wielkim fanem Gry o Tron, a serial też oceniam bardzo wysoko. Ekran i papier rządzą się swoimi prawami i niektóre wątki serialu został poprowadzone zdecydowanie zgrabniej niż w powieści. Nie zamierzam jednak nikogo na siłę nawracać na moją opcję. Są różni ludzie i różne gusta. ;)

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Ja tutaj ogólnie widzę, że duża część zna się na rzeczy i poleca same nalepsze kąski. Dobrze, że ten temat się rozkręcił, wbrew temu czego spodziewałem się po pierwszym poście. W sumie jego autor już nie ma chyba o co pytać.
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Scott Lynch "Kłamstwa Locke'a Lamory" i jak sie spodoba to od razu kontynuacja "Na Szkarłatnych Morzach", trzecią część mam na tapecie.
jakbym mial to opisac jednym zdaniem to : renesansowo-barokowa wersja "Żądła" (ofc film :) )

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

kotson pisze:Osobiście bardzo cenię sobie Drood.
Pożrę, nie wiem jak mogłem to przegapić.
quas pisze:Scott Lynch "Kłamstwa Locke'a Lamory" i jak sie spodoba to od razu kontynuacja "Na Szkarłatnych Morzach", trzecią część mam na tapecie.
Kłamstwa były bardzo fajne, lekkie i wciągające. Chętnie pocisnę dalej temat.

Ostatnio jeszcze czytam sobie całkiem oderwane od obecnie popularnego nurtu dark sci-fi/fantasy Mr. Norrel & Jonathan Strange autorstwa Susan Clarke. Piękny język i ciekawe podejście do tematyki, coś jakby Klub Pickwicka ożenił się z Ursulą Le Guin.

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Serial BBC w produkcji.
Z Simmonsa to jeszcze stosunkowo nowy Abominable, który też przewija się w planach wydawniczych i leciutka w odbiorze Muza Ognia wydana razem z Wydrążonym człowiekiem.
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

Nie założyłem tego tematu po tylko po to aby pytać się o dobre książki. W sumie to pytania : czy znacie jakieś dobre? Były tylko dla rozruszenia tematu. Zaczełem dyskusje ponieważ bardzo lubie dyskutować o przeczytanych książkach i chciałem polecić. Mam dużo dobrych książek w planie więc nie musze pytać się innych o to co czytać.

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Ale to robisz.
Zadawanie pytań w stylu czy czytaliśmy PLO, Wiedźmina czy Pieśni Lodu i Ognia jest pozbawione sensu, bo to pozycję bez których znajomości nie wychodzisz z domu. Chcesz wnieść coś do dyskusji, zarzuć czymś ciekawszym, mniej znanym. Na razie bawisz się w bohatera o imieniu Captain Obvious.
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

kotson pisze:Zadawanie pytań w stylu czy czytaliśmy PLO,
Jestem za połową czwartego tomu.
kotson pisze:Wiedźmina
Tylko początkowe zbiory opowiadań.
kotson pisze:czy Pieśni Lodu i Ognia


Nie.
kotson pisze:jest pozbawione sensu, bo to pozycję bez których znajomości nie wychodzisz z domu.
Wychodzę z domu.

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Ja ostatnio przeczytałem "Ciemno, prawie noc" Batorowej. Czytało się bardzo przyjemnie, klimat Wałbrzycha oddany bez pudła :D
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

Ja po prostu zachęcam do dyskusji na ich temat , myślałem że skoro te książki mają tylu fanów to może będzie chciał o nich podyskutować. No ale najwidoczniej niestety chętnych nie ma.

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

O grze o tron był bardzo popularny topic, myślę że niedługo ktoś go reaktywuje
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Awatar użytkownika
Mistrz Miecza Hoetha
Falubaz
Posty: 1011

Post autor: Mistrz Miecza Hoetha »

Dziad Zbych pisze:Ja po prostu zachęcam do dyskusji na ich temat , myślałem że skoro te książki mają tylu fanów to może będzie chciał o nich podyskutować. No ale najwidoczniej niestety chętnych nie ma.
UWAGA SPOILERY Z PLiO
Gra o Tron jest spoko, ale denerwuje mnie tendencja Martina do zabijania tych do których nie czuje odrazy. W ostatnich tomach, co postać to paskudniejsza. Wiem że jedną z zalet książki są postacie skonstruowane w ten sposób, ale w chwili obecnej trudno wczuć mi się w bohaterów którzy nieraz budzą odrazę zamiast empatii. Albo sprowadzanie co pozytywniejszych bohaterów do pozoimu zwykłych łotrów. Taki np Tyrion był naprawdę fajny dopóki nie zabił Shae... Osobiście rozumiem że czuł się zdradzony (w końcu spała z jego ojcem), ale morderstwo bezbronnej kobiety (z tego co pamiętam to nawet się nie broniła) było dla mnie czynem który pozostawił mi niesmak w tej postaci... A wy co sądzicie?
KONIEC SPOILERÓW Z PLiO

A i jak ktoś przeczyta Drogę Królów to bardzo chętnie na jej temat podyskutuje ;)
Moja Galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 9#p1076079
"Ludzie uwierzą w każdą prawdę, jeśli tylko podasz ją w cudzysłowiu i podpiszesz nazwiskiem kogoś znanego".
Naviedzony

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Och, MMH, naprawdę powinieneś pozostać przy Tolkienie. ;)

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

dla mnie kuracja szokowa byl Kres. co sie przyzwyczailem do jakiegos bohatera to chwile pozniej umieral.
potem to juz idzie z górki.

Awatar użytkownika
Szczwaniak
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Szczwaniak »

Czytał ktoś może coś Dukaja Jacka, miał ktoś w rękach(czytniku, laptopie etc.) Jego najnowszą książkę "starość aksolotla" coś by mógł na temat jej, bądź pisarza csik ciekawego wyłożyć bo nwm czy wykladać na nie te krągłe 40 zeta :D , gracias
Kiedyś cierpieliśmy z powodu plag społecznych, dziś cierpimy z powodu lekarstw na nie. - Friedrich August von Hayek

ODPOWIEDZ