W co gramy w 2016 roku

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Re: W co gramy w 2016 roku

Post autor: Bretonnian »

A ja bym się nie bawił w demokracje i głosowania na forach. Bo niby co, jak jakaś opcja zwycięży zdobywając 30% głosów to pozostałe 70% po prostu powie ok i zacznie w to grać. Nie sądze :wink:

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Zaf - pomogę Ci. Jeśli mowimy o przyszłości "battla" to, wszystko po twojej trzeciej propozycji mozesz usunac. 8)

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

:)
Myślałem raczej o badaniu niż sugerowanie się wynikami

Ja np wybralem już system zbieram figurki
Hobbystycznie zostawiam fig do battla by grać w Oldhammera

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Bretonnian pisze:A ja bym się nie bawił w demokracje i głosowania na forach. Bo niby co, jak jakaś opcja zwycięży zdobywając 30% głosów to pozostałe 70% po prostu powie ok i zacznie w to grać. Nie sądze :wink:
A ja tak właśnie zamierzam. Pójdę tam gdzie większość - dlatego mnie to ciekawi i zapewniam ,że nie tylko ja tak zrobię :)... nie mam czasu na doktoraty która gra jest lepsza a nie chcę tracić kontaktu z ludźmi - w sumie jest mi obojętne w co będę grał :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

zaf pisze::)
Myślałem raczej o badaniu niż sugerowanie się wynikami

Ja np wybralem już system zbieram figurki
Hobbystycznie zostawiam fig do battla by grać w Oldhammera

Do grania w piwnicy z kilkoma kumplami jak znalazł.

Myślę że większość zrobi tak jak Piotr i słusznie bo najgorzej to dzielić się na jakieś 10 frakcji.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

A ja za bardzo nie rozumiem, dlaczego cały czas w temacie o Warhammerze pojawia się KoW. Czy szanowne grono, które tak promuje swój nowy system mogło by sobie w końcu pójść gdzie indziej? Załóżcie sobie forum Border Kings i tam sobie dyskutujcie, klepcie wzajemnie . i dyskutujcie nad kształtem ligi. Jeżeli was system jest taki dobry to napewno szybko stworzycie środowisko, które będzie przesuwało wasze super wymodelowane, ociekające doskonałością hordy gałganów, które szumnie nazywanie modelami.
Jakoś w tematach o zmianach w Warhammerze nie pojawią się fanatycy Warthrone, Infinity, Flames of War itd. Macie swój dział, jeżeli ktoś będzie zainteresowany zabawą w nowy system to napewno was tam odnajdzie.

Wracając do meritum. Mam w głębokim poważaniu, którzy z wielkich kadrowiczów się lubią, a którzy nie lubią. Kto komu szlichtuje wazeliną. Jesteście elitą tego sportu i wyznaczacie trendy. Podobnie ludzie, którzy zadają sobie trud, którzy organizują turnieje. Za całą waszą pracę wam dziękuje! Ale zachowajcie się w końcu jak byście mieli cojones i wspierajcie pojekt Furiona. Nie dlatego, że jest dobry tylko dlatego, że jest polski. Jeżeli wykażemy jedność będziemy grali w Furionhammera, rozwijali projekt jako środowisko i zrobimy system graczy co będzie ewenementem na skale światową, to może nie za rok, ale za dwa i trzy lata w to będziecie grali na ETC. Zacznijmy w końcu jako środowisko (i naród) myśleć naprzód dalej niż do najbliższej zmiany majtek.
Wspierajcie projekt Furion dla dobra graczy. Większość przyjęła zmiany pozytywnie i znowu ma zapał do gry. Chcecie młodych? Kto ma przyciągnąć tych młodych jak nie starzy gracze. Figurki wciąż można kupić od GW, pamietajmy, że rynek nie zna pustki. Pojawią się nowi producenci, może ktoś się zainteresuje Furionhammerem. DAJMY TEMU SZANSĘ !
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2015, o 16:56 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: wulgaryzmy

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

To tak jakbyś powiedział do kierowcy jezdzij polonezem bo polski a nie volkswagenem bo dobry.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Nie. Ja mówię jeździj polonezem bo jest dobry i polski, a volkswagen jest dobry, ale niemiecki.

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 930
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Tylko, że w tym przypadku polonez ma całkiem niezłe osiągi i sprawia wrażenei sprawnego auta. Za to KoW ów volkswagenem nei jest.

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

jedxzmy jabłka bo są polskie, co z tego że ten i ów ich nie lubi a jeszcze inni mają uczulenie #-o
stary mówimy o systemie bitewnym. Jeśli chcesz wybierać z X opcji na na zasadzie najlepszości, choć oczywiście można dodać punkty za produkt narodowy. póki co mówimy o 3 produktach które w rzeczywistości są jeszcze otwartymi projektami i jednym produkcie nieco przeterminowanym. To co wolisz zgniłe jabłka czy niedojarzałe jabłka?
Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Jeżeli masz trzy takie same produkty (8ed. ETC/9th age/furionhammer) to wybiorę polski. Dlaczego? Bo nasze środowisko ma wtedy na niego największy wpływ. Jeżeli ma wpływ, będzie więcej zadowolonych graczy czyli więcej graczy na turniejach.

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 563

Post autor: Cylindryk »

Raz, propagandowcy KoW-a odnoszą całkowicie odwrotny skutek, zniechęcając do niego przez wstawianie w prawie każdym swoim poście tekst w stylu "KoW jest najlepszy, olać wszystko inne".
Serio, chcecie zachęcić do gry w swoją grę? Wyjazd do sklepów, wyjazd do swojej części forum, albo do swojego forum skoro macie (macie, prawda? Czy w to grają tylko 4 osoby w kraju?) środowisko. Skoro was tutaj nie chcę, nie bądźcie jak akwizytorzy i nie narzucajcie swojej opcji.

Dwa, nie rozumiem, czemu nie można najbliższego sezonu pograć po prostu w 8ed WFB, nieco modyfikując poprzednie ograniczenia, będąc bogatszymi o poprzednie doświadczenia?
Owszem, edycje Furiona i Szwedów są obiecujące, ale chyba jednak wstawianie tak radykalnych zmian, tak niedopracowanych booków w obu modyfikacjach (tak, obu) na turniej światowy to strzał co najmniej w kolano i mający baaardzo druzgocące skutki, włącznie z całkowitą stratą zainteresowania WFB.
Lepiej zagrać w bezpieczną 8ed, którą wszyscy znają i część nawet kocha, niż w coś, co tak po prawdzie nikt ani nie zna, ani nie kocha (bo jak ma kochać jak nie zna?).

Albo trzecia opcja, najbardziej wariacka: faktycznie olać wszystko, zrobić tą edycję na AoS, w międzyczasie i Furion (oby z kimś, bo sam nie do końca daje sobie radę, by miało to ręce i nogi), i Szwedzi dopracują swoje pomysły. Może i nawet ktoś jeszcze się pojawi, może nawet KoW3, który dorośnie do rangi bitewniaka z obecnego skirmisha...

scoutmaster
Chuck Norris
Posty: 485

Post autor: scoutmaster »

wind sower:
pozwolisz że przemilczę część twojego postu na temat fujarek graczy Kow bo ta kwestia w odróżnieniu do Ciebie zupełnie mnie nie interesuje. Z wazelinką jest podobnie. Co do pozostałych uwag:
Temat Kow jest jak najbardziej słusznie tu poruszany. Warhammer padł. Świat wybuchł. GW tego tematu nie kontynuuje. To jest miejsce na różne propozycje. Chcesz wspierać awatarsów chińczyka czy rubika 9 age czy reworked.ans rebalanced by Furion Twoja sprawa. Podawaj merytoryczne argumenty. Argument w stylu nasze bo polskie w tym wypadku jest zupełnie nietrafiony. Z prostego powodu: czy Furion płaci tu podatki z racji swego produktu? Zasady adresuje do nas Polaków czy też oryginał jest po angielsku bo liczył na odbiorców w ETC?

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

scoutmaster pisze:wind sower:

Temat Kow jest jak najbardziej słusznie tu poruszany. Warhammer padł. Świat wybuchł. GW tego tematu nie kontynuuje. To jest miejsce na różne propozycje. Chcesz wspierać awatarsów chińczyka czy rubika 9 age czy reworked.ans rebalanced by Furion Twoja sprawa. Podawaj merytoryczne argumenty. Argument w stylu nasze bo polskie w tym wypadku jest zupełnie nietrafiony. Z prostego powodu: czy Furion płaci tu podatki z racji swego produktu? Zasady adresuje do nas Polaków czy też oryginał jest po angielsku bo liczył na odbiorców w ETC?
I nie kwestionuję podania tutaj propozycji grania w KoW'a. Kwestionuję kolejne posty nie związane z tematem, a związane z objaśnianiem zasad, wrzucaniem linków, i wymienianie wątpliwych wyższości KoW'a nad WFB jako systemu.
Merytoryczne argumenty o wspieraniu polskiego projektu i korzyści z niego płynące podałem. Twój argument o płaceniu podatków jest na tyle hmm... odbiegający od istoty tego tematu, że komentowanie go zwyczajnie nie ma sensu, podobnie jeśli chodzi o język wydania zasad.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Laik pisze:9th Age wypuscilo swoje Ravening Hordes:
http://www.the-ninth-age.com/pdf/the-ni ... _0-5-1.pdf

Należy czytać w połączeniu z rulebookiem:
http://www.the-ninth-age.com/pdf/the-ni ... _0-5-4.pdf

i lorami magii:
http://www.the-ninth-age.com/pdf/the-ni ... _0-5-1.pdf
Orc feedback (bez patrzenia na inne armie) - jest dużo gorzej. Sciagneli sobie pomysl furiona i podrozyli to co było dobre (trolle) ale do tego odgrywalnili zabawki (mangler, DD) na poziomie zasad. Dodali gorsza/taką sama animozje (rzucam raz, jak kulne "1" to albo szarzuje albo nie robie nic, czyli bez 1 i 6, troche lepiej). DD ma normalny scatter i jest za 100, manglery sa za 90 i zadaja 1d6 z s6 AP a nie 2d6. Nie dosc ze trolle sa za 42, to upgared kosztuje 5 pnuktow = de facto podrozony i river i stone bez zmiany zasad

Wywerna tansza ale poza tym bez zmian. Mork totem tanszy, ale daje tylko losowy MR, banner przerzucajacy wardy to taki odpowiednik glowki, tylko nieco gorszy. Bez zmian grzybki, z tym, ze są dobrowolne (więc trochę to lepsze) Goblin na pajonku drozszy. Dziki bez zmian (z tym ze savage maja LA wiec w zasadzie za darmo jest dodanie frenzy i warda na ten unit). Goblin rydwan droższy. Droższa czuka

Poiosny dla goblinow ciekawe. Siatki darmowe. orce hero na wywernie - to ciekawa zmiana. Tylko wywerna pod hero kosztuje 185 punktów - hmmmm. W sumie jakies 250 za cos co udaje pegaza... Zaletą jest to, że każdy hero orc może mieć HA (nawet savage orc), lepiej wycenieni spider raidersi (ciut w dół w sensie), orci ciut tansze. Squigi graja bez poganiaczy i nie wybuchaja - to jest ciekawa opcja, szczegolnie z powodu o wiele drozszych trolli. Szczegolnie że nie maja animozji = squigi to najwiekszy wygrany tych zmian. Tanszy arachanrok ale chyba nie na tyle, zeby nagle zaczął być grany. Tansze swarmy snotlingów.

Resztę niech ocenia kto inny, orki w zasadzie zmiany na minus w stosunku do tego co mielismy pod ETC compem
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

Laik pisze:9th Age wypuscilo swoje Ravening Hordes:
http://www.the-ninth-age.com/pdf/the-ni ... _0-5-1.pdf
Zapomnieli o SoS w DE... Niby mają coś uzupełnić, ale po raz kolejny jesteśmy zmuszani oceniać produkt, któremu daleko do wersji finalnej...
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Jeżeli chodzi o Bretonnie to jest gorzej niż na starym booku. Według informacji z linka jest to wersja demo, do tego podana w mało interesujący i trochę nieprzejrzysty sposób. Dodatkowym minusem (o, dziwo) jest też to, ze zmienia się bardzo dużo w rulebooku, trzeba się go będzie nauczyć od nowa. Wiadomo kiedy ma wyjść pełna wersja?

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Talladil pisze:
Laik pisze:9th Age wypuscilo swoje Ravening Hordes:
http://www.the-ninth-age.com/pdf/the-ni ... _0-5-1.pdf
Zapomnieli o SoS w DE... Niby mają coś uzupełnić, ale po raz kolejny jesteśmy zmuszani oceniać produkt, któremu daleko do wersji finalnej...
Zobaczy czy sie gdzies nie chowaja. Ja po paru wisilkach wszystko znalazlem, ale ejst to mega nieintuicyjne

VC czy WE (tyle zdazylem przejrzec) tez w zasadzie pociete, ale widac, ze ktos dluzej siedzial nad nimi (a na pewno nad VC, bo pojawilo sie wiele bardziej przemyslanych rzeczy)

De facto to jest faktycznie wersja demo, widac ze czesc rzeczy robili na szybciora zeby sie wyrobic do glosowania. Troche smutno, no ale jakos tam bedzie sie na to gralo
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2015, o 20:04 przez QQrydza, łącznie zmieniany 1 raz.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Loke
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 190
Lokalizacja: Bristol/Wodzisław Śląski
Kontakt:

Post autor: Loke »

Bylem dzis na turze AoS i pogadalem ze znajomym z repy angielskiej, ktory jest blisko z tym calym towarzystwem od ETC. Z tego co mowil wynika, ze nastepny ETC bedzie grane na 9th (to jest oczywiscie jego opinia). KoW odpada, jest za prosty, AoS wzbudza zbyt wiele emocji poki co. Powiedzial, ze teraz to taka troche Eurowizja, Skandynawowie 3maja sie razem, wazne jest rowniez co maja do powiedzenia Niemcy i Polacy (jego slowa). No i ze tam caly czas trwaja zakulisowe podchody, ale generalnie Europa (kontynentalna) zdecyduje co bedzie grane na ETC, a reszta, czyli UK, USA, Australia, etc, sie dostosuje.
o.b-one pisze:
Barbarossa pisze:(..) co przynosi mieszaninę ulgi, że turlanina skończyła się, oraz niesmaku, że imba.
Podobne uczucia towarzyszą mi po czytaniu tych wszystkich żali. Pod koniec każdego takiego posta pozostaje niesmak i jednocześnie ulga, że to już koniec... :wink:

ODPOWIEDZ