9th Age - WDG ogólnie

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Re: 9th Age WoCH

Post autor: Lazur »

Kiedyś knajvi nie mieli feara. Terror i fear sie strasznie dobrze combuje z lore of death bo nagle oddział może mieć -2 do ld i wtedy już sie ciezko zdaje
Obrazek

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Sword Masterow i tak nie ma czym zabic.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Przeczytałem na razie tylko WoC więc o sile booka za wiele nie powiem, ale b. mi się podoba.

Heros maruderów - w końcu!
Sensowny skill dla hellstriderow, fajny spawn, możliwość ambusha maruderami, plus rzeczy o których mówił Barbara - Putridzi i Rycki - sam miód.

Słaby DP, gorsza helka, dalej niegrywalne DO ale wszystkiego mieć nie można;p
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Słaby DP? Z wardem 4+? Czy my czytaliśmy tego samego booka?

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

no tak, ale jednak bez unbreakable. Wydaje mi się, że będą lepsze wybory, no ale najpierw przeczytam rb i przejrze pozostałe ab
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Lucid
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Poznań/Słupsk

Post autor: Lucid »

Klepiący bohaterowie wychodzą taniej niż wcześniej, za to magowie drożej 4lvl to spory wydatek. Troche mały wybór w giftach. DP z 4++ spoko ale drogo wychodzi + słabsze latanie i brak UB. Fajna zasada inspire greatness, w końcu bohater maruderów. W corach bez szału, może wystawi sie warriorsów bo rydwany mocno osłabione (T4 to skandal 8) ). Horda Marud z S6 za 7pkt/model do przetestowania. Psy w końcu dostały zasade insignificant =D> . Knighci z wykałaczkami wyglądają spoko cenowo w porównaniu do 8th bo ensorce turbo drogie, a z path of change od biedy mogą mieć magiczne ataki. Brutesi spoko opcja, mogą mieć mocny wygar. Naprawde fajnie wygląda strzelanie u striderów. DO wciąż słabe. Trolle wciąż mocne. Ciekawą zasade dostał mutalith zwłaszcza z tymi czarami, ciężko stwierdzić czy opłaca sie go brać bez przetestowania. Podobno Gorebeast ma być mini-czołgiem chaosu z tymi grindingami ale ja tego jakoś nie widze.

To tyle na pierwszy rzut oka ;)

No i czekamy na magie, jako tzeentchowiec mam nadzieje, że naprawią warpflame, bo z tego co widziałem lore of metal dostał mocnego nerfa
Obrazek
WoC W9 D1 L6

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Takie coś będę w weekend testować, dużo rzeczy mi się w tej rozpie podoba, ciekaw jestem jak podziała:

DP: Mark of Change, 3rd lvl, Plate Armor, Fly, Razor Blade (AP1), Lucky shield, Dragonbane Gem, Scaly Skin (1+), Third Eye (4++) @ 490
Dyskowiec: Mark of Change, Shield, Blessed by the Dark Gods (+1T), Supreme Shielding (4++), Bluffer's Helm (reroll wound w niego), Sword of Strength (+1S) @ 350
BSB na koniu: GW, Mark of Lust, Dusk Stone, Dragonhelm @ 195
Caddy na cycowężu: 1lvl Shadow, Mark of Lust, DS, Hardened Shield, Luckstone @ 165
3 rydwany: Mark of Lust @ 300
6,7,7 fasta: Mark of Unbound, sztandar, tarcze, lekkie zbroje @ 320
10 rycków: Mark of Lust, Lance, FCG, Banner of Temptation @ 430
Shrine: Mark of Pestilence @ 150

Total: 2400

Stare dobre 1200 w herosach nastraja mnie jakimś takim optymizmem :)

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Ogromny plus za to że zmienili w końcu tego nieszczęsnego hellfire. A tak ogólnie, patrząc na podręcznik to jestem bardzo zadowolony :) Dużo opcji, dużo rozkmin no i jeszcze Jarl. Nie wiem czemu, ale opcja 40 maruderów z Jarlem mega mi się podoba (figurka już złożona z części z pudełka z bitsami), nawet jakby nie mieli nic zrobić na stole.

Lucid
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Poznań/Słupsk

Post autor: Lucid »

Moja rozkmina podobna. Btw mark na shrine kosztuje 10p więc nie wejdzie ci on

Daemon Prince @ 500
Mark of Change; 3 poziom Path of Change; Plate Armor; Fly(8); Sword of Bashing; Dragonbane Gem; Luck Shield; Wastehardened Skin; Third Eye of Change
Chosen Lord @ 335
Mark of Change; Great Weapon; Dragonscale Helm; Blessed by the Dark Gods (+1T); Talisman of Supreme Shielding; Warp Daemon Mount + Barding;
Chosen Champion @ 175
Mark of Lust; Great Weapon; Shield; Dusk Stone; Battle Standard; Waste Steed
Chosen Warlock @ 130
Unbound; Level 1 Path of Shadow; Dispel Scroll; Hardened Shield
Chosen Champion @ 100
nic
19x Wasteborn Warriors @ 329
Path of Change(Albo Lust?); Shields; FCG bez championa; Banner of Speed
3x5 Mounted Barbarians @ 285
Unbound; Shield; Flail; Throwing Weapon
9 Wasteborn Knights @ 363
Mark of Lust; FCG bez championa; Banner of Temptation
Warpscream Cannon @180 albo shrine of change za 160 i dołożyć championów do knechtów i warriorsów

2397/2400
Obrazek
WoC W9 D1 L6

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Na tych worków pieszych wrzuciłbym Mark of Pest, mega twardzi się wtedy robią.

IMO Shrine > Helka

Championi są obowiązkowi teraz w każdym oddziale, mają +1 WS, BS, A i zawsze szarżujesz na przynajmniej 4 - mega zasada!

No i masz trochę mało sztandarów do scenariuszy.

Jeszcze teraz zacząłem sobie kminić, czy jednak nie wstawić jednego oddziału 8 fallenów (change/wrath) z championem (130 punktów) zamiast jednego fasta - goście wyglądają naprawdę super na papierze, zwłaszcza jeśli znerfi się przeciwnika miasmami.

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Wiem, że to tylko teoria, ale 30 warriorów z MoW, AHW, bannerem z frenzy I bohaterem inside wypłaca patologiczne 90 ataków z S5 z inicjatywą 5. Bez bannera raptem 70 :lol2:

Lucid
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128
Lokalizacja: Poznań/Słupsk

Post autor: Lucid »

i nie overrunuje za orłem :)
Obrazek
WoC W9 D1 L6

Plague
Chuck Norris
Posty: 442
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Plague »

A co sądzicie o opcji bohatera/maga na mantikorze ??
T5 i W5 latanie, dodatkowy AS. Jedynie martwi frenzy ale z dużą liderką i ewentualnym przerzutem od bsb całkiem twardy gość się robi.
I jak widzi wam się magia niebios. Moim skromnym zdaniem ciekawy wybór razem z Vortex Fiend -em i starym hellcannonem.

Plague
Chuck Norris
Posty: 442
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Plague »

Z banerem z frenzy niestety overranuje

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »


Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

debelial pisze:Zrobiłem WOCH na początek:
http://chomikuj.pl/debelial/Army+Builde ... 5018808.ab
Dzięks!

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Sam znalazłem błąd właśnie - nie usunąłem ogrów, nie ogarnąłem że ich wywalili, najwyraźniej teraz modeli ogrów należy używać jako Brutes.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Spoko, dziś i jutro będę to po pracy na wszystkie strony męczył, więc powrzucam Ci log.

Awatar użytkownika
Wolff
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Wolff »

Takie pytanie mantykora jest monstrus beast a nie monster wiec armour sawe lorda i jego ward sawe obejmują również ja ?

Plague
Chuck Norris
Posty: 442
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Plague »

Obejmuje a dodatkowo bierzemy najwyższy T i W czyli w przypadku bohatera mamy z bazy S5 T5 W4.

ODPOWIEDZ