W co gramy w 2016 roku

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Re: W co gramy w 2016 roku

Post autor: Murmandamus »

Teraz będzie spinanie z powodu porażki. Vetoooooo hur dur bo jak to nasz projekt polski nie przeszedł. Jebać euro . Jebć szwedów i innych edów. Nie będziemy grać euro, foch.
A przez te lata kurka wodna tylko euro euro euro. Kto chciał zwrócić na to uwagę tego ignorowali lub kazali się przymknąć.

Nasza repra musi trenować to gramy Ojro więc tak ma być w Polszy a na inne nie ma miejsca. - tak dawali do zrozumienia
I mimo że Fanowski projekt 9ed tak jak i RandR prędzej czy później eg mnie jest skazany na porażkę a ja sam nie znosiłem ETC
to jak już należymy jako Polska do tej swojej międzynarodowej społeczności graczy to głosowanie demokratyczne do czegoś będzie
chyba nas obligowało- najwyżej etc upadnie. Teraz reakcje niektórych przypominają "...jak chcecie lepić babki z piasku a nie robić zamek ja się z wami nie bawię , biorę swoje zabawki i idę do innej piaskownicy..."
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Wszystko spoko, ale głosować na AoS?:p
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

System gramy na ETC cały sezon, żeby szykować kadrę, był dobry, dopóki nasi wygrywali. Od 3 lat złota nie ma, za to wygrywają kraje z własnymi compscore'ami (Niemcy czy Szwedzi).

Może to kwestia, że etc jednak jest drużynowym compem i stosowanie go do singla nie miało sensu? Wykrzywiało spojrzenie na metę (przecież gramy rozpami ogrywanymi cały rok, zamiast szukać wygięć, jak np. włoskie TK).

Oczywiście to zmienia cały system gry kadry. Dziś po prostu bierzemy kozaków z topu, oni zasadniczo rozpisek nie zmieniają (poza Rincem :D) - więc w zasadzie z marszu mogą iść na turniej i top3 mają zagwarantowane, bo są tak ograni. Zawsze też walczą o złoto bo wygrywają ograniem swoich rozpisek. Pojawia się jednak kilka problemów. Po pierwsze - są to rozpiski mocni w "polskiej" mecie. Jest to meta, ktora na etc nie za bardzo daje sobie radę. Choćby przykład tego roku - czyli OP u nas WE, a na ETC już sprawiające problemy. Po drugie - brak reakcji. Przed ETC jest kilka drużynówek, są możliwości obserwowania niemieckiej i szwedzkiej mety. Ale zmienianie ogranej rozpy obarczone jest dodatkowym ryzykiem i wymaga większych nakładów czasu, którego czasem po prostu brak.

A gdybyśmy grali swojego compa? Byłaby konieczność wybrać kadrę wcześniej, kadra musialaby się zebrać (pewnie selekcjonerzy) poobserwowac mete, i wymyslic rozpiski. Wymaga to o wiele wiecej czasu i wysilku wlozonego w przygotowania oczywiscie. Ale niesie te zaletę, że spojrzenie na akdrę nie będzie "spaczone" polską metą

Możliwe wydają się też fuzje tych dwóch trybów, np. stosując rulebooka z 9th age a grać na booki Furiona (tutaj Furion musialby przystosowac swoj produkt ale pewnie by się zgodził :) ). Zresztą kiedyś grano na troche inne zasady, bo ETC FAQ roznil sie od polskich uscislen (ale pragne zwrocic uwagę, że wtedy np. na ETC były modne 2 banishmenty w HE ze względu na inne klaryfikacje, u nas ta opcja po prostu nie była ograna)

Nie chce oczywiście mówić, że trzeba to zmienić, i granie tym co na ETC jest z gruntu złe. Ale pamietajcie, że kiedyś ETC rywalizowało z openem. Przy czym wszyscy wiemy jak denny do gry był format open (fanów proszę o spokojną analize frekwencji turniejów na ten format z zeszłych lat).

Koniec końców, ludzie będą głosować nogami i kadra się dostosuje i pewnie i tak będzie walczyć o złoto. Więc koniec końców, wybór na co gramy, będzie leżał w rękach organizatorów, animatorów środowisk lokalnych i graczy. Zagłosujemy nogami chodzą na konkretne lokale i mastery z pasującymi nam formatami.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Byle jeszcze nie doszło do sytuacji gdy organizowane będą 3 rodzaje turów. 9ed , Furionhammer i zwykłą 8 ed bo ogarnięcie trzech systemów z różnymi zasadami choć podobnymi będzie sprawiać że te zasady będą się ludziom po prostu mieszać- co jest w jednym to nie ma w innym i odwrotnie dlatego ważna jest jednolitość.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

bo mimo że W.Bryt to jeden kraj to Szkocja i Walia to jakby odrębne narody i kraje, to tak jakbyś miał pretensje do Australii za ich 4 głosy bo jeden kraj jedno środowisko. Nie można tego porównać do naszych województw.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

NO nigdy tego nie zrozumiem :).
Niby jakiś tam wewnętrzny kraik z autonomią, a mają głos... Rosja powinna mieć sporo! :oops:

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Na prawdę musimy grać to co na ETC? Po co?
Jeśli chcemy doprowadzić do autodestrukcji Warhammera w Polsce to jest to z pewnością b.dobry kierunek.

Przy wyborze formatu w kółko słyszę "kadra, kadra, kadra"
Szczerze ? W D* MAM TĘ KADRĘ.
Co macie z tej kadry ? "Sponsorujecie" chłopakom wyjazdy a sami nie macie z tego nic - frajda z relacji ? Sorry chyba Was pogięło.

Większość czasu gra się na lokalach, na spotkaniach towarzyskich itd.
A dochodzi do tego jeden z najważniejszych aspektów o którym ostatnio nikt nie wspomina.

MŁODZIEŻ! - Co z nowymi graczami ? Co z najmłodszymi graczami ? Co z graczami, którzy grają sporadycznie i uwierzcie mi...ogarnięcie zasad od nowa dla takich osób równa się z jednym....rzuceniem tego w kąt.

Tego chce środowisko ? Dobro kadry ponad dobrem reszty ?
Sorry ale dla mnie ważniejsze lokalne środowisko, młodzież a nie kadra.

Przemawia przez Was pycha i chora pogoń za "złotem" .... kurde, walcie do Wałbrzycha tam podobno 300kg złota i innych kosztowności. Starczy Wam do starości ;)

Mam nadzieję, że się ludzie opamiętacie i podejdziecie do tego tematu naprawdę nie od dupy strony tylko z głową.

Pzdr
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2015, o 14:34 przez Luc, łącznie zmieniany 1 raz.
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Jeżeli wygra 9age to chętnie granym na ich RB z AB Furiona jeżeli zgodzi się je dostosować.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

A jeszcze kilka lat temu cale środowisko uważało, że trzeba pomóc kadrze :).

@Luc

Ja tylko zapytam myślisz o nowych graczach w system który nie ma supportu? Bo sam jakbym nie grał to nie wszedłbym w system do którego nic nowego nie będzie oficjalnie wydane. Imo lepiej KoW testować
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Luc zaszalał :D Man - kadra to kadra, w piłkę po to budujesz orliki, żeby jeden na milion był Lewandowskim i żebyś cieszył się jego bramkami (wg. niektórych realizując w ten sposób miałki nacjonalizm :D). Warto o tym myśleć. Poza tym kadra to tzw stabilne 25% frekwencji (dane statystyczne za lohostem :*), a frekwencja to coś co jest potrzebne organizatorom, a oni są potrzebni środowisku. Trzeba dbać o wszystkich :)

Gokish - nie musi być nowych pacynek. W szachach od lat pacynek nie wydawano, a system się utrzymuje.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

IMO wszystko toczy sie zbyt szybko... Prace nie sa ukonczone, testy nie przeprowadzone... Przeciez mozna bylo wszystko zrobic na spokojnie i dopracowac szczegoly na ETC w 2017 roku... a tak zaraz sie okaze, ze srodowisko miedzynarodowe przeglosuje szwedzkie tabelki albo o zgrozo AoS...
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

Awatar użytkownika
Jeżus
Wodzirej
Posty: 693
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru - Warszawa

Post autor: Jeżus »

-Qc- pisze: Gokish - nie musi być nowych pacynek. W szachach od lat pacynek nie wydawano, a system się utrzymuje.
Brawo Qc, argument morderca...
Kalesoner pisze:Mi się temat podoba. Nie wiem o co wam chodzi. Poczytalbym co ma jeszcze Glonojad do napisania.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

lohost pisze:niestety masz racje. glosowanie bedzie na szwedzki komp bez podanych wszystkich faktow...Kow w swojej ksiazeczce tez ma armie, ktorych nie ma w figurach, AoS to zabawka dla dzieci nawet z tymi unowoczesnieniami i regulacjami punktowymi.

Tylko wydaje mi się, że jakby KoW stał się systemem ETC to pacynki w moment by powstawały
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
hellsing
Chuck Norris
Posty: 557
Lokalizacja: Toruń

Post autor: hellsing »

Gokish pisze:
lohost pisze:niestety masz racje. glosowanie bedzie na szwedzki komp bez podanych wszystkich faktow...Kow w swojej ksiazeczce tez ma armie, ktorych nie ma w figurach, AoS to zabawka dla dzieci nawet z tymi unowoczesnieniami i regulacjami punktowymi.

Tylko wydaje mi się, że jakby KoW stał się systemem ETC to pacynki w moment by powstawały
To właśnie też miałem na myśli od dłuższego czasu i pewnie tak by było....
Klub Gier Bitewnych Toruń https://www.facebook.com/Triclinum/
Blog https://miniaturepaintingstudio.blogspot.com/
Każdą moją prace publikuje na YouTubie https://youtube.com/channel/UC6DW9zlhA9 ... zFQ/videos
Facebook https://www.facebook.com/miniatureps/
Instagram https://www.instagram.com/miniaturepaintingstudio/
Szukam kogoś do współpracy przy malowaniu modeli Toruń i okolice

Awatar użytkownika
Crusader
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3110

Post autor: Crusader »

Pewnie na ETC będzie i KOW i jakaś wersja fanowsa 8ed WFB.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Ma nadzieje, ze jeszcze cos pokminią, bo z orczej magii wyglada to tak, ze atrybuty duży nic nie robią (reroll ld i animozji na oddzial bedacy targetem - ale mamy tylko 2 augmenty w lore, teleport i rerrol tylko na orki...) a do tego zwarzywiono stope i znerfiono teleport. W zamian dali tylko brak losowych zasiegow (ale juz hity nie maja tej sily co kiedys)

Co do malego Łaaa - kwestia definicji targetu, bo niby może być fajne, jak rzucamy na jakis klocek przeciwnika. Ale z drugiej strony, atrybut dziala też jak rzucamy czar na siebie. W jakim celu, po co na co?

czary malego Łaa dostaly boosta - co pokazuje brak znajomosci armii, bo lore juz byl dobry, teraz po prostu depcze orczy lore. rozwiazano wszystkie problemy lore (zasiegi, beznadziejna 5tka, ktora teraz jest OP czarem). Tylko te atrybut wszystko udziwnia (jakby poprzedni kradziez kostki na 5+ był zły)

Czekam na ichnie booki, przede wszystkim interesujacy mnie oreczkowy, ktory w zasadzie na tych zasadach jest bookiem trollowo-goblinskim
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

-Qc- pisze:Luc zaszalał :D Man - kadra to kadra, w piłkę po to budujesz orliki, żeby jeden na milion był Lewandowskim i żebyś cieszył się jego bramkami (wg. niektórych realizując w ten sposób miałki nacjonalizm :D). Warto o tym myśleć. Poza tym kadra to tzw stabilne 25% frekwencji (dane statystyczne za lohostem :*), a frekwencja to coś co jest potrzebne organizatorom, a oni są potrzebni środowisku. Trzeba dbać o wszystkich :)
Kadra to bzdura i dobrze o tym wiesz.

Zwykły układ kolesiowski o czym każdy wie, ale nikt nie potrafi głośno powiedzieć (słynna 10 Rinca się kłania), więc nie piernicz mi tutaj farmazonów o "25% frekwencji"...frekwencji czego ?
Weź pod uwagę graczy lokalnych...a chyba to jest największe grono graczy.
Na mastery jeżdżą tylko zapaleńcy po to by ćwiczyć kadrę - lub się nawalić [-X

Spoko, jeśli Cię to kręci to gratuluję ambicji.

Z jednej strony wciska się nam uchodźców i zapewnia warunki o jakie walczą setki polskich rodzin latami.
Z drugiej strony Wy "gracze" narzucacie nam zasady ETC twierdząc, że trzeba trenować kadrę....ja się dalej pytam po co ?
Trzeba w końcu otworzyć oczy i powiedzieć dość, przestać być miętkimi dydolami, i przestańcie robić . innym!

Jeśli nie wiesz do czego służą Orliki to polecam wrócić do szkoły i zacząć edukację od nowa, bo chyba coś pominąłeś.
Jeśli wierzysz w to co napisałeś to najwidoczniej wybrałeś nie tego koloru pigułkę i wciąż śnisz. Żyjesz w świecie marzeń i bajek.

Trzeba dbać o wszystkich ? Jak chcesz to zrobić ? Narzucając całemu społeczeństwu (minus "10 Rinca") zasady bo tak się gra na ETC ?
Bo zasady te tną wiele fajnych złożeń
Bo zasady te ingerują w zasady tak mocno, że powstaje nowy twór (co gorsza niewytestowany)
Bo zasady te są tak chaotyczne i bzdurne, że zapewne spora część graczy wystawi armie na sprzedaż bo stwierdzi, że . taki interes i co gorsza ma dość "bycia workiem treningowym dla 10 Rinca" ? - bo przecież o dostaniu się do kadry nie ma mowy ?

Stworzyliście zamknięte środowisko, do którego nie wpuszczacie nikogo, chyba, że dobrze Wam tyłek posmaruje.
Furion jest jaki jest, nie raz i nie dwa z nim ścinę miałem, ale przynajmniej nie boi się pisać/mówić co myśli i za to go szanuję.
Reszta się boi i tylko przytakuje niczym pacynki w teatrze kukiełkowym.

Ludzie przestańcie dawać ..
Żyjemy w Polsce i grajmy w polskiego compa a nie coś co nam inni narzucają.
.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2015, o 13:28 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wulgaryzmy
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Nie wiem kim jestes Luc ale piona!
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

ale bzdura
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

@Luc

Dobrze gadasz. Wszyscy chyba zgodnie myślą ze porzucenie przez GW młotka to okazja do zmian na lepsze, przestańmy się w takim razie ciągle oglądać na ETC i grajmy na swój lokalny produkt.
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

ODPOWIEDZ