DOT 4 - ten płyn hamulcowy do zmywania farby

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

A działa toto na farby olejne ?

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Tak , humbrole mi zmylo tez...

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

Ja mam taki problem - skorzystałem z tego sposobu i .... no właśnie i efekt zrobił się dziwny. Fakt że farba zaczła jak złoto, ale plastik zrobił się biały i porobiło się mnóstwo wcięć/wgnieceń detale zbroi figurka straciły swoją wyrazistość.
Ktoś może się spotkał z podobnymi problemami?
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

u mnie wszystko oka bylo i jest bo walsnie kwasze:)
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
ataman
Chuck Norris
Posty: 474

Post autor: ataman »

Ja tez używałem z powodzeniem i bez podobnych przygód. Jesteś pewien, że użyłeś właściwego środka? ewentualnie może pozostawać kwestia pecha albo jakości plastiku... Nie wiem :(

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Wyczyscilem w DOT 4 ok 100 figurek - zadna nie byla poszkodowana...

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

Ja natomiast zauważyłem, że dot-4 bardzo dobrze działa gdy jest świerzutki... Z czasem ciemnieje (pewnie pod wpływem rozpuszczanych farb) i działa troszkę gorzej...

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

SLuszna uwaga . sam zauwazylem podobnie... Mojego Dota zmieniam srednio co pol roku , raz na pol roku moge sobie na ten wielki wydatek 12 zl pozwolic :wink: :lol:

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Mam różne doświadczenia z DOT-4:
1) bywa że zostaje biały nalot, łatwo poddający się skrobaniu,
2) niektóre farby rusza częściowo, tzn. część powłoki schodzi ładnie, a część - malowana niewątpliwie tą samą farbą - trzyma się jakby jej kto za to płacił,
3) farba schodzi niemal cała, ale zostają miejsca, gdzie trzeba skrobać, zaś plastik traci gładką powierzchnię i ma fakturę drobnego papieru ściernego (ostatnio tak miałem ze sztandarem z nowej Bretki, zmywana farba położona 2 dni wcześniej).

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

No właśnie ja tak miałem z moim dotem - patrz pkt. 2.
Wszystko malowane farbami citadel, zeszło pięknie. A sprayu nie ruszyło. Żeby było smieszniej kumplowi ten sam spray pięknie zszedł :roll:

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

Ha, ostatnio skompałem pare figsów kupionych na allegro, i rzeczywiście zrobiła się na modelach drobna kaszka. To ciekawe, bo z modelami malowanymi moja reką nigdy takich problemów nie miałem...

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Kaszka jest wynikiem nie działania płynu hamulcowego, tylko nieumiejętnego sprayowana (ze zbyt małej odległości) plastikowych figurek. Spray "wżera się" w plastik, co ewentualnie można przykryć grubą warstwą farby. Takim sprayowaniem zniszczyłem sobie jednorazowo kilka koników plastikowych :?
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Super, tylko mi się ten "papier ścierny" vel "kaszka" zrobił po pędzlu a nie po sprayu.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

A to przepraszam :shock:
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Niezamaco :) , bo Twoje spostrzeżenie ogólnie było trafne:
jeśli tryskamy ze zbyt małej odległości - odparuje za mało rozpuszczalnika i się weżre, jeśli ze zbyt dużej - odparuje za dużo i drobinki farby pacną w figurkę podeschnięte, a warstwa farby będzie się słabo trzymać.

Kajsper
Wałkarz
Posty: 63
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Kajsper »

Kupilem figurki na allegro i jakis zlamas potraktowal pomalowane wczesniej figurki, nowa warstwa czarnego, teraz juz, "nadkladu" :x WYglada mi ze to lakier samochodowy...Czy DOT-4 pojedzie z tym, czy juz nie bardzo?

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

wiesz, na pewno nie zniszczy figurki, możesz spróbować, zalecam kąpiel conajmniej 24 H a później pracę szczoteczką do zębów ;)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Kajsper
Wałkarz
Posty: 63
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Kajsper »

Hjeh to chyba bedzie duzo pracy ta szczoteczka :P Dzieki, napisze jak poszlo

Awatar użytkownika
Artek'sWorkshop
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Artek'sWorkshop »

Dot-4 jest bardzo dobry ale jak włożyłem najpierw metalowego figsa gdzie się pozytywnie zdziwiłem że, asz tak dobrze zmywa się farba z figsa to postanowiłem wstawić 4 inne figórki!I wtedy jak już wyciagnołem figsy z dota i oszczotkowałem to efekt niebył taki sam jak na pierwszym figsie ale też był niezły (lecz troche gorszy) wiec dlatego moim zdaniem dot-4 najlepiej działa jak jest używany jedno razowo!!!!!!!Można oczywiscie użyć go 2 razy ale efekt za drugim razem będzie troche gorszy.Aha i jeszce jedno ten pierwszy figs o czy juz wspomniałem leżał tylko 4godziny, potem wyjołem i oszczotkowałem i jak nowy:)

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

z plastikow farba schodzi gorzej bo jesli sa posprejowane to podklad wtapia sie minimalnie w figse, z metalami cos takiego nie ma miejsca i dlatego dotowanie ich to sama przyjemnosc :)
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

ODPOWIEDZ