Jak zacząć grę w WAB

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kadrinazi
Chuck Norris
Posty: 417
Lokalizacja: Edinburgh
Kontakt:

Post autor: Kadrinazi »

Polecam artykuł o skalach: http://www.wargaming.pl/index.php?mode= ... article=12

20 mm to (teoretycznie) wysokośc od stóp do czubka głowy, doliczając nakrycie tejże macie ok. 23-24 mm. W porównaniu jednak z figurkami 28 mm (typowe WFB) modele 1/72 są jednak mniejsze, drobniejsze - wszystko zależy od producenta oczywiście, podejście do skali jest dosyć umowne. W moich armiach antycznych mam wymieszaną Zvezdę i HaT'a - pasują dosyć dobrze, oczywiście różnica głównie w detalach.
Żubr - jakie figurki mają u Ciebie tak dużą różnice?

Awatar użytkownika
Żubr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 132
Lokalizacja: Wejherowo - "Draconis"

Post autor: Żubr »

Roman Legionaries- HaTa i Republican Rome Infranty Zvezdy.
Dobra,dosyć tego głaskania się po pin*******. To dział armii wołoskiej a nie offu :neutral:

Awatar użytkownika
Kadrinazi
Chuck Norris
Posty: 417
Lokalizacja: Edinburgh
Kontakt:

Post autor: Kadrinazi »

Bo to żołnierze z innych okresów są - może była aż taka różnica wzrostu :wink:

Nindox Arf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 151
Lokalizacja: Bielsko-Biała; Vendetta

Post autor: Nindox Arf »

a czy jest wojna 30 letnia i 13 letnia, w tej grze - bo zaczynam się interesować :?:

pzdr

Awatar użytkownika
Kadrinazi
Chuck Norris
Posty: 417
Lokalizacja: Edinburgh
Kontakt:

Post autor: Kadrinazi »

Podręcznik do 30L jest w odległych planach Historicala, więc póki co gracze sami coś robią (np, piszący te słowa :) - w tym momencie mam jakieś 10 czy 12 armii z tego okresu rozpisanych - link jest w kolejnym temacie).
Teraz Historical zajmuje się I wojną światową, więc cała para pójdzie w ten gwizdek.

Awatar użytkownika
ysgarran
Mudżahedin
Posty: 310
Lokalizacja: Tortuga

Post autor: ysgarran »

Teraz Historical zajmuje się I wojną światową, więc cała para pójdzie w ten gwizdek.
Że co? A coś dokładniej? Będzie na podstawie 40k? czy sami cos wymysla? skala skirmiszowa czy coś większego?

I kiedy to ma być? w tym roku? przyszlym?

Awatar użytkownika
Kadrinazi
Chuck Norris
Posty: 417
Lokalizacja: Edinburgh
Kontakt:

Post autor: Kadrinazi »

Raczej coś nowego, ale zbyt dużo pary nie puszczają... Jak tylko coś będę wiedział to napiszę.

Warhammer Historical will be at the Military History LIVE! Show in May.
There, manager of Warhammer Historical, Rob Broom and a team of enthusiastic volunteers will be playing games of “The Great War” the forthcoming new World War One rule set as previewed at Games Day 2007.

Awatar użytkownika
ysgarran
Mudżahedin
Posty: 310
Lokalizacja: Tortuga

Post autor: ysgarran »

czyli trzeba uzbroic sie w cierpliwosc :cry:
a potem nabyc pierwszowojenne figsy... ;)

Awatar użytkownika
Kadrinazi
Chuck Norris
Posty: 417
Lokalizacja: Edinburgh
Kontakt:

Post autor: Kadrinazi »

Wieści z frontu Wielkiej Wojny nie są zachwycające...

Just to help out and you read this here first.

The rules are developing nicely, they use 40k as a start point, but then have new things added and some things taken away to give some character and feel to the game.

To say I am getting quite excited is an understatement. The damage on my credit card tells its own story .


We are working at battlion level so the smallest unit on the table is a platoon, represented by approx 6-12 models (different countries have different variants so we need to cover that) plus you then have support options such as HMGs mortars etc etc.

Using this level allows you to focus on the actions within the huge offensives as refighting the Somme is impossible as a table top game using 25mm soldiers as its a 4 month campaign not a one day square off (and most gamers want a couple of hours gaming, with nicely painted soldiers on nicely made terrain)

However, even on the Somme, there are literally hundreds of actions worthy of recreating on the table top. (Usually involving woods, villages or high ground.) and thats what we have gone for, although the rules in the first volume focus more on the open style actions of 1914 and 1918.


Relase, mid year, and there will be several books covering various theatres of the war

(Foot note, you could create the Somme on the table top with miniatures if you have time space and the will, but its more worthy of a board game, ideally fought alongside Verdun, to give decisions where forces are deployed.)

Happy holidays, see you in the New YearRob Broom
Warhammer Historical Manager

Boire
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Boire »

Jako że chętnie przyczyniłbym się do wzrostu popularności WAB'a w Krakowie..czyli namówił swojego szwagra na starcie np. Asyryjsko - Egipskie
lub inne... to zastanawiam się Lunn czy wciąż dysponujesz pewnymi zasobami,którymi się chętnie dzielisz? :D Albo czy któryś z szacownych forumowiczów, bedący wcześniej beneficjentem w/w przesłałby je i do mnie?

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Mam, mam :) Podaj mail, to powysyłam, ale ostrzegam, tego jest trochę, więc zrób miejsce w skrzynce ;)

Boire
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Boire »

Lunn,
Wyslalem Ci maila na priva i z nieciepliwoscia czekam na przesylke :D

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Wysłane :)

Boire
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Boire »

Lunn,
Dzieki za przesylke :D
Juz czytam...

Yourself
Mudżahedin
Posty: 295
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Yourself »

Lunn mógłbyś mi też wysłać maila z RB i z AL?pls Chciałbym zacząć zbierać.
matilizaki napisał:
Na brete

wybiegac biegaczem do przodu i wbijac sie od tyłu w kawalerie jak sie wyjdzie z tyłu

Awatar użytkownika
grahnar
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Karkonoska Frakcja Fantastyki - Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: grahnar »

może trochę nie w temacie ale mam pytanko czy w tej grze także wchodzi w grę IIWW?? bo w sumie szukam sensownych zasad do 72 właśnie w 2 wojnie.

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

grahnar pisze:może trochę nie w temacie ale mam pytanko czy w tej grze także wchodzi w grę IIWW?? bo w sumie szukam sensownych zasad do 72 właśnie w 2 wojnie.
Z serii "Warhammer Historical" II wojna światowa nie wyszła, natomiast powstał system "The Great War" dotyczący I wojny światowej (zasady oparte na WH40k).
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

mnie kreci pozne sredniowiecze - na razie zaopatrzylem sie w podreczniki i studiuje. mam juz tez pomysly na konwersje - zobaczymy, co z tego wyjdzie :wink:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Pistolet
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Pistolet »

dużo osób gra np w wawie i okolicach? chodzi mi o starożytność

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Pistolet pisze:dużo osób gra np w wawie i okolicach? chodzi mi o starożytność
To system skrajnie niszowy - z tego co wiem w Wawie gra kilka osób i to pewnie baaardzo nieregularnie. Popatrz tutaj: http://wargamer.pl/forum/viewtopic.php? ... sc&start=0
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

ODPOWIEDZ