GWINT - karcianka online

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Re: GWINT - karcianka online

Post autor: Aldean »

dla mnie gra jest duzo duzo lepsza od HSa, ale czy przezyje? trudno powiedziec, wszystko zalezy od esportu i promowania.
mam nadzieje ze jej sie uda.
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Gokish pisze:
Ziemko pisze:Gra naprawde duzo zyskala - jestem pod milym wrazeniem, naprawde nowi gracze nie sa tak mocno w plecy jak w HSie (dali 3 legendy do kazdego deku co jest petarda). Mozliwosc wybrania sobie jednej finalowej karty w beczcie - jest bezbledne. Bardzo podoba mi sie tak jak pisalem balans kart specjalnych. Imho gra zmierza w dobra strone i jak dalej bede w ta strone szli imho grywalnosci przebija hs, choc popularnoscia oczywiscie nie przebije.

Będzie esport będzie spoko. Nie będzie to szybko gierka zniknie ;). Mi się gra spoko. Ale samo oglądanie tego przyjemne jakoś dla mnie nie jest. Czasami za dużo rzeczy naraz się dzieje i wtf? :D
To prawda hsa sie lepiej oglada, ale moze to tez przez fakt, ze tam znam wszystki karty na pamiec - tu absolutnie nie.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Ziemko pisze:
Gokish pisze:
Ziemko pisze:Gra naprawde duzo zyskala - jestem pod milym wrazeniem, naprawde nowi gracze nie sa tak mocno w plecy jak w HSie (dali 3 legendy do kazdego deku co jest petarda). Mozliwosc wybrania sobie jednej finalowej karty w beczcie - jest bezbledne. Bardzo podoba mi sie tak jak pisalem balans kart specjalnych. Imho gra zmierza w dobra strone i jak dalej bede w ta strone szli imho grywalnosci przebija hs, choc popularnoscia oczywiscie nie przebije.

Będzie esport będzie spoko. Nie będzie to szybko gierka zniknie ;). Mi się gra spoko. Ale samo oglądanie tego przyjemne jakoś dla mnie nie jest. Czasami za dużo rzeczy naraz się dzieje i wtf? :D
To prawda hsa sie lepiej oglada, ale moze to tez przez fakt, ze tam znam wszystki karty na pamiec - tu absolutnie nie.

Może ale nie wydaje mi się aby tu znajomość kart pomogła. W niektórych momentach jak tu startuje chain jakiś to ło kurwa :D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Gokish pisze: Będzie esport będzie spoko. Nie będzie to szybko gierka zniknie ;). Mi się gra spoko. Ale samo oglądanie tego przyjemne jakoś dla mnie nie jest. Czasami za dużo rzeczy naraz się dzieje i wtf? :D
przecież już przed otwartą betą był mini challendżer z Lifecoachem, Thrumpem, Noxiousem i resztą 8)
E-sportowo to niebo a ziemia - Paveling Book FTW :lol2: HSa nie można brać na poważnie jako Esportu.
do streamów to Yogg-Sauron jest lepszy :mrgreen: - jest kretyńsko ale śmiesznie.
Choć im więcej wkręcam się w Gwinta tym streamy fajniejsze :)

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Zobaczymy czy to ruszy. Blizz ostro ładuje kasę aby to się kręciło (a teraz turniej Wildowy będzie to cyrk dopiero będzie :D)
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Zabcia uwazaj, bo zaczynasz psioczyć jak na GW, a poaptrz jaka ladna 8 dycje wydali z mysla o Tobie :)

J/W dla mnie Gwint jest jakis taki zbyt inny na ten moment. Niby to moja wina, ale blizzard daje mi to co juz lubie :D Mimo milosci do wieska gwint jednak nie :(
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

-Qc- pisze:Zabcia uwazaj, bo zaczynasz psioczyć jak na GW, a poaptrz jaka ladna 8 dycje wydali z mysla o Tobie :)

J/W dla mnie Gwint jest jakis taki zbyt inny na ten moment. Niby to moja wina, ale blizzard daje mi to co juz lubie :D Mimo milosci do wieska gwint jednak nie :(

Mimo hejtu na wieśka (bo Sapkowski to buc :D ) gwinta pykam powoli :P
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Mistrzowi wolno wszystko. Mam hype na serial!
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Gokish pisze:
Mimo hejtu na wieśka (bo Sapkowski to buc :D ) gwinta pykam powoli :P
a ja tam go zajebiscie lubie, sapkowskiego w sensie
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

-Qc- pisze:Mistrzowi wolno wszystko. Mam hype na serial!

Brzydko opowiem.

CHUJA A NIE WSZYSTKO buc i tyle
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Gokish pisze:
-Qc- pisze:Mistrzowi wolno wszystko. Mam hype na serial!

Brzydko opowiem.

CHUJA A NIE WSZYSTKO buc i tyle

100% racji o genialnej grze, która super odzwierciedla świat z książek mówi, że jest do dupy. JEst ekstremalnym zapatrzonym w siebie burakiem i bucem - nie trawię go bardzo, natomiast probsy za wieska i trylogie husycka mu sie naleza.

OStatnio w gwinta gram wiecej niz w hs gdzie przeszedlem w tryb - zadania co 3 dni jak najszybszym tempem. Zrobilem talie skellige na olgierdzie i morkvargu i smiga pieknie - poki co rank 7 :)

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Ja jeszcze jak biedak twardo gram tymi deckami co są. Tylko dodałem sobie do potworów jeszcze jeden mróz i to tyle :D. Pewnie złożę coś z Powtorów/Północy lub Skellige. Scoia’Tael to tego tak cholernie nie trawię ani liderów ani nic. A Nilfgaard to polityka i kombinowanie a będę szczerym. Za dużo takimi deckami grałem w różne ccg więc podziękuje. Chce normalne wejście pierdolnięcie i tyle. Więc pewnie coś z pierwszej trójki. Póki co zbieram beczki aby sobie z 50 otworzyć (póki co 30 mam :D).
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Niech se mowi co chce, dopoki pisze/pracuje przy serialu/CDP ciagnie historie w grach. Nie bede ocenial chlopa po tym co gada :D Ksiązki ma niesamowicie dobre, bogate w reaserch i wartosciowe przemyslenia.

Co do gwinta, panowie a taki miniwprowadzenie zachecajace? JAk w to wejsc jezeli z żono gramy w herthstone, znamy, lubimy przyzwyczajeni jestesmy a czasu na kombinowanie nowosci nie ma? Czy jest sposob czy warto czy bedzie wieksza szansa spotkac was tam czy w blizzardzie :P?
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

-Qc- pisze:Niech se mowi co chce, dopoki pisze/pracuje przy serialu/CDP ciagnie historie w grach. Nie bede ocenial chlopa po tym co gada :D Ksiązki ma niesamowicie dobre, bogate w reaserch i wartosciowe przemyslenia.

Co do gwinta, panowie a taki miniwprowadzenie zachecajace? JAk w to wejsc jezeli z żono gramy w herthstone, znamy, lubimy przyzwyczajeni jestesmy a czasu na kombinowanie nowosci nie ma? Czy jest sposob czy warto czy bedzie wieksza szansa spotkac was tam czy w blizzardzie :P?

A widujesz ludzi w hs'ie? Bo ja ostatnio to kurde miałem problem z questem na paczkę. Bo nikogo nie mogłem złapać.

Zainstaluj. Zagraj sobie tutoriala i wyzwania. Po tym będziesz wiedział czy jest spoko czy nie. Ja to sobie klikam w robocie dla relaksu i czasami w domu. Po prostu mam dziwne wrażenie, że idzie to szybciej niż w hs'ie gry :D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

Ja się wkręciłem jeszcze mocniej po udostępnieniu publicznej bety i wg mnie gra teraz jest jeszcze ciekawsza. Gram północą mimo iż wydaje mi się być chyba najsłabszą talią :) ale frajda jest ogromna. Polecam

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Tak na szybko;

gra jest bardzo friendly, po zainstalowaniu dostajesz 5 decków z maks ilością gold i silver kart.
a jak jestes fanatykiem to po nowym paczu, który wchodzi na dniach, co 7 dni masz legende. wygrywajac dziennie 21 gier.

mniejsze rng, co akurat dla mnie jest mega atutem.
brak decków typu pirat warrior.
bardzo mało potrzeba aby mieć deck, który potrafi wygrać z każdym.
pobitewne GG które daje np +5 golda za walke.
lvlowanie i wbijanie ranki daje dodatkowe skrzynki i fragmenty kart.

swietne animacje kart premium + teksty na kartach np. (picie w pojedynke to jak sranie w towarzystwie)

ogolnie bardzo polecam.
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Co jest fajniejszego w gwincie w porównaniu do HSa:

- bazowe talie sa duzo silniejsze niz te w Hsie - prog wejscia duzo nizszy, od razu dostajesz zlote karty (legendy w hsie), tak samo jest zrobiony limit zlotych i srebrnych kart na talie - genialny pomysl
- gra toczy sie do 2 wygranych rund - zeby robic daily questy nie liczy sie czy wygrales potyczke tylko wygrane rundy, pierwszy prog za 100 golda - 1 beczka to 6 wygranych rund, rzadko zdarza sie, ze ktos wygrywa gre 2-0, 80% pojedynkow konczy sie 2-1 lub 1-2, w zwiazku z tym nawet 6xprzegrywajac masz beczke - czyli 1 paczke dziennie - w hsie dla 1 paczki musisz grac 2 dni, poza tym kolejny prog 12 wygranych rund daje ci 75 golda - czyli bez duzej ilosci gry masz 2 paczki dziennie.
- mozliwosc wyboru karty rzadkiej/epickiej/legendarnej - glowna najfajneijsza karta z beczki masz 3 do wyboru, wiec jest to megggggga rozwiazanie zeby wziac co ci najbardziej pasuje w dodatku u gory pokazuje Ci ile juz sztuk danej karty masz, gdybys zapomnial
- robia teraz patcha, ze niszczenie commonow bedzie warte 10 pylu, a robienie 30 - duzo lepszy przelicznik niz w hsie - dienchanted wzgledem robienia nowych kart.
- gra jest duzo bardziej taktyczna - w hsie po 2-4 turach z reguly wiadomo kto wygra gre, co jest meczace. W gwincie przegrywalem "pewniaki" i wyciagalem przegrane gry, duzo bardziej szanuje sie karty i kmini kiedy spasowac co jeszcze dograc itd. Uwazam ze z punktu widzenia kminienia bije na leb HSa.
- jesli lubisz wieska swiat zakochasz sie w smaczkach jakie sa w tej grze, a jest ich od groma.
- po kazdym pojedynku mozesz nagrodzic przeciwnika dajac mu +5 golda lub +5 pylu (losowo) co jest dodatkowym sposobem zyskiwania resourcow bo kazdy daje przeciwnikowi
- kazdy level ranka to jakas nagroda, tak samo level zdobyty - kolejne bonusy, kolejny latwiejszy start w grze


Uwazam, ze gwint jest totalnei bardziej user friendly niz HS szczegolnie dla nowych graczy, po otwarciu bety i zrownowazeniu sily niektorych kart gra jest mega miodna, gram na psie, a tam niestety chyba nie ma opcji grania ze znajomymi ?

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

No to obczaimy :P Co z przewaga z zamknietej bety?
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Ziemko pisze:

Uwazam, ze gwint jest totalnei bardziej user friendly niz HS szczegolnie dla nowych graczy, po otwarciu bety i zrownowazeniu sily niektorych kart gra jest mega miodna, gram na psie, a tam niestety chyba nie ma opcji grania ze znajomymi ?

Cross-play ps4 - pc ps4- ps4 tylko to możliwe ale czy ze znajomymi to Ci nie powiem.


@Qc

Przewaga zamkniętej bety? Ten kto grał wpierdoli Ciebie bo zna karty i to tyle. Reset był :D.
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Ziemko pisze:Co jest fajniejszego w gwincie w porównaniu do HSa:

- bazowe talie sa duzo silniejsze niz te w Hsie - prog wejscia duzo nizszy, od razu dostajesz zlote karty (legendy w hsie), tak samo jest zrobiony limit zlotych i srebrnych kart na talie - genialny pomysl
- gra toczy sie do 2 wygranych rund - zeby robic daily questy nie liczy sie czy wygrales potyczke tylko wygrane rundy, pierwszy prog za 100 golda - 1 beczka to 6 wygranych rund, rzadko zdarza sie, ze ktos wygrywa gre 2-0, 80% pojedynkow konczy sie 2-1 lub 1-2, w zwiazku z tym nawet 6xprzegrywajac masz beczke - czyli 1 paczke dziennie - w hsie dla 1 paczki musisz grac 2 dni, poza tym kolejny prog 12 wygranych rund daje ci 75 golda - czyli bez duzej ilosci gry masz 2 paczki dziennie.
- mozliwosc wyboru karty rzadkiej/epickiej/legendarnej - glowna najfajneijsza karta z beczki masz 3 do wyboru, wiec jest to megggggga rozwiazanie zeby wziac co ci najbardziej pasuje w dodatku u gory pokazuje Ci ile juz sztuk danej karty masz, gdybys zapomnial
- robia teraz patcha, ze niszczenie commonow bedzie warte 10 pylu, a robienie 30 - duzo lepszy przelicznik niz w hsie - dienchanted wzgledem robienia nowych kart.
- gra jest duzo bardziej taktyczna - w hsie po 2-4 turach z reguly wiadomo kto wygra gre, co jest meczace. W gwincie przegrywalem "pewniaki" i wyciagalem przegrane gry, duzo bardziej szanuje sie karty i kmini kiedy spasowac co jeszcze dograc itd. Uwazam ze z punktu widzenia kminienia bije na leb HSa.
- jesli lubisz wieska swiat zakochasz sie w smaczkach jakie sa w tej grze, a jest ich od groma.
- po kazdym pojedynku mozesz nagrodzic przeciwnika dajac mu +5 golda lub +5 pylu (losowo) co jest dodatkowym sposobem zyskiwania resourcow bo kazdy daje przeciwnikowi
- kazdy level ranka to jakas nagroda, tak samo level zdobyty - kolejne bonusy, kolejny latwiejszy start w grze


Uwazam, ze gwint jest totalnei bardziej user friendly niz HS szczegolnie dla nowych graczy, po otwarciu bety i zrownowazeniu sily niektorych kart gra jest mega miodna, gram na psie, a tam niestety chyba nie ma opcji grania ze znajomymi ?
Zgadzam się właściwie we wszystkim. Zacząłem grać wczoraj. Nawet nie zajarzyłem jak minęło parę godzin. Trza było ogarnąć mechanikę gry. Świetnym pomysłem są nagrody za wygrane rundy. Każdy może się doczłapać do nagród w końcu. Pytanie - jak nagrodzić przeciwnika?

ODPOWIEDZ