Selekcja Etc 2016

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szaitis
Falubaz
Posty: 1048

Re: Selekcja Etc 2016

Post autor: Szaitis »

Normalnie Śląsk selekcjonerami stoi! :wink:

Dawaj, dawaj Qc! Kilka dni różnicy już nic nie zmienia :)

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

SS bardzo chętnie zorganizuje tygodniowy trening dla kadrowiczów w swojej siedzibie Inny Wymiar, jak już selekcjonerzy zostaną wybrani proszę o kontakt jeżeli oczywiście będziecie zainteresowani bazą noclegową w samym sercu Śląska.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Oto moje zgłoszenie na Selekcjonera Reprezentacji.

Przypominam, że wybieracie selekcjonera a nie graczy. Wybierając Szaitisa i Shinuxa stawiacie na bardzo dobrych graczy, ale mniej doświadczonych selekcjonerów.
Overachievement. To moje drugie imię. Składane przeze mnie drużyny walczą od lat o medale DMP. Nie wierzycie to sprawdźcie.
Nie zdobywają ich, bo miałem do dyspozycji niedzielnych graczy. Prawdziwi komandosi grają nie tylko w niedzielę, w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Łodzi i na Śląsku. Pomyślcie dokąd Was doprowadzę, gdy dacie mi wybierać z najlepszych w Polsce.
Nie bójcie się, nie jestem megalomanem ani nie wydaje mi się, że zjadłem wszystkie rozumy. I am not the special one.

Ale dowiozę Wam złoto.

Teraz plan:

Żadnych rewolucji, tylko kilka zmian wymuszonych przez 9tą edycję oraz służących podniesieniu poziomu gry w Polsce.

1. Dwa etapy pracy z kadrą. Oba ważne. Oba wpływają równo na selekcję. Jawny i tajny. Jeden dla podniesienia ogólnego poziomu w 9tą drugi dla zaskoczenia przeciwnika.
- W pierwszej, jawnej, fazie szeroka kadra publikuje raporty, rozpiski, kminy, poddaje się wiwisekcji, konfrontujemy publicznie relacje z bitew.
- Po ostatnim drafcie forum utajnione dla całej szerokiej kadry.

2. W kadrze znajdzie się co najmniej jeden debiutant. Z tej dobrej praktyki zrobię żelazną zasadę. Młodzi lub starzy, ale nie mieszczący się dotąd w kadrze gracze, mają wiedzieć, że jest o co walczyć.
Im więcej osób walczy o kadrę, im wyższy jest ogólny poziom, tym bardziej wyżyłowany staje się poziom Topu i mniej przypadku w wynikach.

3. Będę na turniejach w roli obserwatora. Muszę grać, ale nie muszę grać zawsze.
Będę dosiadał się do bitew i robił szybkie wywiady z graczami po grze.

4. W kadrze znajdzie się 8 najlepszych graczy ze swoimi armiami. Jeśli rozważasz zmianę armii pod kątem znalezienia się w kadrze - zrób to już teraz albo graj w opór jedną i drugą.

5. Wysoko oceniana będzie zdolność adaptowania się do zmieniających się zasad. System żyje i zmiany są częstsze i bardziej znaczące niż kiedyś.

6. Być może najważniejsze. Startuję sam, ale selekcja będzie odbywała się systematycznie. W battle’u nie trzeba czekać do ostatniej chwili w obawie o kontuzje. Tak szybko, jak ktoś odsadzi kontrkandydatów, tak szybko dostanie powołanie i pomoże mi kompletować skład. To może być początek maja, ale równie dobrze marzec.

Kocham swój kraj, niewiele mniej kocham battle’a i Was wszystkich. Selekcja będzie rozważna, organizacja pewniejsza niż dotychczas, w ostatniej fazie będę motywował do treningów i moderował dyskusję o rozpiskach. Odpuściłbym, jak co roku, ale Szaitis i Shinux... kocham ich jak braci, świetni ludzie, ale straszne memły.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Dzięki za zgłoszenie Adam.

Jutro założę głosowanie tak jak pisałem wcześniej, niech obejmie 2 weekendy wiec do 14.02 włącznie potrwa.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Czekajcie, czekajcie, jakie głosowanie?
2 versus 1?
A była jakaś zmiana systemu wyboru kadry na ewentualne oddanie tej decyzji w ręce jednej osoby czy coś mnie ominęło?

Tak jak wcześniej słusznie się oburzył Kacper na przyjmowanie kogokolwiek przez aklamację, tak teraz ja mam poważne zastrzeżenia co do całej formy selekcji polskiej reprezentacji narodowej.

Po sprawdzeniu kilku form selekcji i latach doświadczeń doszliśmy do najlepszej możliwej formuły, która od kilku lat przynosi całkiem niezły efekt, a mianowicie: 2 doświadczonych graczy wybiera reprezentację.

Zawsze Reprezentacja była wybierana przez jakieś "grono" graczy, nigdy przez 1 osobę!
Po kilku latach doszliśmy do tego, że najlepszą liczbą selekcjonerów są 2 osoby.
Nie jedna, nie trzy czy więcej, a właśnie dwie, doświadczone osoby.

Rozwiązanie takie nie wzięło się z nikąd. 2 osoby są po to, aby się dogadać, aby nie było kolesiostwa czy faworyzowania, co może mieć miejsce przy np. składzie 3-osobowym, a co dopiero jeśli decydować o wszystkim ma 1 osoba!
Sam najlepiej wiem ile czasu zajęły mi z Karolem dyskusje o kadrze i mimo iż jesteśmy świetnymi przyjaciółmi ile rozbieżności zdań mieliśmy i do samego końca rozmawialiśmy o kandydatach do kadry. Z tego co wiem, poprzednie duety miały podobnie. Temu właśnie ma służyć ten system.

Abstrahując już zatem od mojej subiektywnej oceny powyższej kandydatury i jej doświadczenia, co również jednak pozostaje aspektem bardzo istotnym, nie widzę powodów by w miejsce 2 kandydatów teraz zgłaszał się 1. Jest to nie tyle zgłoszenie kandydatury, co propozycja zmiany systemu selekcji!

A Laik od razu radośnie zakłada głosowanie :D No ręce opadają... na jakiej podstawie? Jak chcesz to rozpisać skoro od lat nasz system przewiduje 2 osoby selekcjonerów, a powody takiego rozwiązania opisałem powyżej?
Czytałem tę dyskusję pobieżnie. Nie do końca podobała mi się forumowa lakoniczność niektórych wypowiedzi, ale rozmawiając wcześniej i z jednym i z drugim nominowanym przeze mnie i Karola kandydatów, miałem tę wiedzę co i jak planują. Że mało oficjalnie, no ok, można wymagać od tych stanowisk więcej i myśle, że w dyskusji nadrobili zaległości. Tutaj brawa dla Quca za przejrzystą formę wypowiedzi, sam taką uprawiam i lubię jasne deklaracje. Szkoda tylko, że zgłaszając swoją osobę kompletnie nie wpasowuje sie w przyjęty system.

Reasumując, ukryta propozycja zmiany całego systemu wyboru selekcji z 2 mających w założeniu się dogadać osób na jedną i oddanie, jak to określił Kacper - jednej z najważniejszych decyzji battlowych w roku, w ręce jednej osoby, bez żadnej podstawy, jak dla mnie mocno wykracza poza granice przyjętego przez z nas i stosowanego w praktyce od dawna systemu.


Dziękuję, dobranoc, zróbcie coś z tym, aby miało ręce i nogi.
A jak nie umiecie to niech wróci Dymitr, bo faktycznie jak Paweł wskazał - za jego panowania był ordnung, a teraz jest jakaś totalna samowolka. Co gorsza samowolka ta robi burdel z rzeczy, które są dla mnie osobiście i dla wielu innych graczy, ważne.

Veto!
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 898
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Qc nie mógłbyś zgłosić kogoś do pary?


Przydałoby się spisać i przegłosować przez LL regulamin wyboru selekcjonerów. Obecnie chyba nie ma na to czasu.

Czy takie głosowanie miało już miejsce i objęło ono nakaz zgłaszania się par?

Bo jeżeli nie, to kandydatura Qc'a mogłaby zostać poddana głosowaniu a tym samym głosowane będzie również, czy kandydatury 1 osobowe są dopuszczalne.


Osobiście głosowałbym przeciw właśnie dlatego, że Qc startuje sam.

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

Jakby co to jestem chętny do Repy ;) .

paulinka17
Kretozord
Posty: 1759

Post autor: paulinka17 »

@kalafior. Nie masz prawa veta. Nie wiem czy masz nawet głos na LL :D

Poza tym niezłe pieniactwo i drama' :D
Powiększenia, podkreślenia, pogrubienia, ho, ho.

Mi się kandydatura Adama podoba, sensowne argumenty. Może ktoś się przyłączy do jutra.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Ja się z Kalafiorem zgadzam - system jest taki:
- selekcjonerzy z poprzedniego sezonu mianują 2 selekcjonerów, którzy następnie są przegłosowywani przez LL
- w przypadku, gdyby nie udało ich się przegłosować, odchodzącu selekcjonerzy mianują kolenych 2, aż do momentu zaakceptowania ich przez LL

Czyli lohost zgłosił ShiSz, jak nie przejdą, pójdzie kolejne głosowanie.
Nie ma sensu ustawiać głosowania na 2 tygodnie dla 15 osób - IMO 7-10 dni powinno wystarczyć.

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 898
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Ponownie zapytam. Czy taki system był głosowany?

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Nie pamiętam, czy oficjalnie przeszło to przez ligówkę - ale został zastosowany już 4 razy z satysfakcjonującymi wynikami, wię nie widzę powodu, żeby teraz robić z tego problem.
Qc - nie możesz się zgłosić do kandydowania na selekcjonera - możesz co najwyżej zostać mianowany przez poprzednich selekcjonerów.

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 898
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Skoro ustaliliśmy, że propozycja Shino + Szaitis musi zostać przegłosowana przez LL to nie widzę powodu dla którego kandydatura Qc nie może być głosowana przez LL.

Jeżeli znalazłyby się jasne, przegłosowane już przez LL zasady - to co innego. Bo na razie opieramy się na tym, że "Było to już dyskutowane", "Przynosiło wyniki".

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Zeby kanydatura kuca podlegala glosowaniu musielibysmy chyba najpierw zmienic zasady wyboru selekcjonerow/selekcjonera ( w tym przypadku ).
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 898
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Właśnie staram się ustalić jakie w ogóle są te zasady.

Na 2014 r. było głosowanie na selekcjonerów:

a) Dębek + Młody
b) Butan

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=197&t=41435


Stąd pytanie dlaczego na 2016 r. nie może być:

a) Szaitis + Shino
b) Qc

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Zdaje sie, ze po tym ewenemencie nastapily jakies zmiany, ale glowy nie dam sobie uciac.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 898
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

W 2015 r. miało być głosowanie:

Nad opcją:
a) 3 selekcjonerów
b) 2 selekcjonerów

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 1&start=40

Głosowanie jednak upadło ponieważ zgłosiła się para Młody + Kalafior.

I oooooo dziwooooo ich wybór przeszedł przez aklamację............. ponieważ nikt z LL nie zgłosił sprzeciwu.


Prosiłbym Laika o założenie głosowania.

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

W obecnej sytuacji jest dość mało czasu na zajmowanie się powyższą kwestią. Rozsądnym jest, by selekcjonerzy jak najszybciej wzięli się do pracy.

Byłbym też za wprowadzeniem/przegłosowaniem oficjalnego systemu wyboru selekcjonerów tak, aby takie przypadki się nie powtarzały i żeby była pewna podstawa sankcjonująca ów wybór.

Optowałbym na następującym porządkiem prac:
1. W chwili obecnej głosujemy opcje (i) SziSza (ii) Quc, per analogia do sytuacji z 2014 r., która najwyraźniej już wtedy wprowadziła precedens w przyjętym zwyczaju.
2. Zakładamy dyskusję (bo zawsze warto rozmawiać i znać wcześniej jasne zasady) oraz ustalamy system wyboru selekcjonerów, ewentualnie tylko głosowaniem potwierdzamy ten, który był w ostatnich latach stosowany.

Powyższe wydaje mi się rozsądnym i w miarę uzasadnionym rozwiązaniem na ten moment. Co Wy na to?
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

najpierw kilka slow o nas i o naszym doswiadczeniu:

- Marek jest od kilku oststnich lat topowym graczem VC. Ma na koncie wiele udanych masterow i dwukrotne wystapienie w kadrze, wiec zna realia etc. Jesli chodzi o rodzime podworko to w ostatnim roku mial pierwsze miejsce na dmp.

- Ja na etc jestem od samego poczatku. Dotad bylem 2x graczem oraz 2krotnie coachem reprezentacji. Kazdego innego roku (w sumie 6) bylem sedzia (czesciej glownym niz liniowym). W polskiej lidze wielokrotnie zajmowalem wraz z moja druzyna miejsce w top3 na dmp bedac kapitanem i parujac druzyne (dokladnie to od 2008 do 2014 za kazdym razem).

Od jakiegos czasu myslimy o tym w jaki sposob wybrac skutecznie kadre. Oto kilka punktow, ktore mamy na uwadze:

- Aby ktos chcial jechac musi do nas napisac. Bedziemy dokladnie sprawdzac wyniki kazdego gracza, aby znalezc tych najlepszych danymi armiami. Oczywiscie sami tez bedziemy sprawdzac wyniki, ale pomoc graczy sie przyda

- Deklaracja checi wyjazdu jest tez do pewnego stopnia uzalezniona od wyboru armii jaka grac dana osoba sie stara. Oczywiscie armie mozna zmieniac, jednak ze wzgledu na rozna ich specyfike poprzednie wyniki nie beda brane wtedy pod uwage az tak bardzo.

- Nikt nie ma zagwarantowanego miejsca w kadrze i z tym trzeba sie liczyc (jakbysmy zostali wybrani to oczywiscie dotyczyloby to takze nas). Kazdy kto chce brac udzial w etc musi grac. Dotyczy to zarowno graczy poprzednio grajacych na etc jak i jeszcze nie majacych doswiadczenia na tym turnieju.

- To jaka bedzie nasza wizja druzyny niestety nie jestesmy w tej chwili w stanie okreslic. Na chwile obecna chcielibysmy miec armie, ktora jest bardziej nastawiona na doparowywanie niz armia przeznaczona na single (naszym zdaniem brakowalo tego przez kilka ostatnich lat na etc), ale to oraz inne niuanse dotyczace armii nie beda znane do czasu wypuszczenia ostatniego draftu.

- Znacznie od armii jest wazniejszy oczywiscie gracz.

- Takze bedziemy brac pod uwage interakcje graczy z innymi potencjalnymi graczami. Kazdy kto byl na turnieju druzynowym wie, ze ogolne samopoczucie gracyz jest mega istotne i o ile nie jest to jedynym wyznacznikiem to bedziemy takze to brali pod uwage

- Deklaracja checi wyjazdu na turniej jest rownoznaczna z deklaracja mozliwosci finansowych wyjazdu. Zwracam na to uwage szczegolnie w tym roku, gdyz etc jest dalej (a takze pewnie bedzie wiecej kosztowalo) niz w porzednich latach.


i na koniec pare slow ode mnie juz:

- zrobmy glosowanie jak najszybciej bo jest coraz mniej czasu.

- Nie ma nic w regulaminie na temat wyboryu reprezentantow. To co napisał Kacper o pozniejszym glosowaniu nad zatwierdzeniem kandydatow nie jest w regulaminie. Co prawda mozna by dokladnie usystematyzowac to nastepnie, co uwazam, ze powinnismy zrobic.

Awatar użytkownika
Szaitis
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: Szaitis »

Bardzo dziękujemy za okazane zaufanie, zrobimy wszystko żeby złoto wróciło do Polski w tym roku! :evil:

Prosimy o oficjalne zgłoszenia, pomysły na rozpiski, wszelkie raporty z bitew zarówno turniejowych jak i towarzyskich, wszelkie informacje zwrotne są cenne, także piszcie jak najwięcej :)

Najlepiej wszystko i do mnie i do Shina.

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Zamknęliście już selekcję do składu? :)
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

ODPOWIEDZ